Boz Sisters Stil Günlüğü

Boz Sisters Stil Günlüğü

Boz Sisters, dört kız kardeşin kurmuş olduğu bir mağazanın ismi. İsimleri büyükten küçüğe; Ayşegül (30), Filiz (29), Aslı (28) ve İrem (22). Yaşlarından da anlaşılabileceği gibi aslında abla kardeş değil de, arkadaş gibiler. Sırayla gidersek, Ayşegül Amerika’da moda ve tasarım okumuş ve eğitimi sırasında yurt dışında birçok kez kendi defilesini düzenlemiş. Filiz ve Aslı Amerika’da işletme ve ekonomi okumuş. İrem ise eğitimine Amerika’da başlamış, şu anda ise Paris’te Moda Tasarımı Bölümü’ndeki son yılını tamamlıyor. Aynı zamanda Elie Saab’da staj görüyor.

Boz Sisters

Ayşegül Boz, Filiz Boz, Aslı Boz, İrem Boz

Stilinizi nasıl tanımlarsınız?

Bize göre stil, insanın kendi karakterini modaya uyarlaması Herkesin bir tarzı var ve bunun, kişinin karakterini yansıttığını düşünüyoruz. Dördümüzün de ortak stili sadelik. Sade bir kombini kendimize özgü aksesuar parçalarıyla tamamlamayı seviyoruz. Belki çok sade bir bluz giyeriz ama üzerine kullandığımız aksesuarlar bizim tarzımızı yansıtır.

Boz Sisters1

Boz Sisters kıyafetlerinin belli bir özelliği var mı?

Boz Sisters kıyafetlerinin en önemli özelliği her yaşa hitap etmesi, ikinci özelliği ise hemen hemen her tarzda hizmet vermesi. Geniş biryelpazeye sahibiz diyebiliriz. Mesela; yeni mağazamız olan Boz Sisters Exclusive’de daha klasik ve Haute Couture kıyafetler bulunuyor. Onun dışında mağazamızda günlük kıyafetler de bulunabiliyor.

Boz Sisters2

En çok nelere yatırım yaparsınız?

Kaşmir giysilere ve ayakkabılara.

Giyinirken en fazla özen gösterdiğiniz şey nedir?

Kesinlikle kumaşın kaliteli olması ve kıyafetin içinde rahat hissetmek.

Boz Sisters3

Gardırobunuzdaki en önemli parçalar?

Yeni alman her şey, yeni sezon kıyafetlerimiz ve tabii ki ayakkabılarımız. Her ne kadar mağazamız olsa da, biz de alışveriş yaptığımızda herkes gibi giymek için sabırsızlanıyoruz!

Boz Sisters4Boz Sisters5

Gardırobunuzda en çok neler yer kaplar?

Elbiseler, ipek üstler ve ayakkabılar.

Vazgeçilmez aksesuarınız?

Vintage takılar.

Kendinize ilham kaynağı olarak gördüğünüz moda tasarımcısı?

Valentino, Elie Saab ve Ulyana Sergeenko.

Boz Sisters7

Hayatta asla giymem diyeceğiniz bir kıyafet var mı?

Asla yok. Şimdi “Giymem” dediğimiz her şeyi ileride üzerimizden çıkarmıyor olabiliriz.

En son kendinize aldığınız parça?

Moskova’dan Ash marka ayakkabı aldık.

Formunuzu korumak için nelere dikkat ediyorsunuz?

Akşamlan hafif yemekler tercih ediyoruz ve bitki çayları vazgeçilmezimiz.

Boz Sisters8

Egzersiz yapıyor musunuz?

Tabii ki yapıyoruz. Özel eğitmenimizle beraber, sabahları Maçka Parkı’nda yürüyüş ve koşu yapıyoruz. Sonrasında tempolu boot camp hareketleriyle egzersizimizi bitirip güne başlıyoruz.

Haftanın kaç günü egzersiz yaparsınız?

En azından iki gün yapmaya çalışıyoruz. Yaz ile birlikte iş ve tatil seyahatleri araya girince biraz aksamalar oldu ama bu ay toparlarız diye düşünüyoruz.

Peki ya diyet?

Ailecek yemek yemeyi gerçekten çok seviyoruz. Bu iş temposunda düzenli diyet yapmak çok zor oluyor ama en azından artık hayatımızdan fast food, karbonhidrat, şeker, tuz ve kızartma tarzı yemekleri çıkardığımız için sağlıklı beslenmeye geçiş yaptık. Arada bir kaçamaklar da olmasa süper olacak aslında.

Boz Sisters6

En son aldığınız albüm?

Bozcaada’ya giderken yolda dinlemek için aldığımız Birsen Tezer’in Cihan albümü… Çok huzurlu, çok dinlendirici bir sesi var. Bayılıyoruz ve çok başarılı buluyoruz.

En son okuduğunuz kitap?

İnsan İsterse serisi.

En son izlediğiniz film?

En son Scarlett Johansson’m oynadığı Lucy’yi izledik. Çok iyiydi, herkese tavsiye ederiz

Bağımlısı olduğunuz bir dizi var mı?

Hepimiz Amerikan dizilerinin birçoğunu izliyoruz. En sevdiklerimiz Homeland, Scandal, Blacklistve Dom. Hepsi de çok sürükleyici ve keyifli. Yerli dizilerin birçoğunu, sponsor olduğumuz için içimizden biri mutlaka izliyor. Ama Sinem Kobal, Selma Ergeç ve Bennu Yıldırımlar’m başrollerini paylaştığı Gönül İşleri dizisini-merakla bekliyoruz.

Boz Sisters9

Birçok projede yer aldınız. Gelecekte sizi hangi projelerde görebiliriz?

Öncelikle çok uzun zamandır yine Nişantaşı’nda açmayı planladığımız ikinci yerimiz olan Boz Sisters Exclusive var. Bu yeni mağazamız için çok uğraşıyoruz ve çok heyecanlıyız. Burada daha çok gelinlik ve Haute Couture hizmeti vermeyi planlıyoruz. Amacımız daha kaliteli ve özel bir hizmet vermek. Bunun yanı sıra yurt içi ve dışında anlaşma aşamasında olduğumuz, bizi çok heyecanlandıran projeler var ama kesinleşmeden açıklamak doğru olmaz tabii. Ayrıca devam eden dizi ve film sponsorluklarımız var.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir