Renk eğitimini tamamlamış herkes, renkolog olma adayıdır

Renk eğitimini tamamlamış herkes, renkolog olma adayıdır

Renklerin psikolojisini okuyor. Yıllardır eğitimler alarak ‘renkolog’ olarak uzmanlaşmış. Şimdilerde ise hem kurumlara hem de kişilere renklerin günlük hayatta ve hatta ekonomideki gücünü anlatarak danışmanlık yapıyor. Şirketlere eğitimler veren Ayşe Ayşen Bulut, “Renk eğitimini tamamlamış herkes, renkolog olma adayıdır”diyor…

YURT içi ve yurt dışı olmak üzere özellikle Amerika’da renkler üzerine birçok eğitimler alan Renkolog Ayşe Ayşen Bulut, atölye çalışmaları, eğitimler, seminerler ve kişisel danışmanlıklar yaparak kişileri renklerin bilinmeyen gücü ile tanıştırıyor. Henüz Türkiye’de çok yeni olan ve bu işi sadece kendisinin yaptığını iddia eden Bulut, herkesin doğduğu andan itibaren bir renginin olduğunu söylüyor ve bu renklerin hayatımızı etkilediğini dile getiriyor. Her rengin bir anlamı olduğu gibi tetiklediği duygular da mevcut. Örneğin: kırmızının meraklı ve enerjik, turuncunun; mutlu ve birleştirici, sarının: zeki, yeşilin ise güven verici anlamlarıyla ilişkillendiriyor.

Her geçen gün ‘renkoloji’ alanındaki bilinirlik artıyor ve eğitimlere uluslararası katılımcılar da ilgi gösteriyor. Eğitimlerin fiyatları ise 500 TL ve bin TL arasında değişiyor. Bulut, doğru eğitimler alarak ve bu yolda kendini hazır hisseden herkesin bu işi meslek haline getirip yapabileceğini de vurguluyor. Geçtiğimiz yıl ilk kitabı olan Rengine Yolculuk ile çıkış yapan Bulut, insanların bünyelerinde renkleri barındırdığını, mevcut olan renklerin dilini öğrenerek kendi öz hikayesine ulaşacağını, gerçek potansiyelini öğrenip renkleri sayesinde bunu kullanmaya başlayacağını okuyucularıyla paylaşıyor.

Renkolog nedir?

Hiç düşündünüz mü, kimi renklerin yansıması çok hoş gelip mutluluk yaydığını ve kimi renklerin ise niçin mat, soğuk geldiğini? Renkler neler anlatıyor, ne fısıldıyor, eylemi nedir, davranışlara etkisi var mı, yaydığı enerji, sağlık ve yaşam ile nasıl bağlantıda kalınması ve ilişkinizde nasıl bir uyum içerisinde olmanız gerekliğinin farkında mısınız? Renklerin tarihçesini hiç merak ettiniz mi? Bu çok özel yolculuğa ve merak edilenleri aydınlığa çıkarıp, şifa dağılan ve şifa alan kişilere denir.

Renkolog nedir?
Renkolog nedir?

Kişiyi yansıtan renkler ve anlamları

Doğum tarihinizdeki rakamları toplayarak renginizi bulabilirsiniz. Örnek:

13.07.1992
1+3+7+1+9+9+2=32  3+2=5 Mavi

1- Kırmızı: Bayrağı önde taşıması
2- Turuncu: Birleştirici özelliği
3- Sarı: Zekası
4- Yeşil: Güven duygusu
5- Mavi: Dürüstlüğü
6- İndigo: (Nazar boncuğunun içindeki en koyu lacivert): Otoritesi
7- Mor: Öğretici hali
8- Pembe: Şefkati
9- Altın (Gold): Bilge oluşu

Mutlaka inceleyin: Yaşam

Beyaz saflığı, yeşil güveni

  • Kırmızı rengi uyarıcı, kışkırtıcı, mutluluk ve heyacan verici bir renk. Tutkuyu, yüksek enerjiyi ve dürtüleri tetiklediği için aşk ile olan bağlantısı kanıtlanmıştır. Arzu hissinin ait olduğu kırmızı rengi kişilere ihtiraslı aşk hayatı sunar.
  • Beyaz saflığın, masumiyetin ve geniş alan ile ilgilidir. Beyaz her rengi var ettiği için bizim alanda renk olarak kabul edilmez. Çünkü her rengi var ediyor.
  • Dinlenme ve rahatlama alanlarında mavi-yeşil rengine yer verildiğinde güven ve huzur frekansında kalmak mümkün. Kırmızı, turuncu, sarı renklerini ışık almayan yerlerde kullanmak aydınlık bir ortam yaratacaktır.
  • Kırmızı ve turuncu rengini dengede kullanmanızı tavsiye ederim. Zira iştahınızı açar ve kilo almanıza sebep olur.
  • Kilo almak istemiyorsanız ise mavi renk frekansından faydalanın.
  • Uykuda zorluk çekenlerin ve geçiş kolaylığı için mavi renk kullanmaları gerekmektedir.

Ayşe Ayşen Bulut Rengine Yolculuk Kitap Satış Linkleri

www.bkmkitap.com

www.idefix.com

www.dr.com.tr/Kitap/Rengine-Yolculuk

https://urun.n11.com

MERVE YILMAZ GERGİN
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir