Burberry’nin yeni parfümü

Burberry’nin yeni parfümü

Londra’nın bilinen yağmurlu ve kasvetli havasına inat, güneşli bir günde Bond Caddesi’nde bulunan Burberry mağazasına doğru ilerliyoruz. Burberry’nin yeni parfümünü tanıtacağını biliyorum ama içeriği hakkında hiçbir fikrim yok. Muhteşem bir dekorasyona sahip mağazanın dar koridorlarından geçerek alt kattaki salona giriyoruz. Orada bizi devasa büyüklükteki posterler karşılıyor.

Burberry’nin yeni parfümü

Heyecanım da katlanarak artıyor çünkü My Burberry’nin global kampanyası için, dünyaca ünlü moda ikonları Kate Moss ve Cara Delevingne ilk kez kamera karşısına geçmiş. Kampanya fotoğraflarım ise Christopher Bailey’nin kreatif direktörlüğünde Mario Testino çekmiş. Bu kampanya ile iki topmodel, iki farklı neslin benzersiz uyumunu yansıtıyor. Parfüm; My Burberry’nin hazır giyim koleksiyonu, aksesuarlarını içinde barındıran kapsül koleksiyonu ve ikonik trençkot renk paletinden ilham alan makyaj koleksiyonu ile birlikte tanıtılıyor.

My Burberry, yağmur sonrası Londra bahçelerinin kokusunu anımsatıyor. Sardunya, altın ayva orta notaları oluştururken, üst notalarında tatlı bezelye ve bergamot, alt notalarında ise Şam gülü ve paçuli yer alıyor.

Şişenin dış ambalajının tasarımı da trençkottan esinlenerek hazırlanmış. Kapağı da, trençkotun düğmesinden ilham alınarak oluşturulmuş. Kapakta bulunan fiyonk ise trençkotun yapıldığı gabardin kumaştan dokunmuş.

Kıvrımları dahi trençkotun cep kısımlarını anımsatıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir