Doğanın Güzelliğini Yansıt

Doğanın Güzelliğini Yansıt

Tabiat Ana kadar sonsuz ve cezbedici bir şey yok. Görkemli manzaraları ve pamuk sekere benzeyen günbatımlarıyla bize ilham veren doğa, sanatçılar gibi bizi de daha yaratıcı kılıyor. Şimdi karşına olağanüstü bir manzara ve eline de bir ayna al. Doğadan esinlenen makyaj trendlerini uygulamak için bugünkü tuvalimiz sensin.

Havalı Kaşlar

Darmadağınık ve vurdumduymaz kaşların sırrı onları yukarıya doğru taramaktan geçiyor. Bu yöntem kaşlarını sadece kalın göstermekle kalmıyor, ayrıca sana daha taze ve canlı bir görünüm veriyor.

Bulutlu Bakışlar

Bu hüzünlü ama güzel görünüm, tıpkı yağmur yağacağı zaman ufuk çizgisinde daha koyu olan ve göklere çıktıkça rengi açılan bulutlara benziyor. Kirpiklere doğru yoğunlaşan mavi-gri sis etkisi, gözleri daha belirgin ve büyük gösteriyor.

Yanaklarda Kum Fırtınası

Pembe allığını bir kenara bırak. Elmacık kemiklerine, yanağın üst kısmına uygulayacağın sarı-kahve tonlarındaki bronzlaştırıcı, Sahra Çölü’nün kumlarını anımsatan topraksı bir renk verecek. Ve gün ışığı altında ışıldayacaksın!

Yıldızlı Gözler

Sim ve parıltı, göz kapaklarına rastgele yerleştirildiğinde yıldızlarla kaplı bir gökyüzü görünümü yaratıyor. Aksam için ideal olan bu görünüm, gözlere ışıltılı ama olgun bir ifade veriyor.

Dudaklarda Gün Batımı

Güneş batarken atmosfere giren ışıklar dağılır, bu yüzden de gökyüzünde girdap gibi dönerek birbirine karışan pembe, turuncu ve kırmızı renkler görürüz. Buna benzeyen bir gölgeleme, dudaklarında dolgunlaştırıcı bir etki yaratır.

Tabiat Ana Makyajı

Makyaj Sanatçısı Julia Joseph, doğadan aldığımız ilhamı makyaja taşıdı. Sonbaharın en güzel görünümlerini evde uygulamak için bu adımları takip et.

Havalı Kaşlar

► 45 derecelik açıyla tuttuğun kaş fırçası ile kaşlarını yukarı doğru tara.

► Seyrek kısımları doldurmak için Amvvay Artistry Otomatik Kas Kalemi ve Yeniden Doldurulabilir Muhafazası (*31,90 ve *28,20, amway.com. tr) gibi bir ürünle yukarı doğru küçük çizgiler çiz.

► Kaşları daha kalkık göstermek için L’Oreal True Match Highlight (*59,99) gibi sıvı bir aydınlatıcıyı kaşlarının altına sür.

► Eyeko Kaş Jeli (*94; eczanelerde) ile kaşların görünümünü sabitle.

Bulutlu Bakışlar

► Göz kapaklarına, farın tonunu eşitlemek ve topaklanmış görüntüyü önlemek için Kryolan Brush-OnConcealer(*81; tr.kryolan.com) gibi pratik kullanışlı bir kapatıcı uygula.

► Mat renkte bir farı, yoğun far fırçasıyla göz kapaklarından kaşlarının tamaltına kadar uygula. Flormar Matt Mono Eyeshadow’u («14,99, flormar. com.tr) dene.

► Kryolan Mat Göz Farı-Titan (680; nubia.com. tr) ya da NARS Matte Eyeshadow Lhasa (-699, NARS mağazalarında) gibi isli gri tonda bir farla aynı hareketi tekrar et. Unutma; oluşturduğun renk göz kapağında yoğun olmalı ve yukarı doğru giderek açılmalı.

Yanaklarda Kum Fırtınası

The Balm Bahama Mama Bronzer (*69,90, Watsons mağazalarında) ya da Note Cosmetics Bronzer Pudra (*49,90; VVatsons mağazalarında) gibi hafif parlak, daha yoğun kahverengi ve daha az turuncu renk içeren bir bronzlaştırıcı tercih et.

► Tüyleri yumuşak, pofuduk bir allık fırçası yardımıyla elmacık kemiklerinden yanak üstlerine doğru bronzlaştırıcıyı dağıt ki renk giderek açılsın. Monokrom bir etki için bronzlaştırıcıyı çok hafif şekilde göz kapaklarına da sür.

► Bronzlaştırıcıyı yanak boşluklarının üstüne uygula; yanak boşluklarına sürdüğün takdirde elmacık kemiklerin kalkık görünmez.

Yıldızlı Gözler

► Bir glitter bazını, kulak temizleme çubuğuyla göz kapaklarına sür. NYX Professional Makeup Glitter Primer’ı (634,99, nyxcosmetics. com.tr) deneyebilirsin.

► Büyük parçalı gümüş glitter’larla küçük parçalı bronz glitter’ları avcunun içinde karıştır. NYX Professional Makeup Face & Body Glitter’ı (*23,99; nyxcosmetics.com.tr) dene.

► Serçe parmağını kullanarak parçacıkları göz kapaklarına yerleştir. Göz kapaklarının dış kenarlarında daha yoğun bir şekilde kullanmaya özen göster.

Dudaklarda Gün Batımı

► Avon True Colour Glimmerstick Açılıp Kapanabilen Dudak Kalemi Nüde (*9,95; avon.com.tr) gibi ten rengi bir dudak kalemiyle dudaklarını çerçevele ve içini doldur. (Dudak kalemi ruja oranla daha uzun süre sabit kalır.)

► Yves Rocher Asansörlü Dudak Kalemi (*34,90; yvesrocher.com.tr) gibi kırmızı bir dudak kalemiyle dudaklarının merkezinden aşağı ve yukarı minik çizgiler çizip parmaklarınla dağıt. Rengin yoğunluğu dudaklarının kenarlarına doğru giderek açılmalı. E2D
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir