Babanızın Sağlığı

Babanızın Sağlığı

Biricik babanızın sağlığı ve kendini iyi hissetmesi, sizin için dünyalara bedel! Artık erkeklerin de bakım ve estetikle yakinen ilgili olduklarını memnuniyetle görüyoruz. Bu çerçevede alanında uzman doktorlardan “tamamen sağlıklı” görüşler aldık.

ESTETİK, PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI OP. DR. ESRA BİLGEN:

“Çözüm uygularken,, maskülen ifadeyi ya da silüeti bozmamaya özen göstermek gerekiyor ”

“Erkeklerin bize en sık başvuru sebepleri; karın çevresi yağlanması/ jinekomasti [memelerin irileşmesi]/ kırışıklıklar, yara ya da akne izleri ile saç ekimi konularına odaklanıyor. Karın ve beldeki yağlanma için öncelikli çözüm önerimiz; vaser liposuction (vaser lipo]. Çözüm uygularken, maskülen ifadeyi ya da silüeti bozmamaya özen göstermek gerekiyor. Yüzyılın buluşlarından biri olan botokS/ kaş arası çizgi ve kaz ayakları ile mimik çizgilerinin derinleşmesini önlüyor. Ciltte en güzel uygulamalardan biri de PRP. Kişinin kendi kanının işlemden geçirilmesi ve büyüme salgılayan hücrelerin ayrıştırmasıyla elde edilen sıvıyı cilde enjekte ediyoruz. Altın iğne ile ya da tek başına yapılan mezoterapi uygulamaları cildin nem dengesini sağlıyor. İğneli radyofrekans ise hem gözenekleri sıkılaştırıyor hem de akne ve yara izlerinde azalma sağlıyor. Her mevsimde yapılabilen dolgu ise elmacık kemiği, dudak/ ağız kenarı çizgileri ile çene bölgesine uygulanıyor”

NÖROLOJİ UZMANI DR. ARİF ÇAKIR:

“Kendimizi hatırlamak ve dinlemek için birkaç dakikalık aralar vermek önemli. ”

“Günümüzde yaşam çok hızlı akıyor. Bu hız pek çok deneyimi yaşama fırsatı sunarken, aynı zamanda enerji kaynaklarımızın da hızla tükenmesine neden olabiliyor. Bu süreçte kendimizi fiziksel ve ruhsal olarak besleyebilmek büyük önem arz ediyor. Bu konuda yetersiz kalındığında unutkanlık, konsantrasyon güçlüğü veya algı bozuklukları yaşanabiliyor. Fiziksel olarak besleyebilmek adına yapılabilecek en önemli ve en kolay şey bol su içmek, İkincisi düzenli ve sağlıklı beslenmek. Ruhsal açıdan ise güne başlarken, gün içinde ve gün bitiminde bilinçli olarak kendimizi hatırlamak ve dinlemek için birkaç dakikalık dinlenme araları vermek. Yorgunluk ve performans düşüklüğü şikayetiyle başvuran bir beyefendi, öncelikle teşhis ve tedavisi günümüzde çok kolay olan hastalıklar açısından araştırılmalı. Anemi [kansızlık] var mı? Tiroid fonksiyonları yeterli mi? B12 vitamini, D vitamini veya folik asit gibi vitamin eksikliği var mı? Açlık kan şekeri, böbrek ve karaciğer fonksiyonları ne durumda? Tansiyonu normal mi? Bu kontrollerin sonuçlarına göre doktorun yönlendirmesi ile belirlenecek yolu izlemek uygun olacaktır. Beyin yorgunluğunun erkek ve kadınlarda fiziksel olarak bir farkı yok, çünkü sonuçta beyinde enerji için kullanılan mekanizmalar aynı. Ancak bireylerin üstlendiği sorumluluklar, yaşadıkları cfuygusal dalgalanmalar kadın ve erkek için farklı olduğundan harcanan enerji miktarı farklı oluyor ve bunun doğal sonucunda da beyin yorgunluğunun seviyesi farklılaşıyor.

ESTETİK, PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI OP. DR. FATİH DAĞDELEN:

“Erkeklerin korkulu rüyalarından biri de saç dökülmesi.”

“Yüz gençleştirmek amacıyla erkeklerde yapılan uygulamalar, estetik ameliyatlar ve ameliyatsız estetik işlemler olarak iki gruba ayrılıyor. Yüz estetiği ameliyatlarından burun ameliyatı, göz kapağı ameliyatı, yüz-boyun germe ve kepçe kulak düzeltme ameliyatlarının yanı sıra genellikle daha kolay ve acısız olan ameliyatsız uygulamaların başında gelen dolgu uygulaması tercih ediliyor. Erkeklere de uyguladığımız Işık Dolgusu, özel içeriği sayesinde cilt nemlendirilmesi, antioksidan koruma, hücre yenilenmesi ve yeniden yapılandırılmasını hedefleyen bir mezoterapi yöntemi. Işık Dolgusu uygulaması sonrası mezoterapi yöntemini de öneriyoruz. Özellikle göz altı çukuru ve halkalanması olan kişilere uygulanabilir. Bir de mimik çizgileri için ‘Dinamik Dolgu’ uygulamasını yapıyoruz. Cildin ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, alın, boyun çizgileri, dudak, kazayağı gibi en hareketli bölgeleri için çok uygun. Dinamik Dolgu’nun kalıcılık süresi 12 -18 ay. Saç dökülmesini önlemek ve saçın sağlığını yeniden kazanması için etkili yöntemlerden biri, saçlı derinin altına küçük iğneler yardımıyla enjekte edilerek uygulanan Hair Care Saç Mezoterapisi…”

KULAK BURUN BOĞAZ VE BAŞ BOYUN CERRAHİSİ UZMANI DOÇ. DR. SEÇKİN ULUSOY:

“Nefes almanın keyfini çıkarın. ”

“Eski bir müellifin dediği gibi ‘Burun bir mabettir/ girip çıkarken saygılı olunmalı’… Burun içi fizyolojisi ve anatomisi son derece hassas bir bölge olup, deviasyon ameliyatları, içeride sadece bir genişlik amaçlı değil, fizyolojiye de özen göstererek yapılmalıdır. Ülkemizde ve dünyada genellikle Kulak Burun Boğaz CKBB] uzmanları tarafından yapılan bu ameliyat, konuya özel ilgi gösteren Plastik Cerrahi uzmanlarınca da yapılabiliyor. Beraberinde sinüzit gibi bazı problemlerin de düzeltilmesi gerekiyorsa konu sadece KBB branşının cerrahi sahasına giriyor. Bu ameliyatlar her mevsim aynı konforda yapılabiliyor. Fakat deviasyon ile beraber estetik ameliyatda olacaksa, 3-6 hafta arası güneşten korunmak gerekiyor. İyi nefes alan bir burnun, sportif performansı arttırıp, iyi uyku uyuma ve horlamanın azalmasına da büyük katkılarının yanında, cinsel performansa da katkısının olacağı bilimsel olarak gösterilmiştir. Artık kullanılan silikon burun içi malzemelerle, eskinin şehir efsanesine dönüşen tampon uygulamasının tarih olmasının ardından, son derece kısa ve rahat bir süreçte, bu sinsi rahatsızlıktan kurtulup birkaç gün içinde burundan doğal nefes almanın keyfini çıkarın.”

ORTODONTİSİ DİŞ HEKİMİ İBRAHİM CEM ÖZKURT:

“Birçok yetişkin hastam çocuklarıyla birlikte tedaviye geliyor.”

”Düzgün dişlere sahip olmak için en doğal ve güvenli yöntemlerden biri ortodonti tedavisi. Sanılanın aksine ortodonti tedavisi, sadece çocuk yaşta değil, erişkin yaşlarda da yapılıyor. Birçok yetişkin hastam çocuklarıyla birlikte tedaviye geliyor. Yetişkinlerin ortodonti tedavisinde çocuklardan farklı olarak en önemli fark, sosyal çevre ve iş hayatından dolayı diş tellerinin bazı hastalar için estetik olmayan görüntüsü. Bu da ortodontide yeni metodların ortaya çıkmasına olanak tanıdı. Diş tedavilerinde isteğe bağlı olarak porselen şeffaf teller veya teknolojik bir devrim olarak nitelendirilen şeffaf diş plakları, dişlerin estetik kaygı olmadan düzeltilmesine imkân sağlamaktadır. Şeffaf plaklarla yapılan tedaviler daha konforludur ve gerektiği zaman gün içinde belli süre çıkartılabilir. Aynı zamanda dijital ortamda dişlerinizin nasıl bir yapıya sahip olacağını anlık olarak gösterebilen bir programa sahip.”

Bensu KAYA
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir