Sonbaharda Patlıcan Moru Modası

Sonbaharda Patlıcan Moru Modası

PATLICAN MORU

Uzun zaman için asiller ve zenginlerle ilişkilendirilmiş morun bu kopkoyu tonu sonbahar gardırobunuza derin ve gizemli bir çekicilik katacak.

mor modasi

NEDEN SEVİYORUZ? Doğasında romantiklik ve sofistikelik bulunan morun bu koyu tonu kıyafetlere lüks bir hava katıyor. Ayrıca sıcaklığıyla da her cilt rengini canlandırıyor.

NASIL KULLANMALI? Lacivert gibi bu rengi de natürel bir ton gibi kullanmak yeterince zor. Chloe ve Dolce&Gabbana’da görüldüğü gibi bu rengi bir paltoda kullanın. Eğer bu size fazla geldiyse küçük siyah elbisenizi bu renkte seksi bir kokteyl elbisesiyle değiştirin. Dolce&Gabbana’dan Domenico Dolce’nin dediği gibi, “Bu renk cesur ve şehvetli.”

HANGİ RENKLERLE UYUMLU

TURUNCU

Sıcak renkler birbiriyle uyuşmaz düşüncesi yanlış, aksine beraber giyildiklerinde fazladan enerji verirler.

LACİVERT

Koyu mavi, morla giyilmek için en kolay renk tonu olabilir, ama sonuç gözden kaçamayacak kadar güzeldir.

KOBALT

Pantone’nin sezona ait bu rengini patlıcan moru ile kombinleyerek hoş sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz.

mor uyumu

Zarif ve abartısız, dikkat çekici ve göz alıcı ya da alışılmışın iki adım ilerisinde görünmeye çalışıyorsanız, bu patlıcan moru kombinasyonları sizi tam da istediğiniz noktaya getirecek.

MAKYAJINIZA UYUM SAĞLAYIN MENEKŞE GÖZLER

mor makyajiFreida Pinto’nun böyle hoş görünmesini sağlayan makyaj sanatçısı Lisa Storey, “Mavi çok gösterişli olurdu,” diyor. Fakat şık bir mor mükemmel uyumu yakalıyor. Açık renk farı gözün iç kısımlarına ve kaşın hemen aşağısına uyguladıktan sonra, gözün dış çevresine daha koyu tonda bir far uygulayın. Siyah göz kaleminin üstüne ince mor renk bir çizgi çekerek makyajı tamamlayın.

Tom Ford Eye Color Quad far paleti, 260 TL, Sevil; sevilparfümeri.com.tr. Chanel Ecriture de Chanel Automatic likit kalem, 115 TL, Chanel, Boyner; boyner.com.tr. Laura Mercier Creme eyeliner, 89 TL, Sevil; sevilparfümeri.com.tr.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir