Şınav, antrenmanlarında 5 noktaya dikkat

Şınav, antrenmanlarında 5 noktaya dikkat

MÜKEMMEL ŞINAV ÇEKİN

Şınav, antrenmanların klasiğidir. Bunun da basit bir nedeni var; gerçekten işe yarıyor. Omuzlarınızı, kollardaki triceps ve biceps kaslarını, sırtı, göğsü, core bölgesini ve kalça kaslarını çalıştırıyor, güçlendiriyor. Tüm bu kasları aynı anda çalıştırmak metabolizma hızınızı artırıyor, yüksek kalori yakmanızı sağlıyor. Ayrıca sırt ve core kasları güçlendiği için daha iyi bir postüre sahip olursunuz. 5 noktaya dikkat ederek bu zorlu hareketi doğru bir şekilde uygulayabilirsiniz.

ELLERİNİZİ doğru YERLEŞTİRİN

Şınav çekerken yapılan hataların başında elleri çok fazla açmak ya da içe-dışa doğru çevirmek geliyor ki bu da sırt ve bilek ağrılarına neden oluyor. Klasik şınavda ellerinizin omuzlarınızın hizasında ya da biraz daha açık olarak, parmaklar ileri gösterecek şekilde yerleştirilmesi gerekiyor.

sinav

BOYNU DOĞAL KONUMUNDA TUTUN

Hareketi doğru yapıyor muyum diye başı kaldırarak aynaya bakmak ya da başı indirerek ayakların arasına bakmak sık yapılan hatalardan. Başı doğal konumunda, boyun ve omurga ile bir hizada tutun. Yerde ellerinizin hemen önünde bir noktaya odaklanın.

KARIN KASLARINI SIKI TUTUN

Karın kaslarını işin içine katmadan şınav çekebilmeniz mümkün değil. Başın tepesinden ayaklara kadar bir sopa gibi düz ve sağlam bir şekilde durabilmek için karın kaslarınızı sıkı tutun.

KALÇAYI DÜŞÜRMEYİN

Şınav çekerken yapılan bir başka yaygın hata da göğüsten önce kalçayı yere indirmek. Hareket boyunca kalçayı yukarıda tutun, eğer aşağı doğru düştüğünü fark ederseniz dizlerinizi yere bırakıp doğru forma dönün. Zorlanıyorsanız ayaklarınızı biraz daha açarak desteği artırın.

NEFESİNİZİ KULLANIN

Hareket sırasında nefesinizi tutmayın. Nefes alırken şınava inin, nefes verirken yeri itip başlangıç pozisyonuna dönün.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir