Kanın Temizlenmesi İçin Sülük Yapıştırmak

Kanın Temizlenmesi İçin Sülük Yapıştırmak

Sülük yapıştırmak; kanın temizlenmesinde önemli bir usuldür. Bedendeki tüm ağrılarda sülük faydalıdır, hacamat yerine geçer.

Sülüğü tedavide ilk kullananlar Hintlilerdi. Sülük akarsulardan veya çok kurbağalı yosunlu sulardan alınmalıdır. Sülüğün başı küçük ve yuvarlak, bedeni ince uzun ve karnı kızıl olmalı, ayrıca arkasında . iki yeşil hat olmalıdır. Bu özelliklerin dışındaki sülükler uygun değildir; onlardan uzak durmak gerekir.

Sülük yapıştırmak

Sülük yapıştırmak istendiği zaman yapıştırılacak yeri önce iyice yıkayıp sonra ovmak gerekir. Hatta kızarana kadar ovulmalıdır. Sonra hemen sülük yapıştırılır. Sülük yeterli kadar pis kanı emip dolduğu zaman kendisi düşer, eğer düşmezse jüzerine biraz tuz serpilir, tuz sülüğün derhal düşmesini sağlar. Sülük, kirli kanı kupa çekmeye göre daha iyi temizler. Makatın etrafına ve basurun üzerine sülük yapıştırmak pis kanı tüm bedenden çeker ve çeşitli zararlı hıklardan kanı temizler. Makata sülük yapıştırmak dalak hastalıklarında ve malihülya yani bir çeşit melankoli hastalıklarında faydalıdır.

Kısacası bedende kalan ve atılamayan zararlı maddelerden bedeni arındırmak için en iyi iki yöntem; kan almak ve müshil içmektir. Kan almak ve temizleyici müshil içmek bedeni en etkili arındırma usulüdür. Hacamat ve sülük vurmak bu arınmadan sonra kullanılırsa arta kalan zararlı hıkları bedenden temizler. Çünkü gerek hacamat gerekse sülük bedenin her yerindeki zararlı maddeleri çekip atmaya yeterli değildir.
2 thoughts on “Kanın Temizlenmesi İçin Sülük Yapıştırmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir