Amerikan Estetik Tıp Merkezi

Amerikan Estetik Tıp Merkezi

“Amerikan Estetik Tıp Merkezi olarak saç ekimi, plastik cerrahi, medikal estetik, zayıflama ve epilasyon gibi pek çok alanda hastalarımıza sağlık hizmeti sunmaktayız. İşini severek yapan personelimizle değişime sizin gözünüzden bakıyor ve mutluluğunuzu önemsiyoruz.”

Saç, sakal, bıyık ve kaş ekimi tedavileri

Saç ekiminde her hasta için hedef, mümkün olduğu kadar doğal ve yoğun görünüm elde etmektir. Saç ekimi, çeşitli nedenlerle saç açıklığı oluşmuş ya da fazla seyrelmiş alanlara, sağlıklı bölgelerdeki alandan alman saç köklerinin uygun tekniklerle nakledilmesidir.

Saç ekiminde; FUE, Traşsız FUE, PRP+Ozon ve Ice Graft yöntemlerinden birey için en uygun olanına karar verilerek işlem yapılır. Sakal, bıyık ve kaş ekimi uygulaması, tıpkı diğer saç ekimi gibi FUE yöntemi ile yapılmaktadır. Ense bölgesindeki sağlıklı ve genetik olarak dökülmeyen saç kökleri alınır ve seyrek olan bölgelere yerleştirilir.

Plastik cerrahi tedavileri

Vücudun gerekli görülen yerlerini estetik yönüyle onaran bir hekimlik dalı olarak tüm vücut yüzeyinde oluşan her türlü cerrahi problemle ilgilenir.

Burun estetiği (Rinoplasti)

Burnumuz üzerindeki çok küçük değişiklikler bile ifademizde ciddi farklılıklar ortaya çıkarabilir. Kapalı veya açık burun ameliyatı olarak iki teknikle yapılır. Estetik tedavi ile birlikte ön orta kıkırdak eğrilikleri veya et büyümeleri de giderilebilir. Böylece nefes alma problemlerine yol açan ciddi bir sorun da ortadan kaldırılmış olur.

Göğüs estetiği

Genel anestezi altında uygulanan bir işlem olup yapılacak ameliyata bağlı olarak hastaya bilgilendirme yapılmaktadır. Kullanılacak protezin tipi, protezin kas arkasına mı, meme dokusu arkasına mı yerleştirileceği ve hangi kesi ile bu yerleştirme işleminin yapılacağı gibi hususların hepsi hastaya göre özel olarak belirlenir. Göğüs estetiği uygulaması olarak göğüs büyütme, göğüs dikleştirme ve göğüs küçültme uygulamaları yapılmaktadır. Ortalama olarak bir-iki gün hastanede kalınması yeterli olmaktadır.

Karın germe + Liposuction estetiği

Aşırı kilo alıp verme, doğumlar ve hamilelik gibi nedenlerle karın bölgesinde karın kaslarının bozulması, ciltte çatlaklar oluşması, derinin pörsümesi ve sarkması ve yağ birikimleri oluşabilir. Yapılacak operasyonlar ile bu anatomik değişiklikleri düzeltmek mümkündür. Göbek altı seviyede sarkıklık ve çatlaklığın olduğu hastalarda mini karın germe tercih edilmektedir. Sarkıklık aşırı derecede ise ve sorunlar göbek seviyesini de geçiyorsa tam karın germe işleminin yapılması daha uygundur. Liposuction, hafif yağlanma olan durumlarda uygulanır. Hastane koşullarında, alınacak bölgenin büyüklüğüne göre genel anestezi veya lokalsedasyon ile uygulanabilen bir işlemdir. Yağ alınacak bölgeye bir miktar sıvı verildikten sonra küçük deliklerden bir kanül (borucuk) yardımı ile fazla yağın dışarı alınması işlemidir.

Jinekomasti estetiği

Erkeklerdeki meme büyümesi, olarak tanımlanır ve farklı yaş gruplarında görülebilir. Ultrason ile meme dokusunun varlığı ve derecesi belirlendikten sonra yağ doku ağırlıklı bir meme büyümesi olup olmadığının tespiti gerekir. Genel anestezi altında uygulanır. Liposuction ile yağ dokunun alınmasından ciddi deri eksizyonlarına kadar varan bir aralıkta farklı cerrahi yöntemler tercih edilebilmektedir.

Erkek genital bölge estetiği

Pubis bölgesine yapılan uygun kesi ile girilerek penisi vücuda bağlayan ana yapı olan askılayıcı bağa (suspensory ligament) ulaşılır ve bu bağ kesilir. Penis öne doğru çekilerek pubis alanındaki deriden yararlanarak penis boyu uzatılmış olur. Operasyondan sonra bir gün hastanede kalınması uygun olur. Ayrıca kalıcı penis kalınlaştırma işlemi de yapılan bir uygulamadır. Bu işlem, penis büyültme işlemi ile birlikte yapıldığı gibi yalnız başına da yapılabilir. İşlem dermofat graft (deri-yağ dokusu) veya yağ enjeksiyonu ile yapılan bir uygulamadır.

Kadın genital bölge estetiği

Genital bölgede; aşırı büyük ve sarkık vulva dudakları cinsel ve görsel olarak rahatsız edici olabilir. Vajendeki (iç kısım) sorunlar ise daha çok doğum etkisiyle ortaya çıkar. Genelde sorun, doğuma bağlı fazla genişleme ve cinsel sorunlardır. Vajendeki bu genişlemenin giderilmesi de mümkündür. Vulva ve vajen girişimleri cerrahi olarak uygulanan işlemlerdir. Yapılacak işlem sonrasında vulvaya genç ve diri bir görünüm kazandırılır ve bu durum kişide cinsel hazzın artmasına da katkı sağlar. Çiftlerin mutluluğuna ve birlikteliklerin devamına katkı sağlayan bir işlemdir.

Popo estetiği

Günümüzde genel olarak yuvarlak, arkaya doğru çıkıntılı, fazla kaslı olmayan, dar, yanlara doğru taşmayan ve üst-alt mesafesi kısa bir kalça şekli ideal popoyu tanımlamaktadır. Genel anestezi altında uygulanır. Ameliyatın yöntemi, hastanın muayenesi sonucunda belirlenir. Protez ile popo şekillendirme tek başına popo şeklini sağlayan bir işlemdir. Bununla beraber Liposuction veya hastanın alınan yağlarının kullanıldığı başka teknikler de kullanılmaktadır.

Medikal estetik

Bu bölümde ağrısız, izsiz gibi işlemler ağırlıklıdır. Gençleşme tedavileri temelini oluşturur.

PRP Tedavisi

Bir cilt gençleştirme yöntemidir. Vücutta zarar gören dokuların tamiri için yine aynı kişiden alman kandan elde edilen özel serum sayesinde uygulanan bu yöntemdir. Bu özel serum ile cilt çok daha iyi beslenir ve zarar görmüş dokuların onarımı daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Kök hücre

Hızla gelişen teknolojinin tıp dünyasına kazandırdığı en önemli yeniliklerden biridir. Kök hücreler, belirli doku hücrelerine dönüşebilen hücreler olarak tedavilerde kullanılmaktadır. Liposuction yöntemi ile kişiden alman bir miktar yağ içinden özel yöntemlerle ayrıştırılan kök hücrelerin istenilen bölgeye enjeksiyonu şeklinde uygulanmaktadır.

Botoks ve dolgu tedavisi (Yüz-dudak)

Mimik hareketleriyle ciltte de dinamik çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Botoks enjeksiyonuyla bu kasları gevşeterek kırışıklıkları yok etmek, azaltmak ve yumuşatmak amaçlanır. Yüzde çöken bölgelere de dolgu da yapılmaktadır. Nazolabial dolgu, alına dolgu, dudak dolgusu… Dudakta dolgu yapılmadan önce dudak bölgesine anestezi kremi sürülür. Dudak dolgu maddeleri, çok ince iğneler ile dudak içerisine ve konturlara enjeksiyon şeklinde uygulanır.

Akne tedavisi

Cildin yağ oranı bakımından yüksek olan yerlerinde çıkar ve deride kırmızı sivilce veya siyah nokta şeklinde kendini gösterir. Akne tedavisine, akne oluşumunu tetikleyen sebepleri belirleyerek ve bu nedenlere yönelik olarak bir yöntem tespit ederek başlanır. Bireyin cilt yapısına göre uygulanacak yöntem değişiklik gösterebilmektedir.

Sivilce izi tedavisi

Sivilcelerin elle sıkılması bu problemin ortaya çıkmasındaki en önemli nedenlerdendir. Kanlı sivilceler, iz bırakma ihtimali yüksek sivilce türleridir. Temel tedavi yöntemlerini; Somon DNA Aşısı, Mezoterapi ile PRP, Dermostamp, Microdermabrazyon, Radyofıekans, Altın İğne, Enjeksiyon Yöntemleri olarak sayabiliriz.

Leke tedavisi

Mezoterapi yöntemiyle kişinin leke sorununu yok etmek amaçlanır. Amaç cilt lekesi yok olduktan sonra cildin ihtiyacına göre vitamin ve mineral desteği verip cildin canlı ve parlak görünmesini sağlamaktır.

Terleme tedavisi

Sosyal hayat içerisinde terleme ile ilgili pek çok sorun insanları rahatsız eder. Özellikle el, ayak ve koltuk altı gibi bölgelerdeki terlemeler bazen artık dayanılmaz bir hal alır. Tıbbi teknolojinin gelişimiyle beraber terlemenin de çözümü artık çok basittir.

En uygun ve ağrısız tedavi şekli botoks uygulamalarıdır. Terleme şikayeti olan bölge için önce lokal anestezi kremi uygulanır ve sonrasında botoks işlemi yapılır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir