Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer Lipoliz Nedir?

ARTIK ZAMAN SİZDEN YANA!

Teknolojinin nimetlerinden her geçen gün daha fazla yararlanan estetik plastik cerrahi vehozmetik uygulamaların en çok konuşulanlarından biri de kök hücre tedavileri. Bu yöntemler daha etkili ve kesin sonuçlar sunarken, var olan eski uygulamaları da gölgeliyor.

YAŞLANMA SÜRECİNİ DURDURMAK İMKANSIZ FAKAT ESTETİK-KOZMETİK CERRAHİ UYGULAMALARI VE CİLT YENİLEYEN TEKNOLOJİLER, BAŞTA GÜNEŞ VE TOKSİK KİMYASALLAR OLMAK ÜZERE CİLDİMİZİ YIPRATAN BİRÇOK SORUNA KARŞI ELİMİZDEKİ EN GÜÇLÜ SİLAHLAR

Lazer Lipoliz

Shambala Clinic&Spa, hem estetik cerrahi hem de cerrahi dışı estetik uygulamalarıyla antiaging tedaviler yapıyor. Medikal masaj, vücut masajı, el ve ayak masajı, cilt bakımı ve lazer epilasyon hizmeti veriyor. Shambala Clinic&Spa’nm uyguladığı en önemli antiaging tedavilerinden biri de Cellfie kök hücre tedavisi. Yeni bir teknoloji olan Cellfie, yaşlanmaya meydan okuyan ve tamamıyla kendi vücudunuzdan alman kök hücrelerle yapılan bir tedavi. Shambala Clinic Medikal Direktörü Estetik Plastik Ve Rekonstriiktif Cerrahi Uzmanı Op.

Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, bu yöntemi uygulamak isteyen kişilerden alman kök hücrelerin, işlemin sonucunu hızlandıran ve kişiye özel bir kürle birlikte kullanıldığını söylüyor. Shambala Clinic&Spa’nm sunduğu estetik plastik cerrahi dışı kozmetik uygulamalar arasında botoks, dolgu, PRP uygulamaları, lazer ve radyofrekans ile yüz gençleştirme, ultraformer ve cerrahi işlemleri arasında burun, vücut, göğüs, genital estetik, yüz germe, liposuction ve lazer lipoliz de (laser liposuction) sayılabilir.

LAZER LİPOLİZ NEDİR?

Lazer Lipoliz, belli frekans ve dalga boyu ile sadece cilt alu yağ dokusunu hedef alan, son derece ince ve elastik kamiller yardımıyla yağ dokusunun eritilmesini sağlayan bir yöntem. Eriyen ve koyu bir sıvı halini alan bu yağ dokusu aynı anda dışarıdan emiliyor. İşlem sırasında yağ dokusu eritildiği için liposuction yönteminde oluşabilecek dalgalanma ve çökmelerin lazer lipoliz ile oluşması neredeyse imkansız. Eritme ve emilim işleminin ardından yine lazer enerjisi yardımıyla gevşemiş olan deride bir germe işlemi yapılıyor. Böylece alttaki yağ dokusundan kurtulan ancak halen gevşek ve sarkık olan cildin lazer ile gerilmesi sağlanıyor.

Lazer lipoliz bölgesel yağ fazlalığını gidererek vücuda şekil verilmesi amacıyla kann, basen, bel bölgesinde, gevşek olan ciltte gerginlik elde etmek için yüz, boyun, gıdı, kol içi, bacak içi, karında, aşın terlemenin (hiperhidroz) önlenmesi amacıyla da koltuk altında kullanılıyor. Lazer Lipoliz sayesinde klasik lipo uygulamaları sonrası meydana gelen ağrılar, şişlikler, morluklar, uzun korse kullanımları yavaş yavaş tarihe karışıyor. Klasik liposuction’m aksine lazer sayesinde uygun dozlar, uygun frekanslar ve dalga boylan kullanılarak aynı seansta deride belli ölçüde gerginlik sağlanıyor. İşlem sonrasında bir süre daha devam eden bu gerginleşme ile kınşmalar, sarkıklıklar ve gevşek görüntüler belli bir oranda düzeltilebiliyor. Tüm işlemler, uygulama yapılan bölgeye ve cilt alu yağ dokusunun fazlalığına göre değişebiliyor ama genellikle 45-150 dakika arası sürüyor. Operasyon tamamen sedasyon ve lokal anestezi alünda gerçekleştiriliyor. Hastalar operasyon sonrasında bir süre dinlendikten sonra taburcu oluyor ve rahatlıkla günlük işlerine dönebiliyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir