Pierre Cardin 2015 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

Pierre Cardin 2015 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

TREND RAPORU 2015

Koyu renklerden sıkılanlara müjde, yumuşacık renklerin hakim olduğu bir yaz bizi bekliyor: Gardırobunuzu güncellemeye hazırsanız başlıyoruz.

Moda dünyasının tartışmasız en önemli isimlerinden biri Pierre Cardin. Fransız ekolünü yıllardır en iyi şekilde temsil eden markanın 2015 ilkbahar/Yaz Koleksiyonunda da bu ekol ve klasik çizgi korunuyor. Hemen bu noktada Pierre Cardin Türkiye’nin baş tasarımcısı Faruk Kalaycı ya yeni erkek koleksiyonunu soruyoruz: “2015 Pierre Cardin erkeği daha cesur, daha romantik, asi ruhlu, keşfetmeyi seven ve maceracı… Renklerden korkmayan, farklı desen ve stillere açık olan Pierre Cardin erkeği, yaşam tarzını görünümüne gösterdiği özene yansıtıyor. Giyimini statüsünün önemli bir göstergesi olarak ciddiye alan Pierre Cardin erkeği, trendleri kendince yorumlayarak özellikle bu sezon soft renklere gardırobunda daha fazla yer verecek.” Koleksiyona genel olarak göz atacak olursak, bej ve beyaz tonlarının hakim olduğunu, ara ara pembe, adaçayı yeşili ve renkli çizgili gömleklerle yazın renkli geçeceğini söyleyebiliriz. Pierre Cardin erkeği bermuda şort ve renkli pantolonlarla bu yaz çok rahat edecek. Bir diğer klasik parça olan polo yaka tişörder ki markanın yaz koleksiyonunda hem renk hem de model skalası oldukça geniş.

pierre cardin 2015 koleksiyon

Erkek gardırobunun en önemli ve kilit parçası olan takım elbiseler, bu sezon daralan siluetlerle karşımıza çıkıyor. Takım elbiselerin kusursuz görünmesi için kesim ve kumaş kalitesi çok önemli. Bu sezon pantolon paçaları daralıyor. Pierre Cardin koleksiyonunda da yer alan dar parça pantolonlara çizgili gömlekler, renkli blazer’lar ve loafer’Iar eşlik ediyor.

BEYAZIN ÇEKİM GÜCÜ

2014’te olduğu gibi bu sene de beyaz başrolde. Zira Pierre Cardin’den Alexander Me Queen e, Antonio Marras’tan Zegna’ya kadar beyaz neredeyse bütün koleksiyonlarda bağımsızlığını ilan etmiş durumda. Grafik formlarla yorumlanan parçalarda ise renk blokları yerine, tek renk kuralı uygulanıyor. Mümkünse beyaz pantolon ve ceketinize renkli sneaker’lar eşlik etsin. Ayakkabı tercihinde klasik çizginin dışına çıkmak istemeyenler için ise önerimiz, beyaza en çok yakışan taba ya da lacivert loafer.

pierre cardin yaz 2015

Son zamanlarda sıklıkla “effordess chic” yani çabasız şıklık sözünü duyar olduk.

Tam olarak nedir çabasız şıklık? Üzerinde fazla kafa yorulmamış, uğraşılmamış gibi duran ve giyindiğiniz zaman sizinle bütünlük sağlayan, az çoktur felsefesini benimsemek diye özedeyelim. Peki sezonun öne çıkan trendlerinden biri olan rock&chic stiliyle nasıl çabasız şık bir görünüme kavuşabilirsiniz? ilk şart, kombinde birden fazla dikkat çeken parça yerine, tek parça üzerine yoğunlaşıp onu öne çıkarmak olmalı.

Deri ceket demişken… Deri ceketin modası hiçbir zaman geçmez, yani hiç düşünmeden yatırım yapabilirsiniz. Buna alternatif olarak sportif ceket furyasına “bomber” cekeder de eklendi. Birçok koleksiyonda farklı form, kumaş ve renklerde bomber’lar görüyoruz. Düz tişört, taşlanmış kot pantolon, mokasen ya da biker botlarla biraz umursamaz, biraz da asi bir havaya bürünebilirsiniz. “Casual” şık görünmek için ise çizgili gömlek ve kanvas pantolonlar imdada yetişiyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir