Ankara Shoppingfest Tülin Şahin

Ankara Shoppingfest Tülin Şahin

Tülin Şahin’in Para dergisindeki Moda üzerine paylaşımda bulunduğu köşesindeki makalesini sizler için paylaşıyoruz.

PAZARTESİ, Salı ve Çarşamba günleri podyumların üzerinde uyudum uyandım desem yeridir. Birbirinden güzel ve özel defilelere imza attık.

TARİHİ GARDA, TRENLERLE…

Pazartesinden başlayalım… ‘Ankara’daydık.

Başkentte tarihi bir projeye ve defileye imza atıldı. Ankara Shoppingfest kapsamında, Ankara’nın tarihi garında iki gün boyunca defileler yapıldı. Bir yandan podyum diğer yandan trenler gerçekten çok hoş bir atmosferdi.

Ankara Shoppingfest tulin sahin

Ankara Garı’nda düzenlenen defilelerin prodüksiyonu ve kareografisi Yasin Soy’a aitti.

Ankara’nın en başarılı markaları ile tasarımcı Özlem Süer defilede yer aldı. İlk gün, yani açılış defilesinde Sports İllustrated kapak kızı, eski Victoria’s Secret meleği Estella Warren’da vardı. Aynı defilede ben de yer aldım. Defileye ilgi gösteren tüm Ankarahlara buradan tekrar teşekkür ediyorum. O gün defile sonrası Ankara’dan

İstanbul’a eve ulaştığımda saat sabahın üçüydü.

LALELİ’DE EN UZUN PODYUM

Ertesi gün yani Sah günü başka bir defile vaktiydi. Ama bu sefer ki çok farklıydı.

Bakalım gücümüz yetecek mi diye merak ediyordum? Çünkü podyum tam 250 metre uzunluğundaydı. LAS1AD (Laleli Sanayici ve İşadamları Demeği) son birkaç yıldır çok güzel bir işe imza atarak, Laleli Alışveriş Festivalini düzenliyor. İddialı bir şekilde de tam Laleli’nin ortasına dünyanın en uzun podyumlarından biri kuruluyor. Podyum her sene biraz daha uzuyor. Sadece İstanbul’a değil Türkiye ekonomisine de büyük katkıda bulunan Lalelili işadamlarını bu vizyoner düşünceleri nedeniyle kutlamak lazım. Bu projenin ilk gününden itibaren hep yanlarında olan ve canla başla çalışan moda prodüktörü ve koreograf Öner Evez’i de ayrıca tebrik etmek lazım.

Defilenin açılışını Gizia kreasyonları içinde ben yapacaktım. Yani ilk çıkışım, gidip gelmem ve finalle birlikte toplam 1 kilometre yürümüş olacaktım. Ama Öner Evez gün içinde acaba kapanışı başka bir kıyafet ile yapar mıyım diye ara ara soruyordu. Hatta bir ara iddiaya bile girdik. Herkes sadece bir kıyafet giyecekti. Ama Öner benim için kuliste bir kıyafet bekletti ne olur ne olmaz diye. Yorulmadığımı görünce kapanış kıyafetini de giydirdi. Böylece açılış, kapanış, final, prova ile birlikte iki kilometreden daha fazla yol yürüdüm. Daha fazla diyorum çünkü catwalk yürüyüşünde uzmanlara göre insan daha fazla efor sarf ediyor.

O gün gerçekten spora ihtiyaç yoktu. Bu defile vesilesiyle Laleli’ye ilk defa gittim. Tıpkı Ankara’da olduğu gibi Laleli’de kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı herkes defileyi beğeniyle izledi. Bunlar tatlı yorgunluklar denir ya işte aynen öyleydi. Laleli defilesinden sonra yine eve gece yarısı vardım.

BİR KERE DAHA ANKARA’DA…

Ertesi sabah yine Ankara yollarındaydık. Bu sefer Demet Sabancı Çetindoğan’ın evsahipliğinde Harvey Nichols defilesinde yer almak için gidiyordum. Firmanın Ankara’da yeni yeri olan Next Level AVM’ye taşınmanın şerefine yaptığı bir defileydi bu. Kareografisi yine Öner Evez’e ait olan defilede sergilediğimiz birbirinden güzel ve şık 2015 kreasyonları Ankaralı hanımların adeta başını döndürdü. Sağ olsunlar yine çoşkulu ve güleryüzlü karşıladılar. Defile bitiminde ise kendilerini dev Harvey Nichols’ın içinde alışverişe kaptırdılar.

 




Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir