Kalorileri yakmak İçin Güç Antrenmanı

Kalorileri yakmak İçin Güç Antrenmanı

Kalorileri yakmak için koşu bandından inip ağırlık çalışmanın vakti geldi. Güç antrenmanının sizi fit bir vücuda nasıl ulaştıracağını merak ediyorsanız okumaya devam edin…

Her gün daha fazla kadın spor salonuna gittiklerinde güç antrenmanı yapıyor.

Ancak siz de henüz ikna olmayanlardansanız bu antrenmanın çok önemli faydalarından yoksun kalıyorsunuz, ister TRX kullanın, ister kettlebell dersine katılın, ister bir çift dumbbell ile HIIT antrenmanı yapın; bu üç durumda da güç antrenmanı yapıyor olacaksınız. Bu sadece ağırlık kaldırma kemerlerinden, tebeşir tozlarından ya da mümkün olduğunca çok ses çıkarmaktan ibaret bir durum değil. Tabii bunların hepsi de kabulümüz. Güç antrenmanı, sizi ciddi anlamda zorlayan ağırlıkları kullanmak ve vücudunuzdaki kasları geliştirirken yağları da yakmak demek. Günün sonunda daha ince olacaksınız ve metabolizma hızınız da gün boyu yüksek olacak. Kazandığımız her yarım kilo, yağsız kasın devamlılığını sağlamak için her gün 35-50 kalori kadar fazladan yakıyoruz. Düzenli olarak kardiyo yapan bireyler kilo verebilirler. Ancak vücutları şekillenmez, karın ve kalçalar gibi problemli bölgelerin çevresinde yağ kalır. Bunlar güç antrenmanının faydalarından yalnızca birkaçı…

Kalorileri yakmak

Fakat dayanıklılık antrenmanı, hormonları da çalıştırır. Temel olarak, ne kadar ağırlık kaldırırsanız o kadar çok büyüme hormonu salgılanır.

Peki bu durumun gerçekleşmesini neden isteriz? Yağ yakmanın yanı sıra büyüme hormonu, yaşlanmanın etkilerini de yavaşlatır. Buna kim hayır diyebilir ki? Yaşlandıkça osteoporoz riski de artmaktadır ve güç antrenmanı bununla başa çıkmanın en iyi yollarından biridir. Ağırlıklar sadece kas yapmaz, ayrıca kemikleri de güçlendirir. Bu durum da sakatlıkları önlemesi açısından genel sağlık için oldukça faydalıdır.

Güç antrenmanı; özellikle günlük hareketlerde size faydası olacak zor hareketleri yapabilme becerinizi arttırarak, vücudu farklı hareketler konusunda zorlar. Bu noktada kaldırma, taşıma ve bir şeyleri yerden alma gibi hareketlerden bahsediyoruz. Zaten fonksiyonel fitness adını almasının ana nedeni de budur.

Nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? O halde bu antrenman tam da ihtiyacınız olan şey! Tüm seviyeler için uygundur ve bileşik egzersizleri kullanarak tüm vücudu hedef alır.

Bu hareketler birçok eklemi çalıştırıyor. Bu da egzersizlerin daha fonksiyonel ve kalori yakıcı olmasını sağlıyor. Şekilden ödün vermeden her setin son tekrarında sizi zorlayan ağırlıklar kullanın. Ağırlıklara yabancıysanız, hafif ağırlıklarla başlayın ve hem güce hem de tekniğe odaklanın. Gelişim gözlemlemek için her ay ağırlıkları arttırmalısınız.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir