Yaz aylarında saç bakımı

Yaz aylarında saç bakımı

Yaz aylarında saç bakımı

Cildimizi olduğu gibi saçlarımızı da güneşin kavurucu etkisinden korumamız gerekiyor. Özellikle yaz aylarında saçlarımın güneşi bolca gören kısımlarının daha çok kurumasıyla fark ettiğim bir durum bu. Güneşin zamanla saç tellerine verdiği harika pırıltıları, renk açıklıklarını sevsem de kurumaların önüne geçmek için saçlarımı toplamayı tercih ederek, nemlendirici saç spreyleriyle nemli tutmaya özen gösteriyorum.

saç bakımı

Makyaj çantasında olması gerekenler

Hem yanaklarınıza kontur yapabileceğiniz hem de yüzünüze renk verecek bir allık: Birçoğumuz allıklarda pembe ve şeftalilerden şaşmıyor fakat yanınızda bronzer, koyu tonlarda pudra taşımak istemiyorsanız bahsettiğim türde bir allık epey işinize yarar. Pembe tonda bir allıkla yüzünüze kontur yapamazsınız ama içinde hafif kahvelik barındıran soğuk gülkurusu tonlarıyla hem yanaklarınızı boyutlandırabilir hem de yüzünüzü renklendirebilirsiniz.

Bir taşla iki kuş, renkli dudak balmlari: Rujları seviyorum ama dudakları nemlendirirken renklendiren dudak balmlarınm pratikliği hepimizi cezbediyor. Renkli dudak balmları yüze oldukça genç ve taze bir görünüm veriyor.

Karma ve yağlı ciltlerin kurtarıcısı, transparan pudra: Cildim karma, hal böyle olunca gün içinde T bölgem yağlanıyor. Parlayan bölgeleri sürekli pudrayla kapatmaya çalışmak yüze donuk ve katman katman boyanmış bir görünüm veriyor. Transparan pudralar, ince ve renksiz yapılarıyla fazla yağı emerek daha doğal görünüm sağlıyor.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir