Bayanlara 45 Güzellik Önerisi

Bayanlara 45 Güzellik Önerisi

Vakit kaybettiren güzellik alışkanlıklarını, saniyeler içinde tazelenmeni sağlayacak taktiklerle değiştir.

SON SÜRAT MAKYAJ

1- Doğal görünen dudak renginin ne olduğundan emin değil misin? Ünlülerin makyaj artisti Daniel Sandler, “Orta parmağının ucunu sıktıktan sonra kırmızı ya da pembe renge dönecektir. İşte bu ton, aradığın renk” diyor.

2- Makyaj Artisti Hayiey Dutton, gözlerinin iç köşelerine açık tonda, ışıltılı bir göz farı sürerek, gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayabileceğini söylüyor.

3- Rujunu krem bir allık gibi kullan. Dutton, ruju uyguladıktan sonra parmak uçlarını dudaklarına değdirip parmağında kalan ruju elmacık kemiklerine sürerek taze bir kızarıklık yakalayabileceğini söylüyor.

4- Sürme (kohl) eyeliner’larını buzdolabında tut. WH Amerika’nın Güzellik Editörü Melinda Ayre, “Bu sayede kalemin ucunu keskinleştirirken dağılmasını da önlersin” diyor.

5- Fondöten yerine BB ya da CC krem kullan.

Ünlülerin Makyaj Artisti Lisa Laudat, bu tarz kremlerin fondötenlere göre daha azmumsu yapıda oldukları için cildine daha iyi tutunabileceğini söylüyor. Pure Beauty CC Cream 029,90; Watsons mağazalarında) bütçene dost bir seçenek.

6- Fondöteninden ayrılamıyor musun? O zaman WH Amerika’nın Güzellik Direktörü Caelia Corse, “Ayrı ayrı uygulamaktansa, daha taze bir ışıltı için fondötenin içine bir damla sıvı aydınlatıcı ya da sıvı bronzer damlat (ve karıştırma işlemini elinin arkasında yap)’’diyor.

7- Dutton, göz farının göz kapağında kolayca karışması için fondöten sürdükten sonra göz kapaklarının üzerinden transparan pudra ile geçebileceğini söylüyor.

guzelik

8- Önemli bir gece ya da gün mü? Makyaj bazını sakın atlama. Ayre, “Baz, makyajının daha uzun süre dayanmasını sağlar, bu da makyaj tazelemek için daha az vakit harcayacağın anlamına gelir” diyor.

9- Dudaklarının daha büyük görünmesini mi istiyorsun? Üst dudak çizginin ortasındaki minik çukura ışıltılı bir göz farı uygula. Urban Decay Naked 2 Palette’i (*199; urbandecay. com.tr) dene.

10- Gözlerin kızarık uyandıysan, görünümü hafifletmek için alt kirpiklerinin diplerine nüde bir eyeliner uygula. Mecca Cosmetica Sanat Yönetmeni Tony Baumann, “Gözlerini sağlıklı göstermek için kalemden sonra maskara uygula” diyor. Smashbox Always Sharp VVaterproof Kohl Liner in Bare’i (t69; tekinacar.com.tr) dene.

11- Spordan çıktın ve fazla vaktin yok: Süper l£hızlı bir uygulama için mineral fondöten kullan. Fırçayı yalnızca üzerinde döndür ve yüzüne uygula. Baumann, bu tipteki fondötenlerle hata yapma olasılığının çok düşük olduğunu söylüyor.

12- Bişe geç mi kaldın? Burnicle, “Kontur olarak yanaklarına bronzer sür. Ayrıca göz kapaklarına da hafif gölge ver. Bronz bir görünüm için dudaklarının da üzerinden aynı ürünle geç, ardından renksiz bir dudak parlatıcısı sür” diyor.

13- Makyaj temizleme mendilleri, spor çantanın olmazsa olmazlarından biri. Ancak her zamanki makyaj temizleme ürününden ayrılmak istemiyorsan, seyahat boy bir şişeye aktarıp spor çantana at.

14- Makyaj Artisti Ruby Hammer, makyaj bazı ve fondöten için tek bir fırça kullanmanın hem zamandan kazandıracağını, hem de ışıltılı, aydınlık bir görünüm sağlayacağını söylüyor.

15- ıllamasqua’nın Baş Makyaj Artisti Ocharlotte Savoury, eşit kapatıcılık için, bronzlaştırıcı uygularken bir fondöten fırçası kullanmanı tavsiye ediyor.

16- Makyaj Artisti Kay Montano, “Fondötenini yukarı doğru uygula, yoksa çenenin kenarındaki tüylerde toplanır ve ton farklılığına 1 neden olur” diyor.

17- Yaş aldıkça diş rengin de değişir. Corse, lösarının etkisini yok edecek mavi alt tonlu fuşya ya da vişne rengi rujlar kullanarak dişlerini daha beyaz gösterebileceğini söylüyor.

18- M.A.C Kıdemli Makyaj Artisti Carol Mackie, “Bütün dudağına ve dudak çizginin üzerine makyaj bazı sür. Bu sayede dudak kalemin daha kolay kayacak ve rujun da uzun süre dayanacak diyor.

19- Revlon’un Makyaj Direktörü 2’si 1 arada ürünler kullanarak ürünleri birbirine uydurma işinden kurtulmuş olursun örneğin fondöten tonuna uyumlu bir kapatıcıyı da içeren bir kompakt pudra/roncroten sana zaman kazandırır ve en iyi sonucu almanı sağlar” diyor. Clinique Beyond Perfecting Pudra Fondöten ve Kapatıcı’yı (*155; dinique.com.tr) deneyebilirsin.

20- Öncesinde saçının yüzde 80’i kuru olursa, şekil verme süresini aza :ırsıfi’.-Raw Salon’dan ünlülerin saç stilisti Anthony Nader, “Bu şekilde şekil vermek daha kolaydır ve kolların, saç kurutma makinesini uzun süre yukarıda tutmayacağın için yorulmaz’’ diyor.

21- Corse, “Saçını atkuyruğu £ lyaptığında, saç lastiğiyle oluşturduğun daire ne kadar geniş bir bak. işte o genişlik tam olarak saçına uygulaman gereken saç ürünü miktarını gösteriyor” diyor.

22- Saçına gereksiz ürünlerle fcfcyüklenme. Tüm ihtiyacın olan, iki temel ürün. Nader, bu sayede fazla zaman ve para harcamayacağın gibi en iyi sonuçları da alacağını söylüyor.

23- Saçının hemen daha sağlıklı görünmesini mi istiyorsun? Nader, “Ağırlık yapmayan, hafif bir ışıltı spreyi sık, ardından pırıltı ve parlaklığı arttırmak için doğal kılları olan bir saç fırçası ile saçının üzerinden geç” diyor.

24- Renkli kuru şampuan ya da hacim pudrası kullanarak dip boya randevu tarihini uzatabilirsin. Ayre bunun, sinsi gri telleri kapatmak için ideal olduğunu söylüyor. Bumble and Bumble Brovvnrsh Hair Powder’ı (t115; Sephora mağazalarında) deneyebilirsin.

25- Sarışın değil, “bronde” fc3olmayı dene. Jack Hovvard, “Diplerde kendi saç rengin kalırken, uçlar sanki iki hafta Bali’de tatil yapmışsın gibi yavaşça daha açık bir tona geçiş yapsın” diyor.

26- Eğer kuru şampuan fcOsaç diplerinde tebeşirimsi bir görünüm yaratıyorsa, Ayre’nin tavsiyesine kulak ver: “Düz tabanlı saç fırçasına kuru şampuanı, ardından da saç spreyini sık ve saçlarını tara.” Matrix Total Results \ Miracle Creator Kuru Sampuan’ı (t60; yetkili salonlarda) dene.

27- Corse, “izin günlerimde saçıma durulama gerektirmeyen bir nemlendirici sprey uyguluyorum ve saçımı tepeden topuz yaparak tel tokayla tutturuyorum. Bu sayede ısıyla yapılan şekillendirmenin ve lastik takaların saçımda yarattığı tahribata ara vermiş oluyorum” diyor.

28- Saçın boyalı mı? Saç Stilisti Brad Mullins, nemli saçına boyanın akmasını önleyen bir ürün sıkmanı öneriyor: “Ürünün formülündeki UV koruması ve antioksidanlar rengin uzun süre dayanmasını sağlar. Hâliyle bu da, kuaföre daha az gitmek demek oluyor.”

29- Gece boyunca saçta kalan ürünler uyurken saçına bakım yapmanı sağlar. Sachajuan Temsilcisi, Saç ve Makyaj Artisti Jamie Richardson, “Gece vücudun dinlenirken hücrelerin de yenilenir. Dolayısıyla saçını beslemek için mükemmel bir zamandır” diyor. Sachajuan Overnight Hair Repair’ı 069; sevil.com.tr) dene.

CİLT KURTARICILARI

30- Cildin hassas mı? Dermal OVlnstitute Eğitim Müdürü Emma Hobson, “O hâlde az olan makbuldür kuralını unutma” diyor ve ekliyor; “Az ürün kullan, az ovala (agresif peelinglerden ve fazla sürtünmeden uzak dur) ve cildini az ısıya maruz bırak – yani saunaya, hamama ya da sıcak duşa girme.”

31- Dışarıda egzersiz yapıyorsan, O İDermatoloji Uzmanı Dr. Shobhan Manoharan, her sabah nemlendiricinin altına bir C vitamini serumu uygulamanı öneriyor. Bu sayede güneşin ve kirliliğin cildinde yarattığı etkiyi azaltabilirsin. Kiehl’s Povverful-Strength Line-Reducing Concentrate’i (6192; kiehls.com.tr) dene.

32- Asla güneş koruyucu Odfcsürmeden evden çıkma. Manoharan, “Bu seni sadece cilt kanserine karşı korumayacak, aynı zamanda yaşlanma belirtilerinin de önüne geçecek” diyor.

33- Dermatoloji Uzmanı Dr. Leslie (JOBaumann, “Telefonuna, haftada iki defa yapılacak bir görev olarak yüzüne peeling uygulamayı not et ve alarmı duş alacağın zamana kur” diyor. (Böylesi çok daha kolay olur.)

34- Dermatoloji Uzmanı Joshua Zeichner, ezgersiz sonrası oluşan kızarıklıktan kaçınmak için egzersiz öncesinde cildine buz küpüyle masaj yapmanı öneriyor: “Soğuk, vücut ısın yükselirken kan damarlarının genişlemesini önler.”

35- Koşucuysan, vücudunun / 1 kıyafetlerle kapanan kısımlarına (boynuna değil) I parfüm sık. Hobson, “Boynuna sıktığın parfüm, gün ışığına tepki göstererek zamanla kahverengi pigmentasyona sebej| olabilir” diyor. Calvin Klein ck2’yi (100 mİ, t259) dene.

36- Manoharan, mineral makyaj OOürünleri (eğer yüzde 100 minerallerden yapıldıysa) kullandığında cildinin daha rahat nefes alabileceğini söylüyor. Bu ürünler cildin için faydalı.

37- Güneş korumasını makyajını O# mahvetmeden de uygulayabilirsin. Ayre, “UV filtreli mineral pudraları çok seviyorum” diyor. The Body Shop Extra Virgin Minerals Loose Powder Foundation SPF 25’i (t64,90; thebodyshop.com.tr) masandan ayırma.

38- Ayre, göz makyajını az Oöovuşturma gerektirecek misel formüllü ürünler ile temizlemen gerektiğini söylüyor. Nivea Double Effect Eye Make-Up Remover’ı (*18,50) deneyebilirsin.

39- Acelen mi var? Elemis’in Kurucusu Noella Gabriel, “Yüz temizleyicinin içine 10 kuruş büyüklüğünde peeling ekle ve duştayken yüzüne uygulayarak tıkalı gözenekleri aç” diyor.

VUCUT BAKIMI

40- Evde ağda yapmayı mı tercih ediyorsun? Arezoo Kaviani, “Ağda işleminden önce bacaklarına pudra sürerek, ağdanın tüm tüyleri almasını sağlayabilirsin. Pudra aynı zamanda sıcak ağdadan cildini korur” diyor.

41- Jo Malone *Hlondon’ın Lifestyle Direktörü Debbie Wild, “Sabahları seni canlandırıp uyandıracak turunçgil notaları seç” diyor. Jo Malone Lime Basil & Mandarin ShovverOil’i (t165; Jo Malone mağazalarında) deneyebilirsin.

42- Tüy alma işleminin daha “temiz” olması için Ayre, yüksek teknolojili bir cihaz edinmeni öneriyor. Tüylerini aldıktan sonra cildinde kızarıklık olabilir; dolayısıyla bu işlemi yapman için ideal zaman, gece duş almadan önce. Braun Silk-epil 9 Epilator (t159,99; tr.braun.com) gibi ıslak ve kuru kullanılabilen bir epilatör tercih edebilirsin.

43- Sprey bronzlaştırıcılar pürüzsüz bacaklar ^fOiçin idealdir ama bazen vaktin olmayabilir. Bu durumda nemlendiricini fondötenle karışır ve bacaklarına yedir.

44- Bronzlaştırıcı ürünü uyguladıktan sonra cildini saç kurutma makinesiyle kurut. Ürün tam kurumadan rengini bilemezsin. Bu şekilde yeterli sürüp sürmediğini anlamış olacaksın.

45- Maniküre vaktin olmayabilir. Aslında ihtiyacın olan yalnızca bir törpü ile oje. Bu sayede enfeksiyon * kapma riski almadan ellerinin daha bakımlı görünmesini sağlarsın.

HAZIRLAYAN: SUDE ORHAN FOTOĞRAFLAR: DANIEL GABBAY
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir