Anasayfa » Sağlık » Diyabet Tedavisinde Kök Hücre Araştırması

Diyabet Tedavisinde Kök Hücre AraştırmasıTip 1 diyabetlilerde beta hücreleri otoimmün cevap nedeniyle yok olur ve hastalar normal kan glükoz düzeylerini korumak için kendilerine insülin enjekte etmek zorunda kalır.

Tip 2 diyabette, pankreas beta hücreleri uygun şekilde çalışmaz veya sayıları azalır. Normalde insan beta hücreleri erişilebilirlik ve sayı açısından son derece sınırlı durumdadır. Ancak araştırma kapsamında, sağlıklı bireylerde bulunan hücrelerle tüm açılardan benzer, doğrudan yetişkin hücrelerinden oluşturulan insan kaynaklı pluripotent kök hücrelerden sınırsız miktarda beta hücresi üretilmesine izin veren bir teknik geliştirilmesi amaçlanıyor.Sağlıklı bir cilt ve sağlıklı bir diyet için tıklayın


diyabet kok hucre

İşbirliği kapsamında AstraZeneca ve HSCI, diyabette insan beta hücresinin işlev ve kütle kaybının arkasındaki biyolojiyi anlamak ve diyabet hastalarında pankreas beta hücre aktivitesini onarabilecek potansiyel ilaçlar araştırmak amacıyla üretilen hücrelerdeki bileşenleri taramak üzere birlikte çalışacak.

  Diş Ağrısı İçin 10 ÖneriCevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*