Ne Sıklıkla Yapmalıyım?

Ne Sıklıkla Yapmalıyım?

Ne Sıklıkla Yapmalıyım?

AĞDA?

BlissSpa’nın estetik uzmanı Keisha Pittman’a göre üç ya da dört haftada bir. Bu süreden daha azı tüyleri temizleyebilmek için yeterince uzun olmayabilir.

Bliss batık önleyici ped, 149 TL; eczanelerde.

Ne Sıklıkla Yapmalıyım

SAÇ YIKAMAK?

Haftada en az iki ya da üç kere. Çok sık şampuanlamak saçı kurutup rengini matlaştırırken, uzun süre suda kalması saç derisinde problemleri artırabilir.

Eğer gerçekten bu zamanı uzatmak istiyorsanız, “Kökleri ve saç derisini şampuanlayın, sadece uçları içinse saç kremi kullanın,” diyor saç stilisti Nunzio Saviano.

Kerastase Densifique şampuan, 72 TL;yetkili kuaförlerde.

SAÇ KESTİRMEK?

Saç tasarımcısı Riccardo Maggiore, kısa ve stil sahibi saçlar için dört ya da altı haftada bir saçlarınızı kestirmenizi tavsiye ediyor. “Daha uzun saçların çok sık kesilmesine gerek yok, ama saç uçlarındaki kırıklardan kurtulmak için her altı-sekiz haftada bir kesilip düzeltilmesi gerekiyor,” diyor.

RENK KATMAK?

Beyaz saç tellerine rötuş yapmak için altı ya da sekiz hafta ve gölgeler için sekiz ya da 12 hafta kadar bekleyebilirsiniz. Saçınızın yeni renginin uzun ömürlü olması için, Drew Barrymore’un kuaförü Tracey Cunningham, sülfatsız şampuan ve saç kremi kullanılmasını öneriyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir