Sevgililer Gününe Özel Romantik Öneriler

Sevgililer Gününe Özel Romantik Öneriler

ROMANTİK ÖNERİLER

Sevgililer Günü, sevdiğiniz kişi ile güzel zaman geçirmek, aşkınızı doyasıya yaşamak ve onun varlığının değerini bir kez daha anlamanız için güzel bir fırsat. Bu özel gün, baştan itibaren güzelliklerle dopdolu olmalı. Sabahın ilk saatleri aşkınızı doyasıya yaşamaya başlayıp sürprizler ve keyifli anılarla günü geçirmeniz için romantik önerilerimiz size fikir verebilir.

AŞK KUTUSU HAZIRLAYIN

ilk tanıştığınız günden bugüne yaşadıklarınızı düşünün ve sizi mutlu edecek anılarınızı bir kutuya koyun. Onu yazdığınız ilk mektup, birlikte çıktığınızı ilk seyahatten bir anı, en sevdiğiniz fotoğrafınız, sürpriz bir seyahat bileti ve içinizden gelen ne varsa bu kutunun içine koyun. Kutunun üstüne romantik bir not eklemeyi de unutmayın.

GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ; KAHVALTI SAATİ

Güne güzel bir sabah kahvaltısıyla başlayın. Romantik bir sunumla onun seveceği tatlardan oluşan bir kahvaltı, günün ilk saatlerinde yüzüne güzel bir gülümseme kondurmanıza yardımcı olacaktır. Cemal Süreya’nın dediği gibi “Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı”. Hele ki birlikte kahvaltı yaptığınız kişi sevgilinizse…

GÜLÜMSETEN NOTLAR

Sevgililer Günü’nde onu mutlu etmenin en güzel yolu küçük sürprizler hazırlamaktan geçiyor. Bu sürprizler için çok büyük organizasyonlar yapmanıza da gerek yok. Tek yapmanız gereken içinizden geçen küçük sevgi sözcüklerini not kağıtlarına veya post itlere yazıp evin değişik yerlerine koymanız. Evin farklı köşelerinde bu notlan gören sevgilinizin yüzündeki gülümseme her şeye değer. Eğer sevgiliniz 14 Şubat’ta ofiste olacaksa bu hazırlığı önceden iş yerinde yaparak çekmecesine veya odasının duvarlarına sevgi mesajları yazabilirsiniz.

ANLAMLI BİR HEDİYE

Sevdiğiniz kişi için ne kadar güzel bir hediye seçerseniz seçin kendi emeğinizi yansıtan bir hediye kadar değerli olmayacaktır. Ona kendi ellerinizle ördüğünüz bir atkı, bere veya kazağı armağan etmeye ne dersiniz? Soğuk kış günlerinde sizi ve bu güzel günü hatırlatacak bu hediye aşkınızı anlatacak anlamlı ve değerli bir anı olabilir.

SÖZ UÇAR YAZI KALIR

Sevgililer Günü yaklaşırken kağıdı kalemi elinize alın ve onun için içinizden geçenleri bir mektuba dökün. Onu ne kadar çok sevdiğinizi, hayatınızdaki yerini, onu tanıdığınız günü, gelecek planlarınızı anlatan satırları içinizden geldiği gibi yazıya dökün ve ona ömrü boyu saklayacağı bir hatıra bırakın.

SÜRPRİZ ZİYARET

Eğer sevgiliniz 14 Şubat’ta çalışıyorsa ve tüm günü birlikte geçirme şansınız yoksa ona güzel bir sürpriz yapmaya ne dersiniz?

Sevdiği çiçeklerden oluşan bir buketle iş yerine gidin ve hiç beklemediği bir anda karşısına çıkıp onu mutlu edin.

SEVİMLİ BİR DOST

Uzun zamandır kedi, köpek veya kuş gibi minik bir dost edinmek isteyen sevgilinize bu mutluluğu yaşatmak için bundan daha güzel bir fırsat olamaz. Hiç beklemediği bu hediye ile sevinirken gün boyu sizi biraz ihmal etmesini de göze almalısınız.

BAŞ BAŞA ÇAY SAATİ

14 Şubat Sevgililer Günü’nü baş başa evde geçirmeye karar verdiyseniz evi o güne özel dekore edebilirsiniz. O gün evinizde de kalbinizde de her şey aşkla dopdolu olmalı, tabii çay saatiniz de… Kalp kurabiyelerle süsleyeceğiniz çay saatindeki keyifli sohbetlerle birlikte olmanın keyfini doyasıya çıkartın.

BİR HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRİN

Sevgiyi belli etmenin en güze yolu onu düşündüğünüzü ve önemsediğinizi hissettirmekten geçiyor. Bunun için uzun zamandır istediği ancak bir türlü yapamadığı bir şeyi gerçekleştirerek ona kendisini çok özel hissettirebilirsiniz. Yapmak istediği bir seyahat, gitmek istediği bir konser, bir dans kursu veya macera dolu bir spor deneyimi olabilir. Ne olduğunu bulmak size kalmış.

ÖZEL KONSEPTTE BİR AKŞAM’ YEMEĞİ ;

Sevgililer Günü’nde sevgilinize kendi ellerinizle yaptığınız yemeklerle romantik bir sofra hazırlayın. Sevdiği yemeklerden oluşan bu sofrayı o güne özel süsleyerek mum ışıkları ve müzik eşliğinde ona özel bir akşam yaşatabilirsiniz.

BİR FİLM SEÇİN

Bu özel günü etkileyici bir aşk filmi ile tamamlamaya ne dersiniz? Sinema tarihi aşk filmleriyle dopdolu; siz de bunlar arasından romantik bir seçim yapın ve birlikte film izlemenin keyfini doyasıya yaşayın.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir