Modaya Erkeklerin Bakış Açısı

Modaya Erkeklerin Bakış Açısı

Modadan anlamam diyen Can bonomo, Arda türkmen ve Erdem yener’e Bayan moda trendlerini gördüğünüzde neler düşünüyorsunuz dedik. Okumalısınız.

moda erkek1 moda erkek2

CAN BONOMO

CAN BONOMO

 1. Gerçekten hoş biri. ‘Böyle yorum mu olur?’ dediğinizi duyar gibiyim. Modadan zerre kadar anlamadığımı şimdiden belirteyim ki, yapacağım diğer yorumlara karşı beklentilerinizi biraz kısın. Hoş biri evet. Ayakkabısı komik ayrıca.
 2. Kızın adı Cara, bir kere onu biliyorum. Pembe birtakım şeyler giymiş Cara. Bi’ tık İsviçre peyniri gibi. Delikli deşikli. Ama güzel. Pardesü filan. Böyle olur bu bence.
 3. Kızın kendisi de Sponge Bob’a benziyor. Bu bilerek mi yapılmış? Öyleyse daha bir takdire şayan buldum. Kolundaki detayı da beğendim. Detay falan deyince belki biraz anlıyorum sanırsınız. Ekose, kombin ve ribana kelimelerini de yedireceğim denk gelirse. Bu şirin bir kıyafet, ben izin veriyorum bunun moda olmasına.
 4. Eteği sadece çok akıllı insanlar mı görebiliyor Midas şekli? Ehehe. Kazağın aynısından anneannem seri örüyor. Yağmurluk bayağı iyi. Ayakkabıdan hiç anlamıyorum. İyi bence. Çok kombin ve ribana bir elbise olmuş. (Burada olmadı!)
 5. Bunu ben hiç anlamadım!
 6. Bu net şık di mi? Bence çok iyi. Siyah zaten. Risk yok. Tertemiz elbise. Abla dövecek gibi geliyor ama dövemez bence. Sağ kolunda dövmesi var güzel. Bana göre sağ ona göre sol. Yani okuyorsa kendisi, güzel bayan..
 7. Hmm… Bu düşündürdü. Düşündüren elbiseleri severim. Düşündüren elbise çok modadır. Kol kesimi olsun kemer olsun küpe filan. Uzun uzun düşünüyor insan. Güzel bence bu. Bu elbiseyi sevin. Kızı da tamsanız çok seversiniz.
 8. Tuhafiyecinin ön camından fırlayıp arka camından çıkmak diye tabir edebileceğimiz çok çok kumaş var burada. Etek güzel ama herhalde? Di mi? Yanlış mıyım? Yanlışım di mi ben hep? Beni salın ben gideyim en iyisi.

arda turkmen

ARDA TÜRKMEN

 1. Baştan aşağı doğru inceliyorum ceket, bluz palto, pantolon çok tarz, çok şık, çok asil… Ama ayakkabılar Alaaddin’in lambası gibi.
 2. Hırka hoş ama bu pembeli delikli üst ve altı hiç anlamadım. Spora mı gidiyor, uykuya mı gidiyor belli değil!
 3. Kesinlikle bir kızın ilk buluşmada giymemesi gereken kıyafetler listesinde ilk üçe girer… Bunu giyen bir kızla ilk randevuda ancak lunaparka gidilir, orada da en fazla çarpışan arabalara binilir.
 4. Yağmurlu bir gündü, tıpkı bugün gibi şarkısının klibi için uygun bir kombin.
 5. Bu acayip palto, her daim çok üşüyorum diyen hanımlara gelsin.
 6. Deri zannediyorum bu sene çok moda, dışarıda kadınların üzerinde çok fazla görüyorum. Gece elbisesi olarak deri bir elbise çok şık durmuş. Bacağına güvenen giysin.
 7. Renk çok güzel, kol asimetrisini ve kıyafetteki oyunları da beğendim.
 8. Hırka nefis de içindeki bluzla Beyoğlu’nda bir bahar günü dolaşılmasını pek tavsiye etmem.

erdem yener

ERDEM YENER

 1. Bir an hayal ettim; bu kız bir flörtüm olsaydı ilk buluşma anımız nasıl olurdu diye… Bana doğru yürüyen o asil kız, ışıl ışıl bakan gözleri, sade makyajlı gül yüzü, tüm zarafetiyle karşımda ancak neden İsmail Amcam gibi giyinmiş? Sorarım ona da, ‘neden?’ diye, ‘niye böyle bir şey yapıp geleceğimizle oynuyorsun?’ diye… Hiç sevmem böyle şeyleri hanımlar yapmayın. Tövbe yarabbi bak bir kötü oldum.
 2. Şimdi kimse kusura bakmasın bunun adı moda değil, beni kandıramazsınız. Annenizin 80’lerde giydiği ‘eşortmanı’ yeniden giymek için uydurduğunuz bir şey bu. Parçalanmış yerler göze batmasın diye bilerek yırtılmış bölgeler gözden kaçmıyor. Üstüne giyilen el örgüsü bornoz da muhtemelen komple ortadan kalkmış arkayı gizlemek için. ‘Aynı kesimden bulamıyorum ne yapayım yani?’ diye bir bahane olamaz. Aldın pahalı parfümü, naftalinle karıştı şimdi. Oldu mu?
 3. içinizdeki çocuk ölsün istemiyorsunuz, çok iyi anlıyorum. Ama ben o çocuğun bazen kulağım çekmek istiyorum. O çocuk ölmesin tabii ama bu kadar da söz sahibi olmak zorunda değil üstünüzde. Aynısı 20 sene önce olsa altınızda bez olurdu. Şimdi ona gönderme yapmak zorunda değilsiniz; bir pantolon giyilebilir. Sadece kazaktan elbise yapma fikrinin nasıl bir tepki doğuracağını merak ediyorsanız buradaki Sponge Bob’un yüz ifadesine bakmak yeterli. Bir de sırt çantası takmış te Allaaam. Nereye gidiyor olabilirsin ki?
 4. Hmm. Esnaf süveteri üzerine renkli muşamba diyorsun? Giyecek başka hiç ama hiçbir şeyin yoksa da bir arkadaşından istersin. Olmadı Kızılay’a başvurursun. Ayıp değil, herkes yokluk yaşayabilir. Ezme kendini böyle.
 5. Allah seni civciv olarak dünyaya getirmek isteseydi, yapardı. Moda çatısı altında Allah’a şirk koşmanın ta kendisi bu. O kürk imitasyon ise seni bildiği gibi yapsın, ha yok gerçek kürkse seni hiç kimsenin bilemeyeceği gibi yapsın. Moda insanın kendine çarpılanını giymesidir sonucuna ulaş inşallaaaah. Amin.
 6. Bir tabakhaneden çalman gelişigüzel bir parçayla, askerlikten kalma palaskayı siyaha boyayıp sevgilisine elbise diken o naif terziyle tanışmak isterim. Bence kalbi güzel. Estetik sorgulanmaz böyle bir durumda. Önemli olan niyet. Kimin var böyle sevgilisi kızlar? Hem yırtmaç da yapmış. Muhtemelen sadece evde giysin diye yapmış ama olsun. Bence burada önemli olan modacı ahimizin niyeti. Yoktan var etmiş hem. Ziyan olacaktı mallar.
 7. Tayinler yüzünden evliliği boyunca milyon tane şehir gezen subay karısının geleceği nokta bu tabii. Yargılamamak lazım. Ben beğendim. Tam komşuyla dedikodu kıvamına gelirken başka bir şehre yerleşen kadın sonunda kendini kesme biçme, dikiş dikme işine verir yapacak bir şey yok. Eldeki malzemeleri kulktrıış şekli güzel. 7.65’lik kurşunları eritip boynuna uygulama tarzını da beğendim. Üniformanın alt kısmındaki ceplere müdahale etse daha bir güzel olabilirdi ama o kadar kusur olur, inşallah komutan abi laf etmez. Yazık kadına.
 8. Televizyon örtüsünü üstüne giymek her zaman iyi fikir değil. ‘Alttan sütyen belli olunca çirkin oluyor’ bahanesi seni taş yapabilir. Ha taş da yapar, ‘taş’ da yapar. İnsanın içinde ataş da yapar (Anladın mı şakayı? Komik di mi? Bence bayağı iyi). Her türlü iddialı bir durum. Ama bu, durumu abinin yamalı kazağını önden kesip giymekle örteceğin bir durum değil. Göz ilk bakışta yamalara ve altındaki o saçma eteğe gidiyor evet (iyi taktik) ama dönüp televizyon örtüsünden gözünü alamadığın anlar çok da uzak değil. Şimdi benim sorum şu; amaç ne? Yanıta göre yeniden yorumlayabilirim.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir