Sağlık ve Diyet İçin Salata Tarifleri

Sağlık ve Diyet İçin Salata Tarifleri

Salatanın sıkıcı ve tekdüze olduğunu mu düşünüyorsunuz? Dünyanın dört bir yanından derlediğimiz bu tarifler fikrinizi değiştirecek.

Salatanın başlangıç veya yardımcı yemek olarak servis edildiği günler artık geride kaldı, insanların damak tadı arayışı içerisinde olduğu bu günlerde Sezar, Cobb, Niçoise gibi salatalar yüzlerce ops’uysndan sadece birkaçı… Sağlıklı beslenmek adına lezzetli ve harika görünüşe sahip bu salatalar iştahınızı törpüleyecek.

‘Around the World in Salads’ adlı yemek kitabı, diyabet ve glüten intoleransı hastası Giancarlo Caldesi tarafından geliştirilip derlendi. Diyetinizi kontrol altında tutarken bu parmak ısırtan lezzetli tariflerle damak tadınız gelişecek. Kitaptaki 120 adet birbirinden lezzetli ve sağlıklı salata tarifiyle hem kolay hem de özel yemekler ortaya çıkarabilirsiniz. Caldesi çiftinin ABD, Vietnam ve Sri Lanka ziyaretleri sırasında derlediği lezzetli tariflerden oluşan bu kitap, dünya Çapındaki gastronomlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Eğer salatanın doyurucu olmadığını düşünüyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Sadece marul, domates ve birkaç sebzeyle yapılan salata, gerçek salata değildir. Salatanın komplike veya karışık bir içeriği olmasına gerek yok. Eğer ağır yemek yemeye alışıksanız, ilk aşamada yemeğinizin yanına birkaç sebze ekleyerek başlayın. Ayrıca sızma zeytinyağı kullandığınız her sebze yemeği, daha sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmanızda kilit noktadır.

İtalyan Deniz Ürünleri Salatası

Ilık Tavuk Bonfilesi Eşliğinde Şeftali ve Mercimek Salatası

Armut, Kaju ve Kayısı Salatası Eşliğinde Kiribath

Nice Usulü Ton Balığı Salatası

Cacık Eşliğinde Limonlu Tavuklu, Tahıllı ve Feta Peynirli Yunan Usulü Salata

Soğuk Salatalık Salatası ve Acılı Baharatlı Karides

Matcha’lı Lezzetler

Emine Gülşen Sarıcamdan kavunlu ahtapot salatası

Ananaslı Baklagil Salatası

Çilekli ve Lor Peynirli Roka Salatası
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir