Hayatı Yaşa Asla Erteleme

Hayatı Yaşa Asla Erteleme

Türkiye’nin ilk büyük tema parkı Vialand’in Kurumsal iletişim, Pazarlama ve Satış Direktörü Özlem Ersoylu Mutluer’in hem iş hem de kariyerindeki başarısının sırrı, hiçbir şeyi ertelemeden yaşamasıyla doğru orantılı.

VIALAND KURUMSAL İLETİŞİM, PAZARLAMA VE SATIŞ DİREKTÖRÜ ÖZLEM ERSOYLU MUTLUER’İN KARİYER PLANLARI ÖĞRENCİLİK YILLARINDA ŞEKİLLENMİŞ.

Vialand

Saint Michel Fransız Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuş. Sosyoloji okumanın ve London School of Public Relations’daki çeşitli sertifika eğitimlerine katılmasının mesleğinde kendisine çok katkı sağladığını söyleyen Mutluer, 1993 yılında Inteıpress ve Kanal 6 Grubu’nda reklam saüş yöneticisi olarak iş hayatına başlamış. MPR pazarlama ve iletişim ajansında Eczacıbaşı ve Koç Grubu’nun farklı şirketlerinin yanı sıra Digital Equipment ve TGI Friday’s gibi markalara pazarlama iletişim danışmanlığı hizmeti vermiş. Sonraları tek bir markaya odaklanmak için masanın diğer tarafına geçmiş. Christian Dior, I-Bimsa ve Aksigorta’nm ardından Pegasus Havayolları’mn Türkiye’de tarifeli uçuşlara geçişi, marka serüveninin A’dan Z’ye konumlanması ve tüm pazarlama ve iletişimi konularında 7.5 yıl çalışmış. Bugüne kadarki birikimini bir kitapta ya da eğitimen olarak değerlendirmeyi arzu ediyor.

ASLA PİŞMAN OLMA!

“Hayat felsefem yapüklann için asla pişman olmamak ama pişman olmamak için de empati kurmak ve otokontrollü olmak” diyor. Mutluluğun sırrım çalışmakta, kendisine ve sevdiklerine dengeli vakit ayırmakta ve değişime açık olmakta bulmuş. Yoğun iş temposundan kaçmak istediğinde neler yaptığını sorduğumuzda, yeni yerler keşfetmenin, kitap okumanın ve yürüyüş yapmanın ona nefes aldıran aktiviteler olduğunu söylüyor. Fırsat buldukça eşi ve özellikle ikiz oğullan Ege ve Berke ile seyahat etmeyi hayatta hiçbir şeye değişmiyor. Özellikle Bodrum koylarını hayatının her döneminde, çocuklarla bile tercih ettiğini sözlerine ekliyor. Yurt dışına çıktığında ise Floransa, Barcelona, Roma ve Paris’i tarihi dokusu, Londra’yı ise özgürlük hissi açısından çok sevdiğini belirtiyor.

TURK MODACILAR FAVORİM

Son yıllarda Arzu Kaprol, Cengiz Abazoğlu gibi modacılarımızı kendime yakın buluyorum. Özgür Masur ve sevgili arkadaşım Gül Ağış’dan da bahsetmemek olmaz. Elbise, gardırobumun vazgeçilmez parçalarından. Kısa ceketler, hırkalar, beyaz gömlek, kot pantolon da olmazsa olmazlarım arasında. Ayakkabı ve çantada Armani, Gucci, Celine, Marc by Marc Jacobs, Michael Kors, MaxMara, Stefanel, Beymen Club, Derishow, Massimo Dutti ve Red Apple’ın tasarımlarını çok seviyorum.

ONLAR OLMADAN ASLA!

Kiehl’s ve Shiseido cilt bakımı için en sevdiğim markalar. Far, maskara, eyeliner ve ruj ise makyaj çantamın vazgeçilmezleri.

Tabii Mac ve Dior’dan da vazgeçemem.

Idole dArmani, Alien, Hypnotic Poison ve Elie Saab Le Parfüm ise favori parfümlerim arasında.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir