Cilt Temizliği Cilt Bakımı

Cilt Temizliği Cilt Bakımı

Derin temizlik

Daha genç bir cildin sırrını çok uzaklarda aramanıza gerek yok çünkü aslında elinizin altında: Temiz bir cilt. Bakım ritüelinizin en önemli adımı olması gereken temizlik işlemine gelin yakından bakalım.

Bazen gece geç saatlere bırakmak yüzünden bazende yüz bakımını umursamamanız yüzünden cilt temizleme işlemini haftada bir ya da iki kere kaçırmanız gayet muhtemel. Ama cilt uzmanları çok basit bir eylem olan yüz yıkamanın genç bir cildin anahtarı olabileceğini söylüyor. Yüz temizleme, inanılmaz derecede önem taşıyor. Bu işlem cildinizdeki kiri, yağı, birikintiyi arındırarak iltihaba, akneye ve erken yaşlanmaya yol açabilecek çevresel kirli havayı engelliyor. Düzgün bir yüz temizleme ayrıca cildinizi sebumları, yağları ve nemlendirmeyi etkili bir şekilde kabul etmeye hazırlıyor. İşte, ferah ve parlak bir ışıltıya sahip olmanın en iyi formüllerini, tekniklerini ve araçlarını açığa çıkarıyoruz.

yuz-bakimi

Temizlemenin şifreleri

“Günde iki kere yüzünüzü yıkamanız en iyisi” diye açıklıyor pek çok dermatolog. Gece boyu yüzde birikmiş kiri yok etmek için sabah uyandıktan sonra temizlik işlemini yapmanız önemli. Akşamları ise makyajınızı ve gün boyunca yüzünüze yerleşmiş kirlerin arınması için yüz yıkamak yine aynı derecede önem taşıyor. Spor yaptığınız zamanlarda yüzünüzdeki teri ve yağı temizlemek için köpükle yıkamanız da tavsiye ediliyor. Uygulama konusunda dermatologlar tek bir doğru olmadığının altını çiziyor; kişiden kişiye göre değişebiliyor.

Yukarı doğru dairesel hareketlere bağlı kalabilirsiniz. Cildinizin kaygan olabilmesi için yeterince su ve temizleyici ürün kullandığınızdan emin olmalısınız. Böylelikle hassas cildinizin bu işlemden zarar görmesinin önüne geçebilirsiniz. Son olarak mutlaka uygulamanız gereken bir bölge de boynunuz ve dekolteniz. Temizleme işini yüzünüzden sonra bu bölgelere de uygulamayı unutmayın.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir