Spor Ne Zaman Yapılmalı?

Spor Ne Zaman Yapılmalı?

Spor Ne Zaman Yapılmalı?

Spor yapmanın vakti ve nasıl yapılacağı çok önemlidir ve belli kurallara bağlıdır. Spordan fayda sağlanmak isteniyorsa ki bu amaçla yapılmalıdır, o zaman vaktinde yapılmalı ve “ orta dereceli spor” uygulanmalıdır.

Hareket ve Spor

Spor her istendiği zaman yapılmamalıdır. Sporun yapılması gereken en uygun zaman; yiyeceğin hazmedilmiş olduğu, bağırsaklardan besinlerin fazlasının boşaltılmış olduğu zamandır. Yenen gıdalar mideden geçmiş, karaciğerden süzülmüş ve damarlara ulaşmış olmalıdır. Bu zaman tam hazmın bittiği zamandır. Kana geçen gıda gereken yerlere ulaşmış, hatta şahısın tekrar acıkmaya başladığı zaman en iyi spor zamanıdır. Böylece spordan gereken fayda görülür ve atılamayan artıklar sporla vücuttan uzaklaştırılır. Bu zamanda yapılan sporda beden hafifler, gerektiği derecede ısınır, organlar kuvvetlenir, yumuşar, yüze bir renk gelir ve iştah açılır. Böylece o şahıs başka hiçbir ilaca gerek kalmadan sağlığını korumuş olur.

Sporun yapılması gereken vakit; Yiyeceğin hazmedilmiş olduğu, bağırsaklardan besinlerin fazlasının boşaltılmış olduğu vakittir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir