Age Management (Yaş Yönetimi) nedir?

Age Management (Yaş Yönetimi) nedir?

Yaşlanma kaçınılmaz, yaşlandıktan sonra da ‘antiaging’ işlemler mümkün. Ama çoğu zaman tüm metotlara rağmen zamanı geriye almak, hem de bunu doğal bir görünüşe sahip olarak yapmak çok da kolay değil. Renee Klinik bünyesinde geliştirdiğimiz dört bacaklı bir değerlendirme ile bugünkü durumunuzu tespit ederek, geleceğe yönelik yapılması gereken işlemleri tamamen kişiye özel bir yaklaşımla belirlemek mümkün. Biz buna ‘age management’ diyoruz.

Age Management

Genetik analiz: Hastanın DNA örneklemesi ile genetik olarak yaşlanma sürecindeki yaşayacakları ve riskleri ortaya çıkartılıyor. Böylelikle kişide yaşlanma süreci henüz başlamadan olacakları bilimsel olarak öngörmek mümkün oluyor. Geleceğin resmini çekmemizi sağlayan DNA analiziyle ağız içerisinden aldığımız örneği Amerika’da güvenliği kanıtlanmış laboratuvarda inceletiyoruz. Bu DNA analizi ile genetik olarak güneş hasarı, lekelenme, kırışıklık gelişimi, elastikiyet kaybı, serbest oksijen radikalleri açısından gelecekte karşılaşacağımız durumu öngörmek ve skorlamak mümkün.

Bilgisayar analizi: Kişinin bilgisayar yardımlı analizini gerçekleştiriyoruz. Kırışıklık, leke, damar ve kalınlık açısından otomatik olarak gerçekleştirilen bu teknolojik değerlendirme ile güncel durum detaylı olarak ortaya konuyor.

Plastik cerrahi analizi: Her birey yukarıdaki iki değerlendirmeye ek olarak plastik cerrah tarafından deri, derialtı, kas, yumuşak doku ve kemikleri açısından değerlendiriliyor.

Estetik analiz: Kişiler tüm yukarıdaki veri ve analizlere ek olarak güzellik koçu tarafından değerlendiriliyor ve estetik normlar açısından mercek altına alınıyor.

Bu uygulama yirmili yaşların sonundan itibaren herkese uygulanabiliyor. Bu değerlendirme sonrasında yapılması gerekenler ise kişinin durumuna, genetik analizine, yapılan uygulamaların takibinde elde edilen ilerlemelere göre değerlendiriliyor. Güzelliğinize yapılacak bu check-up işlemi ışığında herkese farklı bir program hazırlanıyor. Bu programa erken dönemde başlamak yaş alma sürecinde kontrolü ele almayı, çok daha sağlıklı, yavaş ve güzel bir yaş almayı sağlıyor. Bu yüzden geç kalınmış antiaging işlemler değil zamanında kontrol altına alınmış bir yaş ve yaşlanma planı yapılıyor.

Ameliyatsız gençleşme yöntemleri

Güzel olmak, güzel hissetmek, güzel görünmek yaşamımızın en doğal parçası halini aldı artık. Bir arkadaşımızın bir estetik cerrahi operasyonu geçirmiş olması günlük doğal bir olay. Özellikle yüz gençleştirme işlemleri son 10 yılda tüm dünyada giderek arttı. Bu işlemlerin başında BBL (Broadband Light) yani geniş spektrumlu ışık teknolojisi günümüzde üçüncü nesle ulaşmıştı. BBL’de değişik filtrelerle pek çok işlem yapılıyor.

Tercih edilen filtreye göre deri ve deri altında sıkılaşma, yüzdeki yaşlılık ve güneş lekelerinin giderilmesi, yüzdeki ve gövdedeki damar genişlemelerinin tedavisi (kırmızı-ince kılcal damarlar), istenmeyen tüylerin yok edilmesi, bacak-kalça-kol gibi gevşemeye daha yatkın bölge dokularının sıkılaştırılması yani kısaca BBL değişik filtrelerin kullanılmasıyla estetikte oldukça geniş bir yelpazede tedavi ve düzeltme sağlanıyor. Bu uygulamaların yanı sıra ‘forever young’ modunda gençleşme adına kolajen sentezinin arttırılması amacıyla kullanılabiliyor. BBL teknolojisi deri yüzeyini değiştirmekle kalmıyor, deri üzerindeki renk düzensizliklerini azaltırken, kolajen liflerde termal etkiyle sıkılaşmaya yarıyor ve protein sentezinde artışa neden oluyor. Düzenli kullanıldığı takdirde genetik gençleşmeyi sağlayan yegane teknoloji.

Bacak-kalça-kol gibi gevşemeye daha yatkın bölge dokularının sıkılaştırılması gibi uygulamalar da BBL’in değişik filtreleri ile mümkün. Bu nedenle 18 yaşından 100 yaşma kadar herkese uygulanabiliyor. Stanford Üniversitesi tarafından onaylanmış en iyi genetik gençleşme yöntemi olarak kabul görüyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir