Güzel ve Çekici Görünmek

Güzel ve Çekici Görünmek

Güzel ve çekici görünmeyi istemeyen bir hanım olduğunu sanmıyorum. Güzel ve çekici görünmek, dikkatlerin üzerinde olması insana bir özgüven verir. Hayata bakış açısı değişir.

Ateşli görünüm

Ateşli görünüm

Birlikte olduğunuz kişiye görünümünüzle elektrik çarpması etkisi yaşatmak istiyorsanız bu durumda gözler ve dudaklar ön plana çıkmalı. Hem gözlerde hem de dudaklarda yüksek voltajlı renklere gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Koyu renklerin üzerine metalik far ve eyeliner’larla dokunuşlar yapabilirsiniz. Bu ikiliyle kedi göz makyajını uygularken göz kapaklarının dış köşesinden dışarı taşabilirsiniz. Kirpiklerinizin çarpıcı görünmesi için iki farklı rimeli karıştırabilirsiniz. Sıra geldi dudaklara; ateşli bir kırmızı rujla eşleşen tonlarda dudak kalemiyle dudak kıvrımlarınızı iyice belirginleştirin.

Bebek yüzü görünümü

Bebek yüzü görünümü

Pembe yanaklar ve pembe dudaklar; işte masumiyetin çağrısı. Partnerinizin kalbini sarsarken aynı zamanda sıcak ve eğlenceli bir mesaj da Benefit Dandelion vermiş olacaksınız. Tazeliği de simgeleyen bu makyaja abartıya kaçmayan krem allık, 6135 bir göz makyajı öneriliyor. Rimel uygularken ise kıvrımları dışarı doğru uzatmayı deneyebilirsiniz. Yapılan bir araştırmaya göre uzun kirpikler bir yetişkinin yüz hatlarını bir bebeğinkine benzetiyormuş ve bu da kişiyi daha tatlı ve masum gösterebiliyor. Yanakları da keskin hatlar yerine daha yuvarlak bir pembe dokunuş şeklinde düşünebilirsiniz. Ruj konusunda ise soluk tenlerde soluk renklerin daha iyi durduğunu söyleyebiliriz. Koyu tenli kadınlar ise daha canlı pembe tonlarıyla göz kamaştırabiliyor.

Trendy görünüm

Trendy görünüm

Modanın sıkı takipçileri podyumlarda sadece yeni sezon kreasyonlarını değil, aynı zamanda yeni makyaj trendlerini de takip ediyor. Dolayısıyla neon göz kapakları, mercan pembesi dudaklar ve şeftali yanakların bir araya gelişi trendy tarza hitap ediyor. Son derece havalı bir görünüme sahip olacağınız kesin. Eğer bu etkinin tuhaf görünüşe kaçmasından veya partnerinizin yadırgayacağından korkuyorsanız daha yumuşak tonlara kayabilirsiniz.

Naturel görünüm

Naturel görünüm

Günümüzde erkeklerin büyük bir kısmı kadınların en çekici halinin doğal görünümde olduğunu düşünüyor. Doğal güzelliğinizi ortaya çıkaracak bir makyajın da temel kriterleri cilde iyi bir baz uygulamak, renginize uygun allık ve ruj tonlarını bilmek, son olarak da abartıya kaçmadan doğal parlaklıklar eklemek. Temelden başlayacak olursak öncelikle cildinizin pigment derinliğinin aydınlık mı karanlık mı olduğuna karar verin. Daha sonra da cildinizin temel tonunun pembe yansımalı, sarı bazlı veya bej tabanlı olup olmadığı konusunda bir karara varın. Cildinizle ilgili temel özellikleri bildikten sonra ürün seçiminiz daha kolay olacaktır. Yüzünüze kontur eklemek için doğal ten tonunuzdan bir ila iki ton daha kojhî olan bir ürün kullanın. Bronzlaştırıcı toz pudralar da yine gölgelendirme için kullanılabilir. Elmacık kemiklerinde naturel bir hava istiyorsanız likit formluları kullanmanızda fayda var.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir