Güzelliğin Sırlarını Öğrenin

Güzelliğin Sırlarını Öğrenin

Güzellik sektöründe hizmet vermek ve kendini geliştirmek isteyenler için eğitim programlanna başlayan Nail Bar Aliya Güzellik Merkezi’nin kurucusu Aliya Kyibotbekova Çaprak, kursiyerlerin alacağı eğitimlerle ilgili bilgi veriyor.

Nail Bar Aliya Ekibi olarak hangi uygulamaların eğitimini veriyorsunuz?

Ekip olarak; günümüzdeki en popüler uygulamalardan biri olan kaş laminasyon işlemi ve bakışlarınızı yapıldığı anda değiştiren kirpik liftinginin yanı sıra protez tırnak teknikleri, medikal uygulamalar, kalıcı oje teknikleri, ipek kirpik ve bakımı uygulamaları hakkında eğitim vereceğiz.

Eğitim süreciniz hakkında bilgi verebilir misiniz? Nasıl bir takvim mevcut?

Eğitimlerimiz konularına göre kendi içlerinde ayrılıyor. Protez tırnak eğitimi saatleri yoğunlaştırılmış şekilde 5-6 gün sürecek. İpek kirpik eğitimimiz ise ilk gün temel bilgiler ve klasik boy kirpik, ikinci gün 2D ve 3D kirpik ve son gün mega volüme dediğimiz en yoğun kirpik çeşidi olmak üzere üç gün sürecek. Bununla beraber eğitiminize kaş laminaryan ve kirpik lifting işlemlerini eklemek isterseniz bir buçuk gününüzü ayırmanız yeterli olacak.

Eğitimlerde kursiyerleri neler bekliyor?

Önceliğimiz öğrencilerimize işin tekniğini ve karşılaşacakları sorunlara hazırlıklı olmalarını öğretmek olduğundan, hem teorik hem de pratik eğitimlerine olabildiğince ağırlık veriyoruz. Eğitimler, canlı ve cansız mankenler üzerinde uygulanacak. Amacımız hata oranını en aza düşürmek, işin tekniğini anlamak ve kursiyerlerimize kariyerleri için güzel bir zemin hazırlamak. Tabii ki eğitimin sonunda öğrencilerimize katılım belgesi ve güzel anılarla veda ediyoruz.

Pandemiden kaynaklı olarak insanlar kişisel bakımlarım yaptırırken daha temkinli davranmaya başladı. Siz bu süreçte nelere dikkat ediyorsunuz?

Merkezimizde, dezenfekte konusunda en hassas noktada çalışıyoruz. Neredeyse kullandığımız tüm malzemeler tek kullanımlık ve diğer malzemelerde çok yoğun dezenfekte solüsyonlarıyla yüksek ısıda steril ediliyor. Yeni süreç bunu gerektirdiği için hem normal hayatımızda hem de iş yerlerimizde bu şekilde yaşamaya kendimizi alıştırmamız gerekiyor. Eski alışkanlıklarımızı bırakıp sosyal mesafeye dikkat etmeli ve maske takmayı hayatımızın en önemli kuralı haline getirmeliyiz.

İlkbahar, SİNPAŞ Altın Oran Çarşı, Galip Erdem Cd. D:No:240,06550 Çankaya/Ankara
Nail Bar Aliya – info@nailbaraliya.oom – Tel: +90 535 842 43 21
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir