Doğal güzellik reçeteleri

Doğal güzellik reçeteleri

Doğal güzellik reçeteleri

İçeriğinde zararlı kimyasallar olmadığını bildiğim için saç ve cilt bakımında mümkün olduğunca doğal ürünlere yer vermeye çalışıyorum. Şanslıyım çünkü özellikle bu konuda annem oldukça bilgili, genelde saç ve cilt bakımında ev yapımı maskeleri tercih ediyor ve aldığı sonuçlar da gayet başarılı. Ben de biraz onun sayesinde ev yapımı doğal maskelere merak sardım.

Doğal güzellik

Siyah noktalan temizlemek için: 6 adet çileği, 3 çorba kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırarak sorunlu bölgeye uyguluyorum, 20 dakika kadar bekletmek yeterli. Çilek bulamazsam bu maske ile aynı etkilere sahip karbonat maskesini uyguluyorum: Bir tatlı kaşığı karbonatı su ile karıştırıp macun kıvamına getirip uyguluyorum, yine 20 dakika bekletiyorum. Her iki maske de düzenli kullanım ile gözeneklerin görünümünü küçültüyor.

Cildimi nemlendirmek için: Baldan da faydalanıyorum. Örneğin dudaklarımı ölü hücrelerden arındırmak için bal ve esmer şeker ile doğal bir peeling hazırlıyorum.

Cilt lekeleri için: Bal ve limonu karıştırarak lekeli görünümü hafifletiyorum.

Selülitlerden kurtulmak için.

Tabii ki kan dolaşımınızı hızlandırmanız selülit sorunu için çok önemli. Egzersiz yapmak, tempolu yürüyüş ve pilates. Bacak ve kalça çalıştıran egzersizleri tercih etmelisiniz. Özellikle ödem indiren ve yağ yakan pilates egzersizlerini barındıran selülit savar DVD ve skinny jeans egzersizleri öneriyorum. Kısa sürede çok güzel sonuçlar alabilirsiniz. Sporda sonuç odaklı bölgesel pilates çalışmanızı öneriyorum. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırmak için beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Bol bol doğal mineralli su tüketin. Taze sebze ve meyve ağırlıklı beslenin. Üç beyazdan olabildiğince uzak durun.
One thought on “Doğal güzellik reçeteleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir