Bu yıl kendinize farklı bir yaz yaşatın

Bu yıl kendinize farklı bir yaz yaşatın

5 kıtayı temsil eden odalar, elektronik plaj şemsiyeleri ve 7 odalı dev villalar. Bu yıl kendinize farklı bir yaz yaşatın.

AKDENİZ’DE yaz aylarının keyif ve lükse dönüştüğü şehirlerin başında hiç kuşkusuz ki Cannes geliyor. Fransız Rivierası’nın bu eşsiz şehri dünya sinema yıldızlarını ağırladığı Cannes Film Festivali’nde gösterilen yapımlar kadar yaratıcı ve şaşırtıcı bir otele sahip: 3.14 Cannes. Ünlü Boulevard de la Croisette’de yer alan otel konsept tasarımıyla yaşayan bir sanat eseri.

Alice Harikalar Diyarı’nı anımsatan rengarenk lobisi pop-art ve ekliktik akımların kesiştiği bir merkez gibi. Renkli kristallerden yapılmış bir kütüphane, turkuvaz renkte mermer bir çeşme, anime karakterlerin boy gösterdiği yağlı boya tablolar ve başında dünya taşıyan hint işlemeleriyle süslenmiş bir inek heykeli. Lobide başlayan bu sanatsal ve kültürel kesişim, otelinde katlarında kendini net çizgilerle ayırıyor. 5 kıtayı temsil eden her bir katta o kıtanın hikayesini barındıran detaylar odalarda misafirleri karşılıyor. İlk kat Amerika kıtasının latin kokan kıvrak ve renkli halini pop-art kültürüyle buluşturuyor. Kimi detaylar ise Kızılderili izlerini taşıyor. Eflatun halılar, nar kırmızısı duvarlar, Meksika tarzı işlenmiş pembe yatak örtüleri ve İnka motifleri taşıyan turuncu perdeler… Diğer tarafta ise pop-art izler taşıyan bir duvar, modern bir banyo ve sade aksesuarlar. Renk cümbüşü içinde muhteşem bir uyum sunan Amerika katındaki odalar latin kültürünün birbiri içinde harmanlandığı homojen bir kombin.

Afrika katı ise kıtanın tüm gücünü yansıtan ama mütevazi duruşunu da koruyan nitelikte. Kıtadaki günlük yaşamı sergileyen yağlıboya tablolar odanın içindeki altın kaplama yer sofrasına yansımakta. Yine kıtaya özgü ahşap işçiliği yatak başında, altıgen formdaki komidinlerde, masa vc sandalyelerdeki ince detaylarda gözlemlenebiliyor. Keza Kuzey Afrika esintisi veren kandiller, Fas usulü cibinlikler ve kadife kırlentlerin bulunduğu büyük divanlar 3 farklı renkte tasarlanmış bu odaları diğer odalardan ayırıyor. Damask denilen Şam kumaşından yapılan yatak örtüleri konsept odalara Afrika imzasını atıyor. Okyanusya kıtasını temsil eden odaların bulunduğu kat ise adından anlaşılacağı gibi ferahlık teması üzerine kurulu. Açık renklerin ve pastel tonların kullanıldığı odalarda sarının ve mavinin en ferah hali misafirleri karşılıyor. Özellikle bambu çubuklarından yapılmış asimetrik dinlenme koltukları bu odalardaki en çarpıcı tasarımlardan. İki farklı tasarımdaki odaların herbirinde taze hindistan cevizi ve vanilya çubukları bulunuyor. Rafya ağacından yapılan güneşlikler ise Cannes’ın sıcağını okyanus ferahlığındaki odalardan uzak tutuyor. Ve şimdi de otelin Avrupa katindayız. Tahmin edileceği gibi bu sefer karşımıza buram buram Fransa kokan aşk temalı bir oda çıkıyor. Yatak odası bölümünde hemen hemen herşeyin kırmızı olduğu bu konsept Mouliıı Rouge filmini hatırlatır nitelikte. Burlesque kızlarının korselerinin birebir kopyası olan cibinlikler oldukça dikkat çekici. Duvarları minderlerle döşeli odaların salon bölümünde ise aynı duvarlar kendinizi Paris sokaklarında hissetmenizi sağlayacak 3 boyutlu cafe ve restoran çizimlerivle kaplı. Otelin son katı olan Asya bölümündeki odalar ise sadeliğin sanat ile buluştuğu birer tasarım harikası.

Asya kültürünün tüm mütevazilik yansımalarını görebileceğiniz odalar yalın ve ama şık. Yerleri kaplayan su yeşili halının tüm sadeliği kıran tavuzkuşu heykeli, bol çekmeceli geleneksel Çin gardrobu ve Japon çiçeği desenleriyle bezeli kırlentler deniz manzaralı bu odaların en hoş detayları. 3.14 Otel’in plaj alanı ise Lerins adalarına nazır manzarasıyla misafirlerini ağırlıyor. Pop ve Zen kültürlerinin yansıması bir tasarımda hazırlanan bu özel plaj mavilerin ve turuncuların hakimiyetinde. Özellike bar alanım kaplayan desenli seramikler otelin mimari yansımasının devamı niteliğinde. Şezlong alanlarına ek olarak güneşlenebileceğiniz iki adet dev boyutta yatağın da yer aldığı plaj dışarıdan gelebilecek misafirlere kapalı. Kumsal alanından keten halılara basarak geçilebilen restoranda ise Ananas Carpaccio ve Kaz Ciğeri Salatası gibi hafif lezzetler mevcut.

Cannes’ın glutensiz ve organik menü sunan tek restoranındaki lezzet yaratıcıları ise Bruno Laplace ve Frederic Nortier, Plaj alanına inmeden ferahlamanın yolu ise otelin terasındaki etrafı doğal taşlarla çevirlmiş açık havuz. Suquet tepesi ve deniz manzaralı havuz aynı zamanda ısıtmalı. Etrafındaki yeşil güneşlenme sedirleri ve üzerini kaplayan yaprak şeklindeki şemsiyeler ise yine tasarım bir otelde kaldığınızı hatırlatan emareler. Kısacası 3.14 Otel’de kalanlar için yaz düşündüklerinden daha renkli, www.314cannes.com Türkiye’de ise Akdeniz sıcaklığını butik zevklerle buluşturan otellere her yıl bir yenisi ekleniyor. Girişimci Jack Pendrod tarafından 1998 yılında dünyaya takdim edilen Nikki Beach markası da Bodrum’daki yeni zinciriyle uluslarasındaki iddasım Türkiye’ye taşıyan markalar arasında artık yer alıyor. Mimar Gökhan Avcıoğlu’nun tasarladığı Nikki Beach Resort & SPA 7 yatak odalı villalardan özel yüzme havuzlu süite odalara kadar dünya jet-set’ini ve yerel konuklarını üst segmentte ağırlamak için hazır. Torba koyundaki 72 odalı tesis Bodrum’un beyaz ve yalın dokusuna Miami Otelleri’nin gösterişini katmış. Lobi tavanının tasarımından, restoran masalarına kadar herşey gözü yormayan ama etkileyen bir çizgide.

Müzik, yemek, eğlence, moda, film ve sanat unsurlarını tek bir bünyede toplayan lüks plaj kulübü konseptli tesisin lobisi misafirlerini tek bir adımda kumsala taşımakta. Bir adım sonrası kum. Kişisel lounge alanı ve led aydınlatmalı duvarlara sahip balkonlar ise keyifli birer yaşam alanı. Otelin en iddalı yeme-içme bölümü ise eşsiz bir gün batımı izleme şansı da veren Sunset Lounge. Ahşabın birçok formda kullanıldığı lounge alanı bar bölümündeki mermer ve metal tasarımlarla tam bir yaz oteli ortamı sunuyor. Sıcak ve ferah. Teras alanında serin yaz akşamları için açıkhava şöminelerinin yer aldığı geniş localar ise uzun sohbetler için ideal.

Niki Beach Resort & SPA’nın plaj alanı ise tüm dünyadaki Niki Beach standartlarının Bodrum’a özgü yansıması niteliğinde. Tasarımsal, sade ve konforlu. Havuz alanı ise su üzerinde yüzme hissi veren sabit şezlongları ve ufuk çizgisiyle birleşen tasarımıyla ayrı bir serinlik kaynağı.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir