Şişmanlamak İçin Hamama Gitmek

Şişmanlamak İçin Hamama Gitmek

Şişmanlamak isteyenler de hamamı kullanabilirler. Fakat bunun da belli kuralları vardır.

Şişmanlamak isteyenler hamama tok gitmelidirler. Genelde ha-mamda yemek yeme ve içmekten sakınmalıdırlar, çok yemek yiyip hamama girme bedeni şişmanlatırsa da sağlığa zararlıdır, vücutta tıkanmalar meydana getirir. Fakat amaç şişmanlamaksa bu durumun dışına çıkılır. Hem şişmanlamak için hamama gitmek, hem de bunun zararından etkilenmemek istenirse; “sirkencübin” (ballı sirke şerbeti) içilmelidir.

Tok karnına hamama gitmeden şişmanlamak istenirse; hamamdan çıktıktan sonra yemek yemek gerekir. Hamamdan sonra yenilen yemek şişmanlatır ve tıkanıklara sebep olmaz. Özellikle semiz tavuk yemeği ve sütlaç yenmesi tavsiye edilmektedir.

Şişmanlamak İçin Hamama Gitmek

Şişmanlamanın bir yolu da hamamdan çıktıktan sonra biraz yürümektir. Hekimler hamamdan çıkılınca “az yürüyen semirir’’ denilerek tavsiye ederler.

Hamamda vücudu keseletmek ve ovdurmak, şişmanlamak isteyenler için bir başka yoldur. Bunun durum şöyle açıklanır; Hamamda kuvvetli bir el ile bedenin ovulması bedeni kızdırır ve kanı bedenin dışına çeker. Bu durum şişmanlamaya yardım eder. Eğer bu ovdurma uygun bir süre ile olup aşırıya kaçılmazsa şişmanlatır. Hekimler hamamda keselenme ve ovdurmanın kararınca yapılmasının bedeni şişmanlattığı konusunda hemfikirdirler.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir