Tak bir mavi kravat, prostat kanserine dikkat!

Tak bir mavi kravat, prostat kanserine dikkat!

Prostat kanseri farkındalığı için düzenlenen “The Distinguished Gentleman’s Ride” etkinliği ünlülerin katılımıyla Kalamış Marina’da yapıldı. Motosiklet kullanıcıları mavi kravatları ve mavi papyonları ile sürüş yaptı…

PROSTAT kanseri farkındalığı için tüm dünyada düzenlenen “The Distinguished Gentleman’s Ride” etkinliği bu yıl İstanbul’da Astellas İlaç Türkiye’nin katkılarıyla Kalamış Marina’da gerçekleşti. Yalnızca klasik ve klasik görünümlü motosikletlerin katıldığı sürüşte motosiklet kullanıcıları, mavi kravatları ile prostat kanserine dikkat çekti. Yaklaşık 200 motosikletin katıldığı etkinliğe “Tak Bir Mavi Kravat, Prostat Kanserine Dikkat!” sloganı damga vurdu. Ünlü oyuncular Yosi Mizrahi, Ege Aydan, Uğur Yıldıran, Mustafa Yıldıran, Yalçın Hafızoğlu ve Onur Ayçelik de motosikletleriyle sürüşe katılarak etkinliğe destek verdi.

“EN SIK GÖRÜLEN KANSER TÜRLERİNDEN”

Etkinlikte konuşan Türk Tıbbi Onkoloji Derneği üyelerinden Prof. Dr. Özlem Er, “Prostat kanseri önemli bir sağlık sorunu. Burada erkekler hastalıklarına sahip çıktı diyebiliriz. Erkeklerde akciğer kanserinden sonra en sık görülen kanser türü. İlerleyen yaş ile birlikte sıklığı artıyor. Genç yaşlardan itibaren bu far-kındalığı edinmek ve bilgili olmak çok önemli. Eğer babasında, amcasında ya da dedesinde prostat kanseri varsa o kişileri daha erken taramak gerekiyor. Aile öykünüzü biliyorsunuz, kanseriniz yok ama yaşınız ilerliyor. Bu durumda sağlık kontrollerinden geçmenizi, doktor muayenesi olmanızı ve idrar ile ilgili yakınmalarınız varsa mutlaka doktora başvurmanızı öneriyoruz. Prostat kanseri kanserler içinde tedavi başarısı en yüksek türlerden biri. Özellikle erken evrelerde saptadığımız zaman yüzde 100’e yaklaşan bir tedavi başarısı var. Günümüzde, ileri evre prostat kanserini yeni tedavi seçenekleri sayesinde, kemoterapi olmaksızın da tedavi edebiliyoruz” dedi.

“ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ”

Etkinliğe destek veren Astellas İlaç Türkiye Pazarlama Direktörü Ayçın Oğuz ise şunları söyledi:

“Prostat kanseri tedavisinde çalışan vc alanında öncü bir firma olarak Centilmenler Sürüşü’ne destek vermekte kendimizi sorumlu hissettik. Prostat kanseri alanında erkeklerde bu farkın-dalığı oluşturma rolümüzün olmasını görev bildik. Sürüş dünyada çeşitli ülkelerde eş zamanlı olarak düzenleniyor ve sponsorlarla gerçekleştiriliyor. The Distinguished Gentlcman’s Ride İstanbul Sürüşünü bu yıl sosyal sorumluluk projesi olarak biz sahiplendik. Tak Bir Mavi Kravat, Prostat Kanserine Dikkat’ diyoruz. Erkeklerin dikkatlerini prostat kanserine çekerek erken teşhisin önemini kavramalarını ve testlerini düzenli olarak yaptırmalarını amaçlıyoruz.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir