Hollywood Yıldızlarının Stil Sırları

Hollywood Yıldızlarının Stil Sırları

Hollywood dünyasının yıldizlarını sahnede ya da beyazperdede gördüğünüzde, eminiz ki “ne kadar güzel görünüyor, teni, saçları parlıyor, etrafına ışık saçıyor” yorumunu en az bir kez yapmışsınızdır. O kadar kusursuz ve güzel görünürler ki sanki doğuştan gelen özellik gibi algılarız bunu. Ne var ki onlar da aslında bizim gibi etten kemikten insanlar. Hepsinin kendine göre bir kusuru var. Bu arada Victoria’s Secret modellerini bu yorumumuzdan muaf tutuyoruz çünkü onlar gerçekten bu dünyadan olamayacak kadar olağanüstüler! Güzel melekleri bir kenara bırakacak olursak, Hollywood yıldızlarının o meşhur kırmızı halıda gerçek bir yıldız gibi parlamasını sağlayan kişileri merak ettik ve araştırdık. Sanmayın ki her yıldız, doğuştan stil ne demek A’dan Z’ye bilsin. Kimisi belki günlük hayatında sizin en salaş halinizden bile kötü giyiniyor olabilir, işte bu noktada iş stil danışmanlarında bitiyor. Her yerde karşımıza çıkan Hollywood yıldızlarının aradan yıllar geçse bile unutulmayan kırmızı halı görünümleri işte o stil kahramanları ile mümkün oluyor.

Rihanna stili

Rihanna’nın son birkaç yıldaki stil değişimini farkında mısınız? Feminenliğini vurgulamaya çalışırken, seksi görünümün basitleştiği o ince çizgide genelde sınıfta kalan Rihanna’nın tarzı seksi, kadınsı ama en önemlisi cool bir hal aldı. Bu büyük dönüşümde etkisi olan isim ise stil danışmanı Mel Ottenberg. Bir moda çekimi sırasında tanışan ikiii 2011 yılından beri bir elmanın iki yarısı misali birlikte çalışıyorlar.

Emma Stone

Emma Stone, Amy Adams, Gwen Stefani, Carey Mulligan, Zoe Saldana ve Daisy Ridley gibi isimlerin stil danışmanlığını üstlenen Petra Flannery’nin hazırladığı kombinlerden akıllara kazınmış olanlar karşınızda. 2015 Altın Küre Ödülleri töreninde birçok yıldızın giydiği tuvaletlerin aksine Emma Stone, kırmızı halıya Lanvin’in tulumuyla adım attı. Trendleri takip etmek yerine her müşterisinin kendi moda kimliğine uygun kombinler yaparak fark yaratan Flannery’nin bir diğer unutulmaz kombini ise Amy Adams’ın 2014’te düzenlenen LACMA davetine katıldığı lacivert Gucci elbisesi oldu.

Oscar

En son düzenlenen Oscar Ödül Töreni’ni hatırlıyor musunuz? Sesinizi duyar gibiyiz, “Nasıl unutuluren sonunda Leonardo Oscar’ı kaptı” diye. Geceye DİCaprio damgasını vursa da kırmızı halıdan bir isim, öyle birgiysiyle geçti ki kırmızı halının unutulmazları arasına adını o anda yazdırdı. Cate Blanchett, üç boyutlu çiçeklerle süslenmiş Armani Prive tuvaleti ve Tiffany&Co. mücevherleriyle göz kamaştırıcıydı. Bu büyüleyici görünümün arkasındaki isim ise stil danışmanı Elizabeth Stewart’tı. Jessica Chastain, Julia Roberts ve Amanda Seyfried da Stewart’ın stil danışmanlığına başvuran ünlüler arasında.

Atelier Versace tuvaleti

Sevgili Kardashian ve Jennerailelerinin paparazzilerleolan yakın ilişkisini saymazsak, Taylor Swift ve Gigi Hadid en çok fotoğrafı çekilen ünlüler arasında yer alıyor. Üstlerine ne giysiler yakışacak bir fiziğe sahip ikisi de. Söz konusu bir davet olduğunda ise ikisi de Joseph CasseJl’in stil danışmanlığına başvuruyor. “Kostümlerle karakter inşa etmeye bayılıyorum” diyen Cassell’in en unutulmaz kombini Swift’in 2014 Video Müzik Ödülleri’nde giydiği Mary Katrantzou imzalı kostümüydü. Gigi Hadid ise 2015 Oscar Ödül Töreni partisine Atelier Versace tuvaleti ile damgasını vurmuştu.

Kate Young

Kate Young, Hollywood’un en çok takip edilen stil danışmanları arasında yer alıyor. Tabii bunda müşterilerinin etkisi de büyük. Natalie Portman, Dakota Johnson, Sienna Miller veSelena Gomezgibi birçok yıldıza stil danışmanlığı hizmeti veriyor. Ünlülerin stillerine yaptığı dokunuşlar ise oldukça etkili. Örneğin henüz 23 yaşındaki Selena Gomez’in çocukluktan erişkin bir kadına doğru geçişinde Young’un başarısı gözle görülür şekilde belli oluyor. Dakota’nın 2015 Oscar Ödül Töreni’nde giydiği kırmızı Saint Laurent tuvaleti ve Sienna’nın film galasına giydiği Rodarte elbisesi unutulmazlar arasında yerini aldı.

Leith Clark

Leith Clark, tam da moda dünyasının kalbinden bir isim. Çeşitli moda dergilerinin yayın yönetmenliğini ve stil direktörlüğünü yürüten Clark’ın muazzam zevki ve moda anlayışı danışmanlık yaptığı isimlere de yansıyor. Clark’ın stil danışmanlığı verdiği isimler arasında Keira Knightley ve Kirşten Dunstvar. Ancak bunların dışında stiliyle bir ikon haline gelen ve duyduğunuzda şaşıracağınız bir ismin de danışmanlığını yürütüyor. O isim ise AlexaChung. Kendine has stiliyle dikkat çeken Chung bile stil danışmanlığı konusunda destek alıyorsa, hepinizin Leith Clark’ı yakın takibe almasını öneririz.

Elizabeth Saltzman

Kullandığı canlı renkler, tulumlar ve ışıltılı tasarımlarla dikkat çeken stil danışmanı Elizabeth Saltzman’ın bu cesur tavrını başarıyla taşıyan isimler arasında Gwyneth Paltrovv ve Uma Thurman bulunuyor. Saltzman’ın çokça emek verdiğini düşündüğümüz ama bize göre henüz stilini tam yakalayamamış olan Saoirse Ronan ise birdiğer danışmanlık hizmeti alan ünlü. Saltman’ın meşhur kırmızı halıda akıllara kazınan kombinleri arasında ise Paltrovv’un Tom Ford tuvaleti, Thurman’ın bu yıl düzenlenen MET Gala’da giydiği Tommy Hilfiger tuvaleti ve Ronan’ın payetli Calvin Klein elbisesi bulunuyor.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir