Diyetinize Destek Kilo Verdiren Terapiler

Diyetinize Destek Kilo Verdiren Terapiler

Değişiklik iyidir! Bugüne kadar izlediğiniz formda kalma yollarından biraz ayrılarak farklı teknikleri denemeye başlayın.

Yaptığınız diyetlerin işe yaramadığını ve herhangi bir verim alamadığınızı düşünüyorsanız, birkaç değişiklik yapmanın zamanı gelmiş demektir. Uyguladığınız diyet programına ek olarak zihninizi ve bedeninizi kontrol ederek ilerleyebileceğiniz terapüere başvurabilirsiniz. Hipnoterapi, Ayurveda ve Dinamik Yoga ile fazla kilolarınızdan kurtulup, fit bir “siz”e kavuşabilirsiniz.

Diyet ve Sağlıklı Yaşam

1-HİPNOTERAPİ

SÜREKLİ YEMEYE ENGEL OLAMIYORSANIZ ÇÖZÜMÜ HİPNOTERAPİ İLE BULUN

Gerçekten tam olarak aç olmadığınızda bile hangi sıklıkla yiyorsunuz? Belki de üzgün, sıkıntılı ya da stresli olduğunuz anlarda daha çok yiyorsunuz… Aç olmadan yeme isteği aslında bilinçaltınızın size oynadığı bir oyun. Ama merak etmeyin, iyi bir haberimiz var. Hipnoterapi ile acıkmadan yeme isteğinizi kontrol altına alabüir, bu kötü alışkanlığı tamamiyle ortadan kaldırabilirsiniz. Egzersize yeteri kadar vakit ayıramıyor ya da beslenme ve diyet programınıza harfiyen uyamıyorsanız bilincinize hükmederek kilo verme işlemini hipnoterapi üe gerçekleştirebilirsiniz. Hipnoz, bilinçaltında yeme isteği uyandıran her türlü noktayı bulup kapatarak, alışkanlığı etkisiz hale getiriyor. Yani vücudunuzla değil tamamen zihninizi ilgilendiren bir etkileşim oluyor. Genellikle yedi-sekiz seansta sonuç alman hipnoterapi uygulamalarının temel amacı zihinde yemeyle ilgili tüm olumsuz uyarıları sümek oluyor. Böylece kişi, aç kalmadığı sürece, sıkıntılı ya da üzüntülü olduğu anlarda gereksiz yere bir şeyler yemekten kaçınır hale geliyor. Unutmayın ki beyniniz ve zihniniz tüm sisteminizin temelini oluşturuyor. Fazla kilolarınızdan kalıcı olarak kurtulmanın yolu zihinde sağlam temelli yarattığınız olumlu düşüncelerden geçiyor. Ancak hipnoterapiyi tek başına uygulamak ne derece sağlıklı tartışılır. Bu uygulamanın bir uzman denetiminde ya da takip edilen diyet ve egzersiz programına destek olarak yapılması öneriliyor.

HİPNOTERAPİ HIZLA KİLO VERDİRMEYİ DEĞİL, VERİLEN KİLOLARIN KALICI OLMASINI AMAÇLIYOR.

2 – AYURVEDA

DİYETİN İŞE YARAMADIĞI NOKTADA AYURVEDA DENGEYİ KURMANIZI SAĞLIYOR

Kilo verirken sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyerek hem ruhunuzu hem de bedeninizi mutlu hale getirmenin yolu doğal bir tıp yöntemi olan Ayurveda uygulamasından geçiyor. Kökeni Hindistan’a dayanan bu kültür, 5000 yılı aşkın süredir varlığını sürdürüyor. Ayur “hayat”, veda ise “bilgi” anlamına geliyor. Ayurvedik yaşamın amacı; hastalıklara karşı gelmek, dayanıklılığı artırmak, zihinsel ve bedensel huzuru ve dengeyi sağlamak…

Bitkisel kürler, meditasyon, masaj ve egzersiz programları Ayurveda’mn uygulama yöntemleri arasında. Bu sistem ile kilo vermek isteyenlerin zihinlerinin tüm olumsuzluklardan, kötülüklerden, kin ve nefretten arınmış, her şeyi affetmiş olması bekleniyor. Ancak bu şekilde temiz bir zihnin kilo kaybetmesinin gerçekleşeceği söyleniyor.

TARÇIN, KARANFİL, ZENCEFİL, KEKİK, ZERDEÇAL, FESLEĞEN VE NANE AYURVEDA’YI BENİMSEMİŞ KİŞİLERİN MÜTLAKA TÜKETMESİ GEREKEN BİTKİLER ARASINDA YER ALIYOR.

DİYETİNİZİ UYGULARKEN YOGA EGZERSİZLERİNİZİ AKSATMAMAYA ÖZEN GÖSTERİN. TAM SONUÇ ALMAK İSTİYORSANIZ, YOGA MATINIZA SADIK KALIN!

3-DİNAMİK YOGA

KİLO VERİRKEN VÜCUDUNUZU ARINDIRIN, ZİHNİNİZİ ÖZGÜR BIRAKIN

Yoganın fitness salonlarındaki egzersizleriniz gibi rahatlatmayacağını, dilediğiniz şekle sokamayacağım ya da bir işe yaramayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Evet, yoga zihninizi birtakım şeylere odaklanmanızı sağlayarak rahatlatıyor ama bir yandan da bedeninize de iyi geliyor. Yağ yaktırıyor, yeni kas dokuları elde ediyor ve sonucunda hem fiziken hem de ruhen daha güçlü bir siz oluyorsunuz. Düzenli yoga egzersizi yapmak sağlıklı yaşam konusunda sizi başka bir boyuta taşıyacağı gibi uyguladığınız diyet için de olumlu etkiler göstermenizi sağlıyor. Yoganın felsefesini kavramaya başladıkça sizin için neyin faydalı neyin zararlı olduğunu da ayırabilecek ve iyi besinler tüketeceksiniz. İradenizi güçlendirerek yememeniz gerekenlerden uzak durmanıza neden oluyor. Bu diyetiniz için çok önemli bir adım! İşe bir yoga stüdyosuna yazılarak ya da internetten uzman kişilerin yayınladığı videolarla başlayabilirsiniz. Vinyasa, Ashtanga ya da Power Yoga’dan birini ya da birkaçını yapmaya başlayarak uyguladığınız diyet için de büyük bir adım atmış olursunuz. Aldığınız her nefesle, yaptığınız her hareketle kalori yakacak, organlarınıza masaj yapacak, akıttığınız en ufak bir ter damlasıyla toksinlerden arınmaya başlamış olacaksınız.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir