Bodrum’u serinleten en doğal lezzet

Bodrum’u serinleten en doğal lezzet

Türkbükü Doğal Dondurma benzersiz sorbeleri ve geleneksel usul dondurma lezzetleri ile çok ünlü. İşletmenin sahibi Erkan Altay, “Bizim dondurmalarımızdan daha doğalı yok” diyecek kadar iddialı…

BODRUM’A gelen ve bilen herkesin mutlaka en az bir kez uğradığı, bilmeyenlerin de kesinlikle uğrayıp, doğal dondurmanın gerçekten nasıl bir rengi, nasıl bir tadı olduğunu öğrenmesi gereken bir aile işletmesi “Türkbükü Doğal Dondurma”. Erkan Altay ve ailesinin 1986 yılından bu yana işlettiği, Bodrum’un en güzide koylarından Türkbükü’nün girişinde yer alan, görüntüsü küçük ama sattığı sağlıklı ve lezzetli dondurma nedeniyle önünde büyük kuyrukların oluştuğu Türkbükü Doğal Dondurma’nın, Gündoğan Marisol Otel ve Bodrum Çarşı girişinde hizmete giren şubeleri var.

Mekanlarına her akşam yüzlerce kişi akın ediyor. Ünlü ünsüz her kesimden yüzlerce insan en lezzetli ve doğal dondurmayı yemek için uzun süre sıra bekliyor.

“BİZDEN DAHA DOĞALI YOK”

Tamamı doğal özlerden üretilmiş olan sorbeler, salep ve süt kullanılan dondurmalarıyla fark yaratan Türkbükü Doğal Dondurma’nm sahibi Erkan Altay, “Dondurmamızı herkesin mutlaka tatmasını istiyoruz. Bizim ürettiğimiz doğallıkta üretim yapan bir başka dondurmacı yok. Örneğin bize soruyorlar ‘Limon dondurmanız neden sarı değil?’ diye. Çünkü limonun kabuğu sarıdır. Kendi özü sarı değildir. Dondurmalarımızda asla bir katkı maddesi bulamazsınız. 7’den 70’e herkesin tutkusu olan dondurmalarımızda glikoz şurubu, krema, gıda boyası gibi katkı maddeleri kesinlikle kullanmıyoruz. Tamamım meyvelerin kendi özleri ile imal ettiğimiz sorbeler ile eski usul yöntemleri kullanarak, sadece salep, şeker ve süt ile yaptığımız zengin dondurma seçeneklerimizi müşterilerimizin deneyimine sunuyoruz. Bugün herkese karşı iddialıyım. Yapana da, doğal dondurma yedim diyenlere de… Gelip bir kez bizden yemeliler. O zaman bizim farkımızı anlayacaklar. Benden daha iyi dondurma yapabilirler, ama benden daha doğal dondurma yapamazlar. Bu konuda da iddialıyım” diyor.

55 ÇEŞİT ÜRÜN

Sade, Kakao, Sakız, Balbadem, Karamel, Bisküvi, Tahin, Furitti, Antep Fıstık, Ceviz, Beyaz Çikolata, Bitter Çikolata, Flindistan Cevizi, Yoğurt, Kakule, Tirami-su, Diyet Kakao, Diyet Sade, Diyet Sakız, Diyet Karadut, Diyet Çikolata, Diyet Mandalina, Diyet Çilek, Nane, Vanilya, Kestane, Hurma, Zencefil, Limon, Mandalina, Karadut, Kavun, Nar, Çilek, Ada Çayı, Karpuz, Muz, Şeftali, incir, Kaktüs Meyvesi, Kayısı, Vişne, Böğürtlen, Fran-buaz, Keçi Boynuzu, Türk Kahvesi, Kırmızı Erik, Fındık, Haşhaşlı, Oreo Büskivili, Tarçmlı gibi çeşitlerle toplam 55 çeşit ürün ile bu yaza yeniden damgasını vuracaklarını belirten Altay, dondurmada sınırsız lezzet katabileceklerini söylüyor. Altay sözlerine şöyle devam ediyor:

“Ürettiğimiz her şeyi en doğal haliyle tezgahımızdan müşterimize sunuyoruz. O nedenle özellikle sorbelerden alanlar meyve yemiş gibi hissediyorlar. Biz doğru bir iş yapıyoruz. Yaptığımız işin öneminin ve ciddiyetinin farkındayız. İnsan sağlığına zarar verecek bir katkı maddesi kullanmıyoruz. Bizi özel yapan da budur. Bizden bir kez dondurma yiyenler, farklı yerlerde yedikleri dondurmaları sorgulamaya başlıyorlar” diyor.

Bu lezzeti yalnızca yiyenler bilir

Erkan Altay yıllar önce Bir Arnavut ustadan dondurma yapmayı öğrenmiş ve bu bilgiye emeğini ve en kaliteli destek ürünleri katmış.

Üretimi artırmak için iki yeni makine ve depolama için iki büyük soğuk hava deposu aldıklarını söyleyen Altay, dondurmalarının sağlıklı olduğunu belirterek, kilosuna dikkat edenlerin ve diyet yapanların, gönül rahatlığıyla dondurmalarından diledikleri kadar yiyebileceklerini belirtiyor. “Adı gibi kendisi de doğal olan bu dondurmamızın tadını yalnızca yiyenler bilir. Yolunuz Türkbükü’ne düşerse bizden bir kez dondurma yiyin. 0 zaman Türkbükü Doğal Dondurma’nın farkını siz de anlayacaksınız” diyen Altay, dondurma severleri keyifli bir atmosferde, lezzetli ve sağlıklı dondurma yemeye çağırıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir