Anasayfa » Yaşam » Yeşil Ofis Uygulaması

Yeşil Ofis UygulamasıEnerji verimliliği ve çevre duyarlılığı konusunda fark yaratan uygulamaları olan VİKO, WWF-Türkiye tarafından verilen Yeşil Ofis diplomasını almaya hak kazandı. Yeşil Ofis programı kapsamında, elektrik ve su tasarrufu, atık yönetimi ve sarf malzemelerinin etkin kullanımına yönelik uygulamalar hayata geçirildi. Yeşil Ofis Programı, şirket çalışanlarının katkısıyla ofisteki mevcut kaynak kullanımını tespit ederek, ofisler için uygulanabilir kaynak yönetimi oluşturmayı ve bu çerçevede çevreye verilen zararı azaltmayı hedefliyor.

Yeşil OfisSağlıklı bir cilt ve sağlıklı bir diyet için tıklayın


Yeşil Ofis, ofislerde uygulan bir tasarruf ve iyileştirme programı. WWF-Türkiye’nin “Ekolojik Ayak İzi”ni, azaltmak için oluşturduğu stratejik yaklaşımın bir parçası olan program, karbon emisyonu başta olmak üzere enerji tasarrufu, yenilenebilir kaynaklar, doğal kaynakların bilinçli kullanımı ve yaşam tarzının değiştirilmesi konusunda ofis çalışanlarında farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Bu programdan hem kurum hem de doğa kârlı çıkar.

Yeşil Ofis Programı, ofis çalışanlarını çevre dostu tercihler yapmaları konusunda yüreklendirip daha fazla tasarruf yapılması konusunda yönlendiriyor. Program, ofisler için bir tasarruf mekanizması oluşturup doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımına bireysel katkıda bulunulmasını sağlıyor.

  Aşırı terleme mi, o da ne?Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*