Kırışıklıklardan Kurtulmanın 4 Yolu

Kırışıklıklardan Kurtulmanın 4 Yolu

Alın, ağız ve burun çevresindeki mimik çizgileri zaman içinde daha da derinleşiyor. Hergün düzenli olarak yapacağınız bu dört hareketle kırışıklıklarınızı görünmez hale getirebilirsiniz.

mimik çizgileri

  1. ALIN ÇİZGİLERİNDEN KURTULUN: Parmaklarınızı alnımızın üzerine koyun. Avuç içleriniz kaşlarınızın üzerinde kalsın. Şimdi parmaklarınızın baskısını hissedecek şekilde alm derinizi yukarıya ve aşağıya doğru ittirin. Bu sırada başınızı yere doğru eğin. Böylelikle baskıyı daha fazla hissedebilirsiniz. Birkaç kez de işaret parmaklarınızla hızlıca kaşlarınızı kaldırın ve indirin. Aynı hareketi 5 kez tekrarlayın.
  2. AĞIZ VE BURUN ÇEVRESİNDEKİ MİMİK ÇİZGİLERİNDEN KURTULUN: Ona parmaklarınızın ucunu her iki ağız kıvrımının üzerine yerleştirin. Buradaki kırışıklıkları ağız kıvrımından burun deliklerine kadar olan kısma doğru hafifçe bastırarak hareket ettirin. Bu gerginliği yaklaşık üç saniye sürelerle koruyun. Aynı hareketi 5 kez tekrarlayın.
  3. BURUN ÇEVRESİNDEKİ KIRIŞIKLIKLARDAN KURTULUN: Ona parmaklarınızı göz pınarlarının bitimine yerleştirin. Kaşlarınızı yukarıya doğru kaldırın ve işaret parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine koyun. Şimdi yukarıya kaldırdığınız kaşlarınızı serbest bırakın, üzerlerinde sadece parmaklarınızın ağırlığını hissedin. Gözlerinizi kapayın. Bilinçli bir baskıyla göz çevresine küçük çimdikler atın. Bu poziyonu kısa bir süre koruyun ve gözlerinizi yeniden açın. Aynı hareketi 10 kez tekrarlayın.
  4. DUDAK ÇEVRENİZİ GERGİNLEŞTİRİN: Ayna karşısında gülme hareketi yapın. Gülüşünüzün olabildiğince büyük \ olmasına dikkat edin. Dudaklarınızla kocaman bir ‘O’ harfi yapın. Bu yuvarlak ağız formunu yeniden gülme pozisyonuna dönüştürün. Aynı hareketi 5 kez tekrarlayın.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir