Mersin’den dünyaya yayılan eşsiz lezzet

Mersin’den dünyaya yayılan eşsiz lezzet

Kentin eşsiz sahili, Akdeniz’in mavi suları ve Mersin’in benzersiz lezzeti tantuniyi bir arada yaşamak isteyenlerin yeni adresi Göksel Tantuni Sahil Şubesi oldu…

1977 yılında kurulan ve Mersin’de tantuni denilince ilk akla gelen Göksel Tantuni, Sahil Şubesi ile Akdeniz’i, Mersin’in eşsiz lezzeti olan tantuni ile buluşturuyor.

Sahil Şube İşletmecisi Aydın Oğuz, lezzet açısından bir Mersin geleneği olan tantuniyi, farklı konsept ve kaliteli hizmet anlayışı ile müşterileri ile buluşturduklarını belirterek, tantuninin lezzet sırları ile ilgili tüyölar verdi.

Mersin’den çıkarak ismini Türkiye’ye oradan da tüm dünyaya duyuran tantuninin Mersin ile özdeşleştiğini söyleyen Oğuz, “Bir zamanlar Mersin’de sadece seyyar arabalarda satılan tantuninin ünü şehrin sınırlarını çoktan aştı. Yapıhşı ve görüntüsü itibarıyla sacda hazırlanan çoban kavurmaya benzese de lezzeti bambaşkadır. Nasıl ki Adana’nın kebabı, Bursa’nın İskender kebabı, Edirne’nin ciğeri varsa, Mersin’in de tantunisi var.

İnce kıyılmış dana etinin biraz su ilave edilerek geniş tavalarda kavrulmasıyla ortaya çıkan yöresel bir tattır” dedi.

“İŞİN SIRRINI BİLMEK GEREKİYOR”

Tantuninin yapılışının çok basit görünse de lezzet kıvamını tutturmak için işin ustalarına büyük iş düştüğünü belirten Oğuz, “İşin sırrını bilmek gerekiyor. Tam kıvamında yapılmış lezzetli bir tantuni için herkesi Göksel Tantuni Sahil Şubesi’ne bekliyoruz. Uzman kadromuz, kaliteli hizmet anlayışımız, hijyenik ortamımız ve konsept mağazamızla Mersin’de bir marka haline geldik. Misafirlerini Mersin’de ağırlayan vatandaşlarımız Göksel Tantuni Sahil Şubesi’nde hem Mersin sahilinin eşsiz güzelliğini, hem Akdeniz’in mavi sularını hem de kentimizin benzersiz lezzetini bir arada bulma imkana sahip oluyor” şeklinde konuştu.

Göksel Tantuni büyüyor

Göksel Tantuni ile ilgili bilgiler veren Aydın Oğuz, “40 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip olan firmamız, Türkiye’nin dört bir yanından Mersin ve Adana’ya gelen ziyaretçilerin yanı sıra ünlü sanatçıların da favori tadı olmayı başardı. İki yıl içerisinde Mersin’de sekiz, Adana’da üç, İstanbul ve Kayseri’de birer olmak üzere toplamda 13 şubeye ulaşan Göksel Tantuni çok yakında İstanbul, İzmir, Antalya ve Ankara’ya yeni şubeler açarak gerçek tantuni tadını yaymaya kaldığı yerden emin adımlarla devam edecek. Yılsonuna kadar minimum 20 şubeye ulaşması beklenen Göksel Tantuni, önümüzdeki yıllarda şube sayısını daha da arttırmayı planlıyor.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir