İşte Pierre Cardin 2019 Abiye Koleksiyonu

İşte Pierre Cardin 2019 Abiye Koleksiyonu

Zarif, modern, sade ama çok çarpıcı! İşte Pierre Cardin 2019 abiye koleksiyonunun birkaç kelimeyle özeti bu. Şimdi detaylara geçebiliriz, çünkü bu sayfalarda gördükleriniz, görkemli koleksiyonu anlatmakta yetersiz kalabilir.

• Aslında geçen yılın trendleri yeni sezonda da devam ediyor. Bu yazıda yer alan yeni eğilimleri de gözden geçirip ufak tefek dokunuşlarla dolabınızdaki gece elbiselerini 2019 modasına yaklaştırabilirsiniz.

• Göbek ve sırt dekoltesinden bu sezon da kaçış yok! Sırt dekolteleri neredeyse bele kadar uzanıyor. Ancak tasarımcılar göbek ve sırtı, çoğunlukla küçük pencerelerle göstermeyi tercih etmiş. Kumaş veya pullarla işlenmiş bantlarla birkaç parçaya bölünen dekolte, böylece daha gizemli ve çekici hale gelmiş.

• Asitmetri, uzun veya kısa eteklerde de var. Tek omuzu öne çıkaran elbiselerde denge için asimetrik etek kullanılmış.

• Kimi modacıların kadınlara çok yakıştırdığı A etek formu, dantel, boncuk ve payetlerle hareketlendirilen üstlerle karşımıza çıkıyor. Geçen sene olduğu gibi yeni sezonda da bu tür abiyelerde bel mutlaka kemerle vurgulanıyor.

 

ROMANTİK VE MAHCUP

• Tek renk ve bedene oturan Z kesim, aynı rengin tonları, hafif şifonlar egemenlik ilan etmiş adeta. Bu tür elbiseleri aksesuarlarla zenginleştirmek moda açısından en doğru tavır biliyorsunuz.

• İrili ufaklı çiçeklerle bezeli kumaşlar, elbiseyle aynı renkteki metal efektler ve payetlerle belirgin hale getirilen geometrik çizgiler yılın temel trendleri olarak şüphesiz kabul görecck.

• Pierre Cardin tasarımcıları, korse üstlerin güvenli görüntüsünden vazgeçmemiş. Bu üstler, bedene oturan uzun eteklerle de kullanılmış, tül katmanlarından oluşan eteklerle de. Gerçekten kadınsı ve çekici siluet!

• Payetli ve geometrik çizgili hafif kumaşlar yılın en tercih edilen malzemesi diyebiliriz.

• Gelelim renklere: Eflatun ve mor tonları farklı görünmek isteyenleri memnun edecek. Gri ve ekruları “cool” hanımlara, siyah ve lacivcrt elbiseleri alışkanlıklarından vazgeçemeyenlere öneriyoruz. Tasarımcılar pudra tonlarını da bol bol kullanmışlar.

• Törenler, resmi davetler ve kokteyllerde büyüleyici görünmenizi sağlayacak Pierre Cardin 2019 abiye koleksiyonu 150 parçadan oluşuyor. Her biri için özel kumaşlar dokutulmuş ki bu da benzersiz oldukları anlamına geliyor. Balık ve prenses modellere epey yer verildiğini de ekleyelim.

• Kristal, kesme ve cam boncuklar, Hindistan’dan ithal edilen yarı değerli taşlar, püskül ve saçaklı işlemelerin kullanıldığı abiyeler, Fransız dantelleri ve üç boyutlu çiçekli desenlerle zarafet kazanıyor.

Pierre Cardin’in 2019 abiye koleksiyonundaki her parça, kadınları birer masal kahramanına dönüştürecek gibi görünüyor. Farklı tarzlara cevap verecek biçimde tasarlanan gece elbiseleri arasında seçim yapmak, zevkli bir yolculuğun da habercisi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir