Business Holiday Konsepti Çok Tuttu

Business Holiday Konsepti Çok Tuttu

“BUSINESS Holiday” konsepti altında bir ilki gerçekleştiren ve 300 Türk tekstil markasının ürünlerini 30 ülkeden hazır giyimcilere pazarlayan Dosso Dossi Fashion Show, yeni rotasını Uludağ’ın zirvesi olarak belirledi. Antalya’da gerçekleştirdikleri tekstil fuarı ve şovlarını kış döneminde Bursa’ya taşıyacaklarını belirten Dosso Dossi Holding CEO’su Hikmet Eraslan, “Antalya’nın ardından Bursa’yı da Türk tekstili için önemli bir merkez haline getireceğiz” dedi. “Türkiye’de Yargıtay tarafından onaylı ilk iş modeli” olma özelliğini taşıyan Dosso Dossi Fashion Show, yılda iki kez.düzenleniyor ve dünyaca ünlü top modelleri podyumuna çıkartmasıyla biliniyor. Türk tekstiline olduğu kadar turizm sektörüne de büyük katkı sağlayan ve binlerce yabancı hazır giyim alıcısını Türkiye’ye getiren etkinlik, kış etkinliklerini artık Bursa’da Uludağ’ın zirvesinde gerçekleştirecek.

TALEP PATLAMASI YAŞANDI

28. etkinliğini 11-16 Haziran tarihleri arasında Antalya Expo Center’da ünlü top model Bar Refaeli’nin baş manken olarak podyuma çıktığı defile ile gerçekleştiren Dossi Dossi Fashion Show, adeta talep patlamasına sahne oldu. Geçtiğimiz yıllarda 30 farklı ülkeden yaklaşık 5 bin kişiyi ağırlayan fuar, bu yıl yaklaşık 6 bin kişiyi Antalya’ya getirdi. Gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını belirten Eraslan, “2019 yazında özellikle Antalya’da yaşanan turizm patlamasından biz de nasibimizi aldık. Hem iş, hem de tatil fırsatı sunduğumuz organizasyonumuz da bu kez 6 bin kişi ağırladık. Bir hafta süren fuar ve yıl boyunca yaşanacak yansımalarıyla birlikte rekor bir ciro hedefliyoruz” dedi.

İHRACATIN YILDIZI

Türkiye’nin en büyük moda etkinliğine imza atmalarının yanı sıra ihracatına da katkı sağladıklarım belirten Eraslan, İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon ihracatçıları Birliği’nin “ihracatın Yıldızları” listesine girdiklerinin altını çizdi. Bir önceki yıla oranla ihracat rakamını yüzde 50 oranında artırarak 260 milyon TL’ye ulaştıklarım belirten Eraslan, “ihracatın Yıldızları listesinde yer almaktan dolayı büyük gurur duyduk. Türkiye’nin güçlü markalarını pazarlarken üretime de büyük destek veriyoruz” dedi.

Bursa’ya dönmenin heyecanı

Dosso Dossi Fashion Show’un ilk organizasyonlarını Bursa’da yaptıklarını hatırlatan Hikmet Eraslan, yıllar sonra tekrar Bursa’da olacakları için heyecanlı olduklarını belirtti. Bursa’da şehir merkezinde fuarlarını gerçekleştireceklerini, konaklama, şov ve konserleri ise Uludağ’da yapacaklarını belirten Eraslan, “İstanbul, Uludağ ve Bursa şehir merkezi arasında yoğun bir operasyon gerçekleştireceğiz. Çoğunluğunu Rusların oluşturacağı yaklaşık 5 bin kişiye Türkiye’de kış tatilinin de yapıldığını göstereceğiz. Bursa’daki yerel yöneticiler de tekrar Uludağ’da olacağımız için çok mutlular” diye konuştu.

Özbey Men
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir