İş Dünyası Medikal Estetiği Çok Sevdi

İş Dünyası Medikal Estetiği Çok Sevdi

İş dünyasının rekabetçi ortamında hayatta kalabilmek için çok çalışmak, disiplinli olmak ve gerektiği zaman sosyal hayattan fedakarlık etmek durumundayız. Peki bir adım daha önde olmak için medikal estetiğe ne dersiniz?

HAFTA İÇİ he, gün çalışıyorsunuz, başınızı kaşımaya vaktiniz yok…

Ama estetik yaptırmaya var! Çünkü artık cerrahi estetik uygulamalarının yerini kolayca doldurabilecek medikal estetik ile kısa süre içinde sihirli bir şekilde gençleşmeniz mümkün.

İster altın iğne deyin ister iğne mucizesi, öğle arasında bile kusurlarınızdan rahatça kurtulabilirsiniz. Eğer çalışma arkadaşlarınızdan biri öğle arasından sonra gözünüze biraz daha yakışıklı veya güzel görünmeye başladıysa veya cildi ışık saçıyorsa bilin ki, bunun sebebi bir gece önce uykusunu iyi alması veya sağlıklı beslenmesi değil, medikal estetik uygulamaları…

Türkiye’de giderek büyüyen bir pazar olan medikal estetik sektörü özellikle iş dünyasının merceği altında. Medikal estetik uygulamaları kişiye 15-30 dakikalık uygulamalarla işlerine ara vermeden güzelleşme şansı sunuyor… îş kadınları kadar iş adamlarının da tercih ettiği medikal estetik uygulamaları ile seyrek saçlarınızı gürleştirebilir, alnmızdaki kırışıklardan kurtulabilir, kaşlarınızı hafifçe kaldırtabilir ve hatta burnunuzdaki kemeri yok edebilirseniz. Rekabetçi dünya koşullan bizi sürekli daha iyi, daha başarılı ve daha bakımlı olmaya zorlarken, erkekler de en az kadınlar kadar estetik uygulamalara yöneliyorlar. Bunun en önemli nedeni ise kariyer ve iş hayatlarında bir adım önde olabilme çabası. Erkeklerin en çok tercih ettiği uygulamalar: saç dökülmesine karşı saç mezoterapisi ve saç PRP’si, terlemelerin önüne geçmek adına koltuk altı botoksu ve yüzdeki asimetrileri gidermek için kullanılan dolgu. Ayrıca erkek hastalar yüzlerindeki tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmak için lazer epilasyon uygulamalarına yöneliyorlar. ISAPS (Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Birliği) verilerine göre Türkiye ameliyatsız estetik müdahalelerinde dünyada 5. sırada yer alıyor. ISAPS istatistiklerinden yola çıkarak bakıldığında Türkiye’de cerrahi olmayan estetik uygulamaları 2011 yılında 161 bin 378 iken,

2016 yılında yüzde 199,8 artış göstererek 483 bin 744’lük bir işlem sayısına ulaştı. Bu da sektörün büyüme hızının ne kadar fazla olduğunu gösteriyor. Türkiye’deki uygulama ücretleri Avrupa’dan yaklaşık 3 kat daha ucuz olunca, yurt dışından da birçok hasta medikal uygulamalar için ülkemize gelmeyi tercih ediyor. 2003-2006 yılları arasında Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Medikal Estetik Programı’ndan toplamda 1800 hekim yararlandı.

Bu hekimlerinin çoğunun uzmanlık alanın estetik olmadığı açıklandı. Hekimlerin medikal estetiğe yönelmelerinin en önemli nedeni de, pazarın giderek büyümesi ve hastaların medikal estetiğe olan ilgisi.

Estetikte yeni moda

Bıçaksız gençleşme anlayışı ile bütünleşen medikal estetik uygulamaların gündelik hayatın bir parçası haline geliyor. 30 dakika içinde hem cildinizi gençleştirebilir hem yüzünüzün asimetrisini ortadan kaldırabilir hem de burunuzdaki kemerden dolgu yöntemi ile kurtulabilirsiniz. Teknolojinin sağladığı bu kolaylık medikal estetik uygulamalara ilgiyi artırırken, insanlar artık güzelleşmek uğruna daha az bıçak altına yatmaya başladı. Hastalar estetik ameliyatları son çare olarak görüyor. Bununla beraber kolay uygulama, hızlı sonuçlar ve düşük risk faktörü nedeniyle ilk sırada medikal estetiği tercih ediyorlar.

Botoks: medikal estetiğin değişmez yıldızı

“İş başvurusu yapanlar arasından tercih edilen kişi güzel veya yakışıklı olan oluyor” algısı iş dünyasında medikal estetiğe başvuranların sayısını gün geçtikçe artırıyor. Erkeklerin önceliği genel anlamda saç problemleri için çözüm aramak. Ancak onlarda kadın hastalarda gibi daha genç ve dinamik bir görüntü için botoks yaptırıyorlar. Medikal estetik hekimi Mehmet Faruk Yavuz konuyla ilgili şöyle diyor: “Günümüzde iş adamları da kadınlar kadar dış görünüşlerine önem veriyor. Özellikle yoğun ve stresli iş temposu nedeni ile oluşan yorgun ifadeden kurtulmak, daha dinç ve genç görünmek için kısa sürede uygulanan botoksu tercih ediyorlar”.

Lunch hour facelift (öğle arasında yüz germe)

İş hayatının yoğun temposu içinde sürekli bir yerlere yetişmek gün içinde pek çok parçaya bölünmek zorunda kalıyoruz, zamanla yarışıyoruz. Saatler süren toplantılar ve masa başı çalışma beden sağlığımıza zarar verirken; zaman içinde olduğumuzdan daha yaşlı, daha yorgun bir ifadeye sahip oluyoruz. Medikal estetik doktoru Pelin Taşkıran’a göre hastalar hızlı işlem ve hızlı iyileşme, hızlı ve etkin sonuçlar ve ameliyatlı estetik uygulamalarına göre daha düşük maliyeti nedeniyle medikal estetiğe yöneliyorlar. Estetik uygulamalarının isimleri de artık ihtiyaçlara göre şekilleniyor. Hastalarının çoğunun çalışan iş adamları ve iş kadınlarını olduğunu belirten Doktor Pelin Taşkıran’ın kliniğinde uygulanan Lunch Hour Facelift (öğle arasında yüz germe), kısa süre içerisinde gençleşmek için bire bir. Taşkıran bu uygulama ile, “germe ve asma imkanı veren cilt altı destek dokuyu güçlendiren, insan dokusuyla tamamen uyumlu, uygulama bölgesine göre farklı uzunluktaki özel ipler sayesinde doğru teknik uygulama ile hastalarımıza ameliyatsız 10-15 yaş gençleşme imkanı sağlıyoruz” diyor.

“Estetikte son trend ameliyatsız genç kalma”

Genel anestezi, ameliyathane koşulları, hastane yatışları artık gençleşmenin önündeki engeller olmaktan çok uzakta. Doğru doktor, doğru uygulama ve kişiye özel belirlenen programlar ile yaş alın ama yaşlanmayın. Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Doktor Servet Terziler şöyle diyor: “Estetikte son trend ameliyatsız genç kalma. Özellikle yüz gençleştirmede vitamin enjeksiyonları, kök hücre enjeksiyonları, radyofrekans odaklı uygulamalar, bölgesel incelmede son sistem selülit cihazları ve yağ parçalayıcı sistemler, estetikteki son trendler arasında yerlerini almış dürümdalar”.

Dr. Pelin Taşkıran
Dr. Pelin Taşkıran Medikal Estetik kurucusu

Aynı uygulama, daha düşük ücret

Medikal estetikte işlem başarısı; ileri teknolojiye sahip tıbbi cihazlar, alanında tecrübeli işin uzmanı hekim ve personel kadro ile mümkün. Class III çalışmaları tamamlanmış insan dokusuyla tamamen uyumlu önde gelen markalar ile çalışıyoruz. Döviz kur artışıyla birlikte işlem fiyatları yükselse de, dünya uygulamaları ile kıyasladığımızda ülkemizde A plus kliniklerde bile fiyatlar dünya pazarının çok altında. Örneğin FDA onaylı 2017 en iyi teknoloji ödülü alan cilt tedavilerinde kullandığımız lazer cihazı ile işlem Amerika’da bir klinikte seans başı 7500 dolar iken Nişantaşı’nda bu işlem 2500-3000 TL, cihaz aynı, hekimlerin global eğitim ve sertifikasyonları denk… iş dünyası ve çalışanlara yönelik dönemsel ve yıl boyu süren yüzde 15-20 indirimli kampanyalar düzenliyor kurumsal işbirliği anlaşmaları yapıyor, davet üzerine şirket çalışanlarına yönelik bilgilendirme seminerleri cilt analizleri gerçekleştiriyoruz. Kliniğimizde, botoks, dolgu, mezoterapi, prp, iple ameliyatsız yüz ve burun estetiği gibi uygulamaların yanı sıra; ameliyatsız göz kapağı estetiği, cilt lekeleri, yara ve akne izleri gibi cilt yenileme işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Servet Terziler
Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Hekim

Merdiven altı yerlere çok dikkat etmeli

Şu anda çok güzel ilerleyen, rüzgarı arkasına almış kaliteli bir sağlık hizmetimiz var. Estetik ve saç ekimi de olağanüstü hızlı bir şekilde yükseliyor. Fakat tek bir korkum var. Özellikle saç ekiminde bir noktanın altını çizmek isterim. Merdiven altı yerler maalesef çok fazla. Nasıl Paris dünyanın eğlence merkezi haline gelmişse, nasıl Dubai dünyanın eğlence ve turizm merkezi haline gelmişse, Türkiye’nin de sağlık turizmi olarak üs olması işten bile değildir. Bu nedenle Türkiye’nin gerekli kontrollerin yapıldığı, her anlamda kalitenin düzenli ve sürekli olarak denetlendiği bir ülke olması şart. Esteworld olarak yaptığımız işe baktığımız zaman, insanların hayatlarına mutluluk katan bir unsurumuz olduğunu çok iyi bilerek onları daha da mutlu etmenin çabası içerisindeyiz.

Mehmet Faruk Yavuz
İstanbul İstinye Üniversitesi Liv Hospital, Medikal Estetik Hekimi

Güzel hissetmek başarıyı etkiler

Medikal estetik, cerrahi olmayan çeşitli tedavi uygulamaları ile hedeflenen estetik görünüme kavuşturma yöntemi. Hızla gelişen teknoloji, yoğun ve stresli iş ve şehir hayatı, estetik kaygısı gibi etkenler medikal estetiğe olan ihtiyaç ve talebi arttırdı. Bu nedenle medikal estetik sektörü hızla gelişip büyüyor. Yoğun iş hayatı ve stres saç sorunlarına sebep olabiliyor. Fakat iş insanlarının yoğun temposu, saç bakımı ve tedavisi için vakit ayırmalarına engel oluyor .Bu nedenle onlara kolaylık sağlayan tek seanslık son trend tedaviler olan “Otolog Mikro Greft ” ve “Acell +Prp” Saç tedavilerine olan talep artıyor. Estetik kaygılarını aşmış bir birey, daha özgüvenli olur. Bu da beraberinde başarıyı arttırır. Sonuç olarak iş hayatındaki birçok başarı faktörünün yanında bireyin kendini güzel ve bakımlı hissetmesi de başarıya katkı sağlayan önemli bir faktördür.

Yazı: İrem Sertbaş
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir