Her yaş için ayrı bakım!

Her yaş için ayrı bakım!

Her yaş için ayrı bakım!

Öncelikle her yaş için bazı önerilerim var. Cilt temizliğine özen göstermek, cilt tipine uygun nemlendirici uygulamak, güneşin yan etkilerini en aza indirgemek için SPF’li ürünler kullanmak ve bol bol su içmek çok önemli. Ergenlik çağından itibaren yani 12-18 yaş arası sadece cildi temiz tutmak ve cilt tipine uygun bir nemlendirici kullanmak yeterli.

her yasa bakim

18-30 yaş arası daha derinlemesine temizlik ve arındırma için peeling, maske gibi ürünlerin kullanımına geçilebilir. Hafif yapıda, nem veren göz çevresi kremleri kullanılabilir. Cilt tipine uygun ürünleri cilt bakım uzmanları yardımı ile öğrenip düzenli bir şekilde kullanmak çok önemli. Haftada bir kez nem maskesi yapmak cildin nem kapasitesini arttırıyor.

30 yaşından sonra göz çevresi ve cilt bakım ürünlerinde anti age özellikli ürünlere yönelmek gerek. Benim tercihim cildin su tutma kapasitesini artırma özelliği ile içeriğinde hyaluronik asit bulunan ürünler… Cildin elastikiyetini artıran ve toparlayıcı özelliği olan ürünleri de cilt bakım rutinine eklemek elbette güzel sonuçları beraberinde getiriyor.

Makyaj çantamın olmazsa olmazları

Benim makyaj çantamda dudak koruyucu ve o gün kullanacağım ruj, minik bir kabın içine koyduğum fondötenim, göz altı kapatıcısı, siyah bir göz kalemi, maskara ve bir adet bronzer olursa her yerde günlük makyajımı rahatlıkla yapabilirim. Eğer özel bir gün ise elbette işin içine makyaj bazı, aydınlatıcı, far, kaş farı, allık, dudak kalemi gibi birçok malzeme giriyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir