Sportif takım elbise zamanı

Sportif takım elbise zamanı

Tüketicilerin yoğun ilgi göstermesi nedeniyle sportif takım elbise ve cekette büyük bir pazar doğdu. Sadece günlük hayatta değil, işyerinde hatta özel davetlerde de giyilebilmesi bu ürünlerin satışını patlattı.

Sportif takım elbise

ÖZBEY MEN / PARA ;  Tüketicilerin klasik giyim yerine casual ve sportif giyime yönelmesi, takım elbise ve cekette yeni bir pazar yarattı. Özellikle pandemi döneminde evden çalışmanın yaygınlaşmasıyla birlikte yoğun olarak ilgi gören bu ürünlerin satışı, konforu ve rahatlığı nedeniyle son dönemde patladı.

Bu yoğun ilgi nedeniyle koleksiyonlarında sportif takım elbise ve ceket modellerini artıran zincir mağaza sahibi perakendeciler, satışlardan son derece memnun. T-shirt, triko gibi spor giyim ürünleriyle de giyilebilen bu takım elbiselerin satışlarının önümüzdeki yıllarda daha da artması bekleniyor.

DAHA KONFORLU ÜRÜNLER

Pandemi sonrası ön plana çıkan rahatlık talebi ve sosyalleşme isteğiyle birlikte, dünyadaki stil anlayışı ve tüketici seçimlerinin daha yalın ve seçici bir noktaya taşındığını dile getiren Gürmen Group Markalardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Doğan, “Kıyafet kodlarının ortadan kalkması ya da en azından bazı meslek gruplarında değişim göstermesi, rahat Cuma gibi kavramların iş hayatına dahil olması, iş toplantılarında formal görünümlerin daha az tercih edilmesi, bir süredir erkeklerin stil prototiplerini değiştirmişti.

Pandemi süreciyle birlikte tüketicilerin sosyal hayatlarında, yaşam tarzlarında, alışkanlıklarında da köklü değişimler oldu. Daha fazla konforun önemi keşfedildi. Ev-ofis gibi kavramların da erkeklerin hayatına dahil olmasıyla giyim kodları değişti, güncellendi” değerlendirmesinde bulunuyor.

Takım elbiselerin erkek tüketicilerin tercihlerinde hala güçlü yerini koruduğunu belirten Doğan, ancak bu kategoride de tasarımların evrildiğini ifade ediyor. Son dönemde rahat, konforlu, sportif, her ortamda kullanılabilecek yeni nesil takımların öneminin arttığını hatırlatan Doğan, bunların yanında kırışmazlık, leke tutmama, yıkanabilirlik gibi erkeğe günlük hayatında fayda sağlayan özelliklere sahip tasarımlara da ilginin arttığını söylüyor. Doğan, Ramsey ve Kip markalarında yer alan bu ürünler hakkında şu bilgileri veriyor:

“Eşofman kadar rahat, yüksek esnekliğe sahip özel kumaşı ve özel formuyla takım elbiseyi yeniden yorumlayan yeni nesil takımlarımız RAMSEY Sweat Suit, yüksek dayanıklılık ve kırışmazlık özelliğine sahip kumaşı ve yeni nesil tasarım anlayışla farklılaşan RAMSEY Powerflex Suit, ana parçaları gömlek formundaki kısa ceketler ile jogger pantolonlar olan RAMSEY Next 4.0, yüzde 50’ye varan hafiflik sağlayan modern ve fit görünümü ön plana çıkaran RAMSEY Zero Weight takımları, erkeklere takım elbiseyle konfor ve hareket özgürlüğü sağlayan, aynı zamanda ceketi ve pantolonu farklı parçalarla da kombinlenebilen KİP Relax Suit’i tüketicilerle buluşturuyoruz.

Formal görünümden uzak, casual gömlek, t-shirt, trikolarla, sneakerlar ile kombinleyebilme fonksiyonelliğini ve takım elbisenin her yaş grubunda tercih edilmesini sağlıyor.”

“BU ÜRÜNLERİ SÜREKLİ YENİLİYORUZ”

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, hem erkek hem kadınlarda casual takım elbiselerin kullanımının giderek yaygınlaştığını belirtiyor. Bu tarz takım elbiselerin genellikle gömlek, t-shirt ya da triko ile kombinlendiğini ifade eden Suerdem, böylece hem rahat hem de şık bir görünüm elde edildiğini belirtiyor. Kiğılı olarak bu tarz ürünleri sürekli yenileyerek mağazalarda satışa sunduklarını dile getiren Suerdem, şöyle devam ediyor:

“Birçok alternatifi olan bu ürün grubunu mağazalarımızda devamlılığı olması açısından yenileyerek her zaman hazır bulunduruyoruz. Bu giyim tarzı insanların hayatlarına rahatlık ve konforu bir arada sunuyor. Bu ürünler uzun zamandır hayatımızda yer alıyor, hep aynı şeyleri giymekten sıkılanların sayısı arttıkça bu ürünlere ilgi de artıyor.

Alışıla gelmiş klasik giyim tarzına alternatif olarak hayatımıza giren bu giyim tarzı, hemen her yaşta insanın çok rahat giyebileceği sınırsız seçenekler sunuyor. Bu ürünlere ilgi, her zaman var ve giderek artıyor.”

Sportif takım elbise
Sportif takım elbise

GÜNLÜK GİYİMDE DE TERCİH EDİLİYOR

Altınyıldız Classics’te sportif takım elbiselerin en önemli özelliği; şıklığın yanında sağladığı konfor. BR Mağazacılık Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Direktörü Uğur Gülce, son zamanlarda öne çıkan rahatlık arayışı ve sürdürülebilir gardırop fikri ile gelişen çok yönlülük özelliği, takım elbiselerde de oldukça etkili. Bu noktada örme takım elbiselerdeki esneklik gibi özellikler konforu maksimuma çıkarırken, çok yönlü tasarımları da kendi içlerinde rahatlıkla kombinlenebilme fırsatı sunuyor.

Ayrıca Travel koleksiyonumuza ait takım elbiseler, hem sportif formları hem de özel teknoloji ile tasarlanan kırışmayan kumaş gibi özellikleri ile de bu grupta öne çıkan parçalar arasında yer alıyor” diyor.

Sportif takım elbiselerin özellikle çalışanlar için iş hayatındaki en konforlu seçimler olduğunu belirten Gülce, bu takım elbiselerin genellikle tshirt, triko ve sneaker gibi parçalarla kombinlenerek modern ve dinamik bir stil oluşturduğuna işaret ediyor.

Bu ürünlerin gençler tarafından mezuniyet, düğün, davet gibi etkinliklerin yanı sıra günlük hayatta da çok fazla tercih edildiğine dikkat çeken Gülce, Altınyıldız Classics’in koleksiyonunda sportif takım elbiselerin önemli bir yere sahip olduğunu vurguluyor. Modern kesimleriyle yünlü takımlar, esnek kumaşlı örme takımlar gibi seçeneklerin yanı sıra beli bağlamalı jogger pantolonların öne çıktığı takımların da bu sezon ön planda olduğunu kaydeden Gülce, şöyle devem ediyor:

“Takım elbise ile rahat hareket etme ya da konforlu bir iş seyahati yapma gibi ihtiyaçlar her zaman olan taleplerdi, ancak pandemiyle birlikte bu talepler çok daha büyüdü. Özellikle evden çalışma döneminde gelen rahatlık arayışı, bugüne kadar katlanarak devam etti.

Çalışan kesimin yanı sıra gençlerin de bu tarzı benimsemeleri ve sportif stile yönelmeleri, bu ürün grubunun hedef kitlesini oldukça genişletti. Altınyıldız Classics olarak hem modeli hem de teknolojik kumaşları ile farklılaştırdığımız sportif takımlarımız hep vardı.

Ancak pandemi sonrası artan taleple birlikte koleksiyonumuzdaki yeri ve önemi daha da arttı. Şu anda da hem özel günler hem de iş hayatı gibi birçok ortama, hem şık hem de rahat öneriler sunduğumuz için ilginin oldukça fazla olduğunuz söyleyebiliriz. Bu tarz takım elbiselerde özellikle bahar ve yaz aylarında ciddi bir talep artışı oluyor.”

“TALEP İNANILMAZ ARTTI”

Bisse’nin bu sezonki koleksiyonunda üç modelde yedi farklı renkte örme takım elbise ve sekiz modelde örme ceket bulunuyor. Bisse Group Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Onur Kefeli, son yıllarda müşterilerin örme takım elbiselere talebinin arttığını belirtiyor.

Bu yüzden bu tür ürünlere koleksiyonlarında daha fazla yer vermeye başladıklarını söyleyen Kefeli, “Birkaç yıldır trend olmasına rağmen özellikle pandemi sonrası örme sportif ürünlere insanların talebi inanılmaz arttı. Konforundan ve şıklığından ödün vermek istemeyenler, örme takım ve ceketlere daha fazla yöneldiler. Şu anda müşterilerden çok olumlu dönüşler alıyoruz. Sportif takım elbiselerin püf noktası, doğru kumaşla doğru kalıbı ‘match’ etmekten başlıyor” diyor.

“KOLEKSİYONUMUZ İÇİNDEKİ PAYINI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Pierre Cardin koleksiyonlarında her geçen gün daha fazla ürün alternatifiyle yer alan sportif takım elbise modelleri, sahip olduğu kumaş özellikleriyle müşterilerine rahatlığı ve şıklığı bir arada sunuyor. Pierre Cardin yetkilileri, bu ürünlerle ilgili şu bilgileri veriyor:

“Ürünlerimizde kullanılan örme ya da ‘strech’ özellikli kumaşlar, esneklik ve konfor sağlarken, son zamanda çokça tercih edilen beli lastikli pantolonlar ve ceketler ekstra hafiflik hissi veriyor. Rahatlığından ödün vermeden, ‘smart & casual’ bir stil oluşturmak isteyen müşterilerimiz, sportif takım elbise kombinlerini rahatlıkla tercih edebilirler.

Bu yepyeni görünümlerini tişört ve ‘sneaker’ ayakkabı tercihiyle destekleyen centilmenler, diledikleri ortamlarda benzersiz bir tarza ulaşabilmektedir. Sonbahar & Kış ’22/’23 Koleksiyonumuz içerisinde, siyah, lacivert, füme ve vizon renklerinin hakimiyetinde dört farklı klasik parça ve sekiz adet sportif takım elbise modelimiz yer alıyor. Bu ürünler, müşterilerimizin tercihine göre slim, ekstra slim, süper slim gibi farklı kalıp seçenekleriyle hazırlanıyor.

Ceketlerde astarlı, astarsız, pantolonlarda ise beli lastikli, kemerli ve kemer astarsız, jogger fit gibi farklı detaylarla zenginleştirilmiş modellerimizle özel zevklere hitap ediyoruz. Yaklaşık üç sezondur sportif takım elbiselere koleksiyonlarımız içerisinde yer veriyoruz. Bu sezon da devam eden yoğun ilgi ve moda trendlerinin önümüzdeki dönemde bu yönde ilerleyeceğini öngörmemiz sebebiyle sportif ürün gruplarımızın koleksiyon içindeki payını artırmayı hedefliyoruz.”

Erkeklerde Online Modayı Sevmeye Başladı

ÖZBEY MEN / PARA
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir