Metastas Meme Kanserli Kadınlar İçin Umutlar Çiçek Açsın

Metastas Meme Kanserli Kadınlar İçin Umutlar Çiçek Açsın

Metastatik meme kanserinde her günün değerli olduğunu söyleyen Pfizer Onkoloji, Yargıcı, Hatice Gökçe ve hasta dernekleri tek ses oldu: “Umutlar Çiçek Açsın!” dedi.

Metastatik meme kanserli kadınlar için umudun hala var olduğunu anlatmayı ve metastatik meme kanseri tedavileri konusunda farkmdalık yaratmayı hedefleyen “Umutlar Çiçek Açsın” projesi, Europa Donna Türkiye ve Kanserle Dans derneklerinin liderliğinde Yargıcı ve Hatice Gökçe’nin iş birliği ve Pfizer Onkoloji’nin koşulsuz desteğiyle hayata geçirildi.

Kiraz çiçeklerinden ve baharın getirdiği umuttan ilham alan bu projenin ismi, metastatik meme kanserinde umudun hep var olduğu fikrinden hareketle “Umutlar Çiçek Açsın” olarak belirlendi.

metastas-meme-kanserli-kadinlar-icin-umutlar-cicek-acsin

“Umutlar Çiçek Açsın” projesi kapsamında, Japonya’da umudu ’ simgeleyen, kötü günlerin bitip güzelliklerin başladığını müjdeleyen kiraz çiçekleri (sakura), Hatice Gökçenin yaratıcı gücüyle ruh kattığı t-shirtlere yansıdı. Kasım itibariyle 39,90 TL’den Yargıcı mağazaları ve shop.yargici.com.tr’de satışa sunulan t-shirtler’den elde edilen gelirin tamamı ise Europa Donna Türkiye ve Kanserle Dans Derneği’ne bağışlanacak ve metastatik meme kanserli kadınların sesi bu sayede biraz daha güçlü çıkacak Satın alman her t-shirt ile, meme kanseriyle savaşan kadınlar için umut dolu bir tomurcuk daha çiçek açacak.

Kiraz çiçeklerinden ilham alan umut dolu tasarımlar

Moda Tasarımcısı Hatice Gökçe umudun simgesi olan kiraz çiçeklerinden ilham aldığı tasarımlar için şöyle diyor:

“Kanserle başa çıkabilmek için öncelikle umut etmek şart.

Geçtiğimiz sene Yeni Hikayeler’de umudu simgeleyen kiraz çiçeklerini kullanmış ve bu umudu çoğaltmanın çözümünü aynalarda bulmuştuk. Bu yıl ise Yeni Hikayeler ile filizlenen umutlar çiçek açsın istiyoruz. Bu yüzden sloganımız “Umutlar Çiçek Açsın” oldu ve bu seferki üretim sürecimizde sabır üzerine yoğunlaştık. Kiraz çiçeklerini kanaviçe tekniğiyle t-shirtlere bastık. Kanaviçenin yapım aşamasında gerektirdiği sabır ve dikkati hepimiz biliriz. Bu nedenle ben de tasarımımda, eski zamanlarda çok popülerken şimdi yavaş yavaş unutulmaya başlayan bu teknik ve dokuyu kullanmak istedim.”

Hatice Gökçe sözlerine şöyle devam etti:

“Umutlar Çiçek Açsın tasarımımızın içinden geçtiği üretim sürecinin, tedavinin gerektirdiği sabır ve metanetle de benzerlik taşıdığını düşünüyorum. Kanserle mücadele etmek bir bakıma kendini yeniden yaratma sürecidir. Biz de farklı materyalleri ve teknikleri bir araya getirerek farklı bir doku yaratmak, böylece bu “kendini yeniden yaratma” sürecine çağrışım yapmak istedik. Ben de biz kadınlar için her günün değerine inanıyor ve metastatik meme kanserli kadınlar için fumutlarcicekacsin diyorum.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir