Ruh-Beden-Zihin Bütünlüğü

Ruh-Beden-Zihin Bütünlüğü

Tüm programlarımızda holistik yani bütüncül bir yaklaşımın içindeyiz yani insanı ve insan sağlığım ruh-beden-zihin bütünlüğünde ele alıyoruz. Bu durumda bedensel olarak arınma kürüne girerken, işin diğer ayaklarını da gözardı etmemek gerekiyor.

Toksik olan sadece bedenimiz değil. Bu kaotik şehir hayatının içinde zihnimiz de aynı kirlilikten payını alıyor. Stres, gerilim, endişe ve kaygı duygularından özgürleşebilmek için yoga, meditasyon, reiki, derin nefes terapisi gibi seçenekler mutlaka olmalı.

Uyguladığımız programda ilk olarak sabah ölçümleri almıyor. Bu ölçüm vücudumuzdaki yağ ve su oranlan ile ilgili bize genel bir bilgi veriyor. Program bitiminde yeniden bir ölçüm yaparak aradaki farkı görme şansı elde ediyoruz. Başta uyguladığımız bir diğer ölçüm de canlı kan analizi. Özel bir mikroskopta parmaktan alınan bir damla kanı 1600 kez büyüterek bilgisayar ekranına yansıtıp, kan hücrelerinin analizi yapılıyor. Canlı kan analizi, bize yaşam tarzımız, genel beslenme şeklimiz hakkında önemli fikirler veriyor. Asidik düzeyimiz, susuz olup olmadığımız, bağırsak floramızın sağlığı, mineraller konusundaki eksikliğimiz, karaciğerimizdeki yükler gibi pek çok konuda rehberlik yapıyor.

evde-detoks-teknikleri

Detoks aslında vücudun yabancı olduğu bir süreç değil. Biz aç kalmaktan korkuyoruz ama asıl zararı vücudumuza baş edebileceğinden çok yiyecek yüklemekle veriyoruz. Vücut bu yiyecekleri sindirmekle uğraşırken, kendini onarma, yenileme, iyileştirme gibi görevlerini ertelemiş oluyor. Yapmamız gereken tek şey bedenin üzerinden bu yükü bir süreliğine de olsa almak. Bunun sonuçlarına ikna olmak için doğaya bakmamız yeterli. Hastalanan hayvanların minimum yiyecek ve içecekle beslenerek kendilerini nasıl iyileştirdiklerini görmek muhteşem. Aslında aynı bilgelik insan bedeninde de mevcut. Hasta olduğumuz zaman iştahımız kesilir; çok sevsek de hiçbir ağır yemeği görmek, hatta ismini duymak bile istemeyiz. Bu bize bedenimizin bir armağanı aslında, bizi yemekten keserek, tüm enerjinin sindirim için değil de iyileşmemiz için kullanılmasını sağlıyor.

Peki, vücudumuz zaten her gün kendini arındırmıyor mu? Elbette arındırıyor ancak modern yaşam tarzımız yüzünden kirlenme hızımız temizlenme hızımızın önüne geçtiği için iyi olma halinden gittikçe uzaklaşmaya başlıyoruz. Yani hastalanıyoruz, daha çabuk yoruluyoruz, daha hızlı yaşlanıyoruz. Uyguladığımız arınma kürleri ile yaptığımız bu aslında, bir vites değişikliği yaparak arayı kapatıp biraz öne geçmek ve kendimize bedenimizin ne kadar kuvvetli bir iyileşme gücüne sahip olduğunu hatırlatmak.

Hangi programı seçersek seçelim, gün boyu çeşitli bitkisel besin takviyeleri, bitki çayları, buğday çimi suyu ve bir mineral bombası diyebileceğimiz özel detoks çorbası ile arınma sürecini desteklemek gerekiyor.

Salatalı Yeşil Detoks

08.00 Green Bliss veya Immune Boost içeceği

08.30 Yoga & Meditasyon

09.00 1 bardak lOph alkali su ve detoks çorbası

09.30 Alkalize içeceği + buğday çimi suyu + Kelp yosunu ve ısırgan otu tableti

11.00 1 bardak lOph alkali su ve detoks çorbası

12.30 Yeşil detoks salatası (15 dakika önce sindirim enzimi)

14.00 1 bardak lOph alkali su veya detoks çorbası

15.30 Alkalize içeceği + buğday çimi suyu + Kelp yosunu ve ısırgan otu tableti

17.00 1 bardak lOph alkali su ve detoks çorbası

18.30 Yeşil detoks salatası (15 dakika önce sindirim enzimi)

20:00 Alkalize içeceği ve Probiyotik tablet

TARİFLER

DETOKS ÇORBASI
Malzemeler:

•    3 yaprak kara lahana
•    50 g taze biberiye
•    100 g beyaz lahana
•    2 çorba kaşığı kuru nane
•    2 çorba kaşığı kurutulmuş maydanoz
•    2 roka kökü
•    1 çorba kaşığı acı toz biber
•    3 domates kabuğu
•    2 çorba kaşığı kekik

Hazırlanışı:

Kereviz yaprağı, kara lahana ve beyaz lahanayı çok ince doğrayın. Kırmızı soğan ve beyaz soğanı (renk veren içerikler) kabukları ile ekleyebilirsiniz.

24 cm çapında 24 cm boyunda çelik tencereye koyun. Tüm tencereyi dolduracak şekilde kettle’da ısıtılmış sıcak suyu ekleyin. 1 .taşım kaynatıp 1 saat bekletin. Sonra posa haline gelmiş taneler içinden alıp, posanın suyunu çorbanın içine sıkın.

ALKALİZE İÇECEK
Malzemeler:

• 300 g salatalık (36,3 kcal)
• 90 g ıspanak (13,3 kcal)
• 96 g limon (53,9 kcal)
• 60 g sap kereviz (11,6 kcal)
Toplam: 115,4 kcal

Hazırlanışı:

Hepsini Slow Juicer yoksa katı meyve sıkacağı ile sıkıp

IMMUNE BOOST İÇECEK
Malzemeler:

• 300 g yeşil elma (115,6 kcal)
• 100 g limon (56,2 kcal)
• 10 g zencefil (5 kcal)
Toplam: 216,8 kcal

Hazırlanışı:

Hepsini Slow Juicer yoksa katı meyve sıkacağı ile sıkıp için.

GREEN BLISS İÇECEK
Malzemeler:

• 300 g yeşil elma (155,6 kcal)
• 240 g salatalık (29,3 kcal)
• 100 g ıspanak (14,8 kcal)
Toplam: 199,7 kcal

Hazırlanışı:

Hepsini Slow Juicer yoksa katı meyve sıkacağı ile sıkıp için.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir