İş Hayatanın Vazgeçilmez Öğeleri

İş Hayatanın Vazgeçilmez Öğeleri

Başarılı olmak için kariyerinize odaklanmalı, tüm performans ve yeteneğiniz ile yapmanız gereken her işi önemsemelisiniz. Kendinizi sürekli geliştirerek, kariyer basamaklarını tırmanmanız ancak bu sayede gerçekleşebilir. İşinizi hakkıyla yapmanın gururunu yaşamak istiyorsanız, sahip olmanız gereken bazı yetenekleri kısaca hatırlayalım.

EMPATI KURUN

Empati, iş dünyasının en temel insani yeteneklerinden biridir. Diğer insanların ne düşündüğünü hissedebilmek ve kendinizi onların yerine koyabilmek, büyük başarıdır. Empati yeteneğiyle birleşen disiplin ve zeka size iyi bir kariyerin kapısını açar. Diğerlerinin düşüncelerini umursamamak size kayıptan başka bir şey getirmez.

YARDIM İSTEMEYİ BİLİN

iş yerinde yardım istediğiniz zaman kendinizi yetersiz ve zayıf hissedebilirsiniz. Ama yapılan araştırmalara göre; iş arkadaşlarınızla yardımlaşma içinde olmanız, sizi daha yetenekli kılar, insanlardan tavsiye istemek, onların zeka ve uzmanlıklarına değer verdiğinizin kanıtıdır.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

TUTARLI OLUN

Ulaştığınız başarılar size tembelleştirmesin. Temponuzu her zaman yükseltmenin yolunu arayın. Tutarlı olmak da, iş hayatında sizi daha üst seviyelere taşıyacak yeteneklerdendir. Bu nedenle ulaştığınız noktadan sonra çalışmayı bırakırsanız, daha üst noktalara çıkmak sizin için mümkün olmaz. Zirveye çıktığınızda yerinizi korumak için daha fazla çalışın ve başarınızı sürdürün.

POZİTİF OLUN

iş yerinde pozitif olmak, başarı için sahip olabileceğiniz en iyi özelliklerden biridir. Kendinize güveniyor ve inanıyorsanız, pozitif olmanız da gerekli. Negatif, asık bir suratla ortalarda dolanmak, insanların sizden uzaklaşmasına neden olur. Ancak gerçekler karşısında gereksiz bir pozitif tutum da size kaybettirir bunu da unutmayın.

İŞİN EN İYİSİNİ YAPIN

iş hayatında ne yapıyorsanız ya da ne yapmak istiyorsanız, en iyisini yapmaya odaklanın. Düşüncelerinizi başarmak istediğiniz konulara yönlendirin. En kolay işi yapıyorsanız bile, o işte parmakla gösterilen biri olmanın yolunu arayın.

DİNLEMEYİ BİLİN

iş yerinde yapılması gereken işler arasında karşınızdaki kişiyi doğru şekilde dinlemek en önemlilerden. Bunun için söylenenleri tekrar etmek ve not almak en iyi yöntemler olarak karşımıza çıksa da bu konuda kendi yönteminizi geliştirmenizde fayda var. iş dünyasının en iyisi olmayı hedefleyen kişilerin genel özelliklerine bakacak olursak; tutarlı, empati kurabilen, gerektiğinde susan, dinlemeyi bilen ve yaptığı işte parmakla gösterilen tipler oldukları görülecektir.

Ev tekstili markası B-Linen’in kurucusu Banu Kızıltoprak ile kariyeri ve dekorasyon üzerine konuştuk.

KARİYER ADIMLARINIZ NELER?

1995-2000 arasında Sarı Konak Mağazaları’nda tedarik yönetimi, pazarlama, proje yönetimi, mağaza açılışları, partner ve franchise yönetimi gibi konularda görevler üstlendim. 2000’de Calvin Klein Türkiye’ye geçerek yönetici asistanlığı yaptım. 2001’de evlenip çalışma hayatıma bir süre ara verdim. 2014’te yatak odası tekstilindeki boşluğu görerek BLİnen’i Ekim 2015’te tüketiyle buluşturdum.

MARKANIN FARKI NEDİR?

BLİnen, kendinizi yansıtma ve özgürleşme fırsatı sunuyor. Basic ürünlerimizi tek tek ihtiyacınıza ve zevkinize göre satın alabiliyor, takımınızı istediğiniz renklerden seçtiğiniz parçaları kombinleyerek oluşturabiliyorsunuz. Böylece her takım, sahibine özel oluyor. Takımınızı her seferinde zevkinize göre yeniden tasarlayıp yatağınıza serebiliyorsunuz. Takım olarak sattığımız altı farklı modelimizden birini seçip yatağınıza daha şık dokunuşlar da yapabiliyorsunuz.

KOLEKSİYONDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Koleksiyonumuz altı model, 21 renkten oluşuyor. Ürünlerin tümü aynı yüksek kaliteye sahip. Her parçayı istediğiniz renkten seçebiliyorsunuz. Takım olarak satılan modellerimiz de var. Bunlarda da genelde beyaz üstüne değişik detaylar çalıştık. Kimisini siyah şeritlerle zenginleştirirken kimisinde de farklı nakışlar ve değişik iplik renklerini sunuyoruz. Çok yakında özel sipariş sayfamızı da müşterilerimize sunup istenen ebat ve detaylarda üretimle ev tekstilinde haute couture devrini başlatıyoruz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir