Kayseride Gezilecek Yerler ve Mekanlar

Kayseride Gezilecek Yerler ve Mekanlar

Kay senenin 6 bin yıllık tarihi, kültürü, doğal güzellikleriyle zengin bir şehir olduğunu belirten Artaş Grubu Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoğlu, “Kayseri, sahip olduğu zenginliğinin yanında “gönlü zengin” bir şehir. Şimdi Kayseri’ye gitme zamanı” diyor.

ANADOLU’NUN kalbinde yer alan gönlü zengin Kayseri’nin misafirperverliğine değinen Artaş Grubu Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoğlu, “Misafirperverlik, Türk halkının temel değerleri arasında yer alır. Konuğa verilen değer ve yaklaşım bizde çok önemlidir ve hizmette kusur edilmez. Bir ikram sırasında, “hatır- gönül” kavramları da devreye girer ve misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışırız. Dünyanın dört bir yanından turizmcileri, gönlü zengin kadim şehrimize davet ediyoruz” diyor.

Kayseri’nin tarihi, kültürü, doğal zenginlikleri ve gastronomisiyle özel bir şehir olduğunu vurgulayan Arifoğlu, şöyle devam ediyor:

“Şehrimiz aynı zamanda dünyanın sayılı kayak merkezlerinden birisine ev sahipliği yapıyor. Uluslararası birçok organizasyonun yapıldığı Erciyes Kayak Merkezi, aynı zamanda havalimanına ve şehir merkezine en yakın kayak merkezi olarak da tanınıyor. Kayseri’de Erciyes Kayak Merkezi, Sultan Sazlığı Kuş Cenneti, Kapuzbaşı Şelalesi başta olmak üzere tarihi, kültürel, doğal zenginlikleri ziyaret etmenin yanı sıra; hemen yanı başındaki Kapadokya’ya da uğrayabilirsiniz. Şimdi Kayseri:ye gitme zamanı.”

DOĞA VE KÜLTÜR TURİZMİ

Artaş Grubu Turizm Yatırımları bünyesinde yer alan Radisson Blu Hotel Kayseri’nin, dünyanın en iyi Radisson Blu otelinden biri olduğunu ifade eden Arifoğlu, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Dünya’nın en büyük turizm değerlendirme sitesi olan Trip Advisor’m milyonlarca kullanıcısının verdiği puanlara göre, 2017 yılında otelimiz ‘Radisson Blu Hotel Kayseri’ dünyanın en iyi 3’üncü Radisson Blu HotePi seçildi. Misafirlerimizin göstermiş oldukları teveccüh, bizim için büyük bir gurur oldu. Grubumuzun bünyesinde, İstanbul Tarihi Yarımada’da BW PLUS The President Hotel, BW Citadel Hotel ve İstanbul Atatürk Havalimanı’na 9 km. uzaklıkta, TEM Otoyolu üzerinde bulunan Avrupa Residence Suites yer alıyor. Tüm otellerimizde Türk misafirperverliği eşliğinde, konuklarımızı büyük bir hürmetle ağırlıyoruz” diye belirtiyor.

KAR GARANTİLİ KAYAK

Erciyes Kayak Merkezi’nin kasım ve mart ayları arasında “kar garantisi” verdiğini belirten Arifoğlu, şunları anlatıyor:

“Erciyes, dünyanın sayılı kayak merkezlerinden birisidir. Sezon boyunca kar garantisi vermesi ve sunduğu altyapı nedeniyle, her yıl dünyanın dört bir yanından kayak sporcularını ve kayak severleri ağırlamaya devam ediyor. Otel olarak, kayak sezonunda çok yoğun bir taleple karşı karşıya kalmaktayız. Sezonda yer bulma sıkıntısı yaşandığından Radisson Blu Kayseri otelimize, eylül ayından itibaren rezervasyonlar gelmeye başlıyor. Ayrıca bölgemizdeki ‘Kayseri + Kapadokya: Kültür Kayağı’ projesi de, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Aynı anda, Kayseri’de tarih, kültür, gastronomi ve Erciyes’te kayak ile Kapadokya’da balon turu gibi farklı akti-vite programları yapılabiliyor. Kentimiz, son dönemlerde kongre turizmi yapan organizatörlerin listesine de giriyor. Bir kongre turistinin, bir şehirden beklentisinin çok daha fazlasını sunmaktayız.”

ZİYARET EDİLEBİLECEK YERLER

Erciyes Kayak Merkezi

■ Erciyes Kayak Merkezi: Türkiye’nin en gelişmiş kayak altyapısı ve “suni kar üretme sistemlerine” sahip olan Erciyes Kayak Merkezi, dünyanın da en iyi 10 kayak merkezi arasında yer alıyor. Modern ekipmanlarla donatılmış tesiste, her biri farklı zorluk derecelerinde 33 pist bulunuyor.

Ali Dağı Yamaç Paraşütü

■ Ali Dağı Yamaç Paraşütü: Kayseri’deki en önemli outdoor spor etkinliklerinden olan Ali Dağı yamaç paraşütü merkezi, şehirden 20 dakika uzaklıktaki Ali Dağı’nda (Yükseklik 2600 metre) bulunuyor.

Sultan Sazlığı Kuş Cenneti

■ Sultan Sazlığı Kuş Cenneti: Dünyanın en önemli 5’inci kuş cenneti olan Sultan Sazlığı, Erciyes Dağı’nın eteklerinde yer alıyor. Avrupa ve Afrika arasındaki 2 kuş göç yolunun tam birleştiği noktada bulunan sazlıkta, 355’e yakın kuş türü barınıyor. Sultan Sazlığı, dünyanın önemli flamingo üreme alanlarından birisi olarak gösteriliyor.

Talas / Kayseri

■ Talas: Kayseri’nin içerisinde bulunan Talas bölgesi, M.Ö. 1500 yılından beri yerleşik hayata sahiptir. Özellikle Rum nüfusun yaşadığı Talaş bölgesinde, Rumlardan kalma çoğunluğu restore edilmiş çok sayıda ev ve kilise bulunuyor.

Kapuzbaşı Şelalesi

■ Kapuzbaşı Şelalesi: Dünyanın ek yüksek ikinci set şelalesi olan Kapuzbaşı şelalesi, 7 adet şelaleden oluşuyor. Şelalelerin en küçüğü 30 metre, en büyüğü ise 70 metre olup, dünyanın eşsiz şelaleleri arasında yer alıyor.

Kapadokya

■ Kapadokya: Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Aksaray’la sınırlı olan Kapadokya bölgesinin tarihi, ilk çağlara kadar uzanıyor. Özellikle Roma döneminde Romalılardan kaçan ilk Hıristiyanların gizlendiği bir bölge olan Kapadokya’da, sayısız mağara kilisesi, yerleşim alanı ve yer altı şehirleri bulunuyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir