Sağlıklı Gençlik ve Güzellik İçin Öneriler

Sağlıklı Gençlik ve Güzellik İçin Öneriler

Sağlıklı bir gençlik için cildi dışarıdan olduğu kadar içeriden de desteklemek gerekiyor. Bunun için şimdi doğru mutfağa… Buzdolabınızdaki pek çok meyve ve sebze cildinize ışıltı, kırışıklıklara karşı kalkan, sarkmalara ise sıkılaştırıcı etki gösteriyor.

Sağlıklı Gençlik ve Güzellik İçin Öneriler

  1. Haftada bir kez dekoltenize peeling yapın. Uygulama sırasında yapısında granül bulunmayan enzim içerikli ürünleri tercih edin. Cildin tahrişini önleyin.
  2. Her ne kadar biliyor olsanız da güvenlik açısından bir kez daha hatırlatmakta fayda var; cildin doğrudan güneş ışığı alması cilde yapılabilecek en büyük zarar. Bu yüzden güneş koruma faktörü içeren günlük nemlendiricilerden vazgeçmeyin.
  3. C vitamini güzelliğin en önemli desteklerinden. Bu enerji deposunun içindeki çilek, portakal, brokkoli ve yosunda bulunan bakırla soyada bulunan bitkisel östrojenler kolajen üretimini harekete geçirici etkileriyle öne çıkıyor.
  4. Göğüs ve dekolte için türbo gerginleştirici bir reçete: Bir limonu dilimlere bölün ve beş dakika boyunca göğüs ve dekolte bölgesinde bekletin. Ayrıca bir gecede gerginleştirici etki için, 2 yemek kaşığı buğday tohumu yağını 1 yumurta sarısıyla karıştırın ve dekolte bölgenize sürerek havluyla sarın. Ertesi sabah kalıntıları ılık suyla durulayın.
  5. Araştırmalar çoğunlukla balık, sebze ve yağsız süt içenlerin daha az kırıştığını ortaya koyuyor. Sağlıklı bir beslenme kırışıklık oluşumunu engelliyor ve cildin esnekliğini koruyor.
  6. Yeterince uyku ve stresten uzak bir yaşam cildin de en büyük dostu.
  7. Aşırı alkol ve sigara tüketimi cilde zarar veriyor ve erken yaşlanmasına neden oluyor.
  8. Boyun bölgenizin gerginliğini sağlamak için her zaman başınızın yukarıda tutun ve omuzlarınızı geriye doğru atın. Ve boynunuzu kremlerken yerçekiminin aksi yönünde uygulama yapmaya dikkat edin.
  9. Sizi 20 dakika içinde en az 8 yaş gençleştirecek Hollywood maskesi; bir parça karın içine birkaç damla limon suyu ya da bir miktar akıcı krema karıştırın, 10 dakika etki etmesini bekleyin ve fazlasını ılık suyla durulayın.
  10. Dekolte bölgenizi havluyu cildinize sürterek değil ufak baskılarla kurulayın. Bu bölgedeki ince deri oldukça hassas olduğundan tahriş olmasına neden olabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir