En Romantik Tatil Yerleri

En Romantik Tatil Yerleri

Çok seyahat eden dokuz kişiye dünyanın en romantik köşelerini sorduk. Tescilli güzel Paris dışında cevaplar almayı umduk. Öyle de oldu. Jaipur, Tulum, Stone Town, Chalkidiki, St. Petersburg, Berlin, Bali, Phuket ve Udaipurıın en romantik yönlerini birlikte keşfedelim.

Tulum Meksika

“Düşünmeden cevap veriyorum; gördüğüm en romantik yer Meksika Tulum! Bir mayıs ayında gidip bir hafta kaldığım, aşık olunacak beyaz kumları, rüzgarlarının esintileri, “tembel” bulutları ve huzur garantileyen yol mesafesiyle Tulum çok romantik ve şahane.”

Tulum Meksika

Tulum’da yapılacak en romantik şey

“Kendi kendine vakit geçirmeyi çok romantik buluyorum, insanın vücudunun sesini duyabilmesi, yaratabileceği en büyük lüks. Tulum’da sabah saat 06.30’da uyanıp beyaz kumların üzerinde meditasyon yapmak, hatta akşamüstü margarita’sına kadar o mood’da vakit geçirmek bir hayali yaşamak gibi…”

Chalkidiki Yunanistan

“Geçen yaz yaptığım Yunanistan tatilinde gezdiğim her yer romantik geldi. Bana eşlik eden dört yaşındaki yeğenimdi ama havanın kokusundan yemeklerin sunumuna kadar her şey çok özeldi. Ancak favorim Chalkidiki oldu. Tüm yarımada romantik bir filmin sahnelerini her an görebileceğiniz tatlı bir plato gibi,”

Chalkidiki Yunanistan

Chalkidiki’de yapılacak en romantik şey

“Arabaya atlayıp en lezzetli kalamarın ve en güzel gün batımının nerede olduğunu arama motoruna yazıp oralara gidin. Oralara ulaşmaya çalışırken bir anda “şurası çok güzel bir yere benziyor, bir bakalım mı?” diyecek, kendinizi bir masalın içinde bulacaksınız. Ve bu durum defalarca tekrar edecek. Aslında gittiğiniz yer değil, kiminle gittiğiniz önemli…”
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir