Sevgiliyle Çıkılabilecek İdeal Tatil

Sevgiliyle Çıkılabilecek İdeal Tatil

Sevgilinle tatile çıkma hazırlığındaysan, bazı uyanlara ihtiyacın olabilir…

AKLIN VARSA, ‘BİR EV TUTALIM DENİZE YAKIN, HAVUZU DA OLSUN!’ FİKRİNİ KABUL ETMEZSİN. BUNU KABUL ETMEN DEMEK, SEVGİLİNİN BÜTÜN ARKADAŞLARIYLA BİR EVE TIKIŞIP, BULAŞIK YIKAMAN DEMEK OLACAK. ‘Bizim Erkanlar geçen sene toplanıp gittiler, haftalık şu kadara mal oldu. Onları da alalım. Arabada yer var zaten’ olayından bir başlayacak, ev sana olacak Burcu ablanın kına gecesi. Adamlar bayılıyor çünkü bu tatillere.

sevgili ile tatil

Onlar için hava hoş tabii. Toplanıyor 2-3 kıllı yarma adam. Okey’i, PES’i, mangalı. Arada bir, sevgililerini-karılarmı kıskandırma şakaları. Zaten o uluorta yapılan şakaları hiç anlamamışımdır. ‘Ehehe kızların poposuna bak’, sonra sevgilisine bakıyor, sonra gülüşmeler. Ne bu, komik mi şimdi? Hayır, bir de evde kalan diğer kadınlarla yarışmak zorundasın. Yok ben yemeği daha iyi yaparım, ay saçmalamayın ya yataklarınızı ben toplarım.

Off ben bir yer silerim tarih kitapları yazar. Bir tatilin var, onu da mangal yapan sevgilinin başında geçirme bir zahmet.

BEŞ YILDIZLI OTELLER

Bütün kış aç kalmışsın. Spor salonlarını evinden daha çok görmüşsün. Bütün emeğinin karşılığını alacağın sadece bir haftan var. Onda da yemeğe her inişinde akim gidiyor. Delirdiniz mi, siz ne yapıyorsunuz ya. Aç bir kadına yapılır mı bu işkence! Açık büfe mantığından zaten ölesiye nefret etmişimdir. Şimdi ayıp olmasın, millete de yemek kalsın hepsini yemeyeyim diye ya aç kalıyorum ya da bi ton para verdim otele tabii yiyeceğim diye yiyorum da yiyorum. Onu da yiyeceğim bunu da yiyeceğim, revani hiç sevmem ama koy onu da yiyeceğim! Adamın içimdeki hayvanla karşılaştığı o saniyeler biraz korkunç oluyor o zaman.

BALAYI OTELLERİ

Ya ben birkaç kez gittim bu balayı, aşk bilmem ne oteli adı verdikleri yerlere. Kusura bakmasınlar ama dönüşte ayrılık garanti! Sanki bütün Rusya toplu nikah töreniyle evlenmiş; tatil olarak ise belediye onları o otele doldurmuş gibi. Balayındasm, aşıksın, ne bileyim kaç sene sonra çocuk yapsam falan diye düşünüyorsun. Ohh Cemile’den önce evlendim ya, gözüm arkada gitmem gibisinden kendi kendine eğleniyorsun. Hoop çıplak kızlar dans etmeye başlıyor. Daha kötüsü olmaz diye düşünürken, yan tarafında olan kadın üstünü çıkartıp güneşleniyor. Ya ben bu adama imzayı bastırana kadar canım çıktı. Şimdi neden durduk yere, ‘İyi mi ettik acaba ya, benimkinin de boyu kısa mıymış ne’ diye düşündiırtüyorsun.

DOĞA TATİLLERİ

Seveni çoktur şimdi ama mümkünse ben almayayım bu tatilleri. Bir kere böcek, yılan, ne bileyim doğa yani neticede; yeri geliyor kaplanma kadar varıyor iş. Bir de çok yoruluyorum ya. ‘Sabah 6 yürüyüş, 10’da size acırsak belki bir kahvaltı. Orada bir deniz var, iki cip cip yaparsınız. Bir saatten fazla yüzmek yok, sonra hemen alıyoruz bota falan bindirip ayağınızı bacağınızı kıracağız. Gece uyumak yasak unutmayın.’ Ya bir dur, bir sakin ol. Bütün sene koştur koştur aktivite yapmak için çalışmadım ben. Sevgiliyle tabii en fazla kavga edilen yer oluyor o yüzden. Ya sen mızmızlanıyorsun ya o söylenip duruyor.

YURT DIŞI TATİLLERİ

Bu durumun da öyle büyük romantikliği yok aslında. Ortalama üç günün var o memleketi gezmek için. Bir tur şirketiyle falan gidiyorsan zaten, o turdakilerin arkasına bi takıldın mı sürekli hayatı sorgulamaya başlıyorsun. ‘Yaşlandım mı acaba, emekli öğretmen gibi geziyoruz baksana. Ya sevgilim ne çirkin adammış meğer. Asmış bi de boynuna kocaman fotoğraf makinesini. Sanki Eyfel’i ilk sen çekeceksin.’ Bir de insanların sana ‘İlle git, bak mutlaka orada bilmem ne ye’ diye baskı kurması var tabii. Tatilinin yarısı o lanet olası yeri aramakla geçiyor. Onca uçak parasını ben, orada o midyeyi yemek için verdim zaten.

Ya gel şurada yiyelim kurtulalım işte. Yoo olmaz, ille yiyeceksin. Bir de ikinci gün ülkeye bayılıp, “Türkiye’de yaşanmaz abi, evden çalışacaksın aslında burada bir ev tutacaksın. Dur bakayım, kiralar ne kadarmış?” diyen bir sevgiliniz varsa korkmayın. Dönerken, harcadığı paraya bakıp, vazgeçecek zaten. Bu tatilin en kötü yanı bir de adamı sürekli hesap yaparken görüp soğuma ihtimaliniz. ‘E şimdi dolar S lira, aslında biz buna 30 lira verdik. Ucuz gibi duruyor ama değil’ türünde içine ekonomi bakanı kaçmışçasına, içtiği suyu hesaplayacak.

O yüzden sevgilinizle tatile falan gitmeyin. Oturun evinizde. Biz de plajlarda mıç mıç mıç tipleri görüp sinir krizi geçirmeyelim!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir