Sigarayı bırakmak için alternatif yol

Sigarayı bırakmak için alternatif yol

Rezonans terapileri vücuda frekans uyarıları verme yöntemi ile yapılıyor. Bu terapinin kullanım alanlarından biri de sigara bağımlığı. Terapi sürecini ve izlenen yolu işin uzmanından öğrendik.

Neosante Klinik’ten Dr. Ersal S. Işık, sigarayı bırakma yöntemlerinden Rezonans terapileri hakkında bilgi verdi. 1994 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olan 1999 yılında Aile Hekimliği Uzmanı olan Dr. Ersal Işık, 2005 yılında rezonans terapileri ve biorezonans cihazları ile tanıştı. Dr. Işık Rezonans kavramını şu sözlerle anlattı: “Rezonans kavramı vücudun dışarıdan verilen çok küçük elektromanyetik titreşimlerle etkileşime sokulması ve bünyede enerji bazlı değişiklikler yapılmasıdır. Birçok durum ve sağlık probleminde kullanılabiliyor olsa da en fazla bilinen kullanımı bağımlılıklar. Özellikle de sigara bağımlılığı.”

Rezonans terapileri

NASIL UYGULANIYOR?

Rezonans terapüeri sigara bırakma konusunda kullamldığmda sizden ilk istenen şey sık kullandığınız sigara markasından son bir tanesini içmeniz ve izmaritini küçük bir cam şişe içerisinde vermeniz. Bu küçük şişe silinecek frekans örneği olarak cihaza tanıtılıyor ve seans başlıyor. Seans sırasında bir koltukta oturuyorsunuz. Alnmızda bir bant sarılı oluyor, ellerinizde altın sarısı elektrotlar ve ayaklarınız da başka elektrotlar üzerinde duruyor. Güzel bir müzik eşliğinde yarı uykulu yarı uyanık bir rahatlama içinde bir 45 dakika sonrası kalkıp evinize gidiyorsunuz. Seans sırasında, son içtiğiniz ve cam bir tüp içerisine söndürerek verdiğiniz sigaradan alman frekans (sigaradan çevreye yayılan elektromanyetik titreşim) kullanılıyor yani frekans silme işlemi denen şey bu frekans örneği üzerinden yapılıyor.

AMAÇ SİGARA İSTEĞİNİ AZALTMAK

Bu seans sonrasında sigara isteğinin çok net hissedilebilir şekilde azalması bekleniyor. Sigaranın dumanına karşı vücutta bir tepki oluşuyor ve seansa giren kişilerin hemen hepsinin söylediği gibi “vücudun sigara istemiyor olması, fiziksel bir istek duymama hali” yaşanmaya başlıyor.

TEK SEANS YETERLİ Mİ?

Dr. Ersal S. Işık tek seansın yeterli olacağını söylüyor: “Sigara bırakma konusunda yaptığımız terapilerin tek bir seansı çoğu zaman yeterli. Ancak yine de, eğer gerekiyorsa bir seans daha yapılabiliyor ve bunun da herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmuyor. Sigara bırakma desteği verdiğimiz kişilerin çoğunda tek seans yeterli oluyor ama eğer bu seans sigara isteğini azaltma konusunda yeterli olmadıysa ikinci hatta üçüncü seans da yapılabiliyor. Rezonans terapileri ile sigara bırakma sonrasında kilo almanın önüne geçebiliyoruz. Ancak aynı terapilerin kilo verme amaçlı da kullanılabildiğini bilinmesi önemli çünkü birçok kişi kilo almaktan korktuğu için sigarayı bırakmaktan da korkuyor. Ancak rezonans terapileri ile farklı çünkü bu seanslar kişinin iştahının azaltılması ve zayıflama amacıyla da kullanılıyor.

YAN ETKİSİ VAR MI?

Rezonans terapilerinin bilinen herhangi bir yan etkisi yok. Hatta birçok farklı sağlık probleminde kendi başına ya da süre giden diğer tedavileri desteklemek için kullanılabiliyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir