İki Makyaj Trendi “cut crease” ve “chroming” Uygulaması Nedir?

İki Makyaj Trendi “cut crease” ve “chroming” Uygulaması Nedir?

Her ne kadar kelime olarak bize yabancı gelse de, bu iki makyaj trendi hızla yayılmaya başlamış durumda. Gözün katlanma noktasına odaklanan “cut crease” ve yüze ışıltı vermeye yaran “chroming” nedir? Duymayan, öğrenmeyen, uygulamayan kalmasın!

cut crease 1

Öncelikle “crease” tam gözün neresi oluyor, onu anlatarak başlayalım. Ne yazık ki dilimizde o bölgeyi direkt tanımlayan bir kelime yok ancak biz göz kapağının katlanma bölgesi şeklinde ifade edebiliriz. Klasik göz makyajında far ve eye liner uygulamalarının göz kapağının üzerine yapılmasına alışığız ancak bu teknikte işte bu noktaya odaklanılıyor ve gerçekten harikalar yaratılabiliyor.

cut crease 2

Dünyaca ünlü markaların podyumlarında cut crease gözlere tüm sezon rastladık. Adele, Cara Delevigne gibi isimler de bu göz makyajına bayılıyorlar. Gelelim nasıl yapılacağına… İşin mantığı; yoğunluğu gözün katlanma bölgesinden başlayacak şekilde far geçişlerinin net ve keskin şekilde yapılması.

cut crease 3

Farlar dışında kajal dediğimiz göz kalemleri de oldukça pratik. Günlük makyaj için fazla abartılı ve zahmetli olsa da özel gecelerde bu makyaj tekniğiyle bambaşka bir görünüme kavuşabilirsiniz.

cut crease

Makyaj artistleri işi kolaylaştırmak ve daha keskin bir hat yaratmak için bir kaşıktan yardım alınabileceğini söylüyor. Kaşığı crease bölgenize yerleştirin ve üzerinden bir hat çekin. Hepsi bu!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir